zgłoś błąd lub sugestię

Aspirin C tabletki musujące, aspiryna z witaminą C (Bayer)

4.31
średnia ocena na podstawie 8 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka, dolegliwości towarzyszące grypie i przeziębieniu.  

Przeciwwskazania
: Preparatu nie można stosować w następujących sytuacjach: w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany; u pacjentów ze skazą krwotoczną; w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy; w ostatnim trymestrze ciąży.  

Dawkowanie
: Dorośli: 400-800 mg jednorazowo (co odpowiada 1-2 tabletkom musującym). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek musujących. Dzieci powyżej 9 lat - jedynie na zlecenie lekarza: 400 mg kwasu acetylosalicylowego jednorazowo (co odpowiada 1 tabletce musującej). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, w odstępach co 4-8 godzin. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.  

Skład: 1 tabletka musująca zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg witaminy C.  

Działanie
: Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w preparacie Aspirin C działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Po przyjęciu doustnym maksymalne stężenie w osoczu występuje po 0.3 do 2 godzin. Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory występujące w przebiegu zakażeń. 

 Filtruj: 
Użytkownik ~aspiryna
bardzo dobry produkt
dodano: 7-01-2016, 9:29
Preparat zalecany jest podczas grypy i przeziębienia, któremu towarzyszy ból gardła i podwyższona temperatura. Środek działa przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Zawarta w jego składzie witamina C skutecznie wzmacnia naszą odporność. Stosowanie preparatu wskazane jest także w objawowym leczeniu bólu, m.in. głowy, mięśni czy zębów, o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu. POLECAM!
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Potrafi postawić na nogi.
dodano: 5-03-2014, 18:03
Lek zażywam przy pierwszych objawach przeziębienia, gdy zaczyna się katar, kaszel, 'łamanie' w kościach i ogólne osłabienie organizmu. W wielu przypadkach potrafi na tyle stłumić chorobę, żeby nie rozwinęło się nic poważniejszego. Lek znacznie poprawia samopoczucie, łagodzi ból, pozwala w miarę normalnie funkcjonować. Działa również rozgrzewająco i napotnie oraz przeciwzapalnie.

Lek ma znośny smak i nie powoduje u mnie odruchu wymiotnego w trakcie picia. Jest to jeden z nielicznych leków musujących, który jestem w stanie przełknąć. Zazwyczaj rozpuszczam 2 tabletki w niewielkiej ilości wody i zażywam co 6 godzin. Nie stosuję dłużej niż przez 3 dni.

Tabletka jest niewielkich rozmiarów i szybko rozpuszcza się w wodzie.

Lek nie powoduje u mnie występowania 'sensacji żołądkowych'.

Koszt - 30 zł / 20 tabletek ( luty 2014).
Zalety:
- lek pierwszego kontaktu przy pierwszych objawach przeziębienia,
- znośny smak,
- łagodny dla żołądka,
- poprawia samopoczucia,
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
bardzo dobry
dodano: 11-01-2013, 16:20
Jest to jeden z "ulubionych" preparatów, które stosuje na początku przeziębienia. Wystarczą dwie tabletki na noc i rano budzę się zdrowa. Przy mocniejszej chorobie jednak działał tak sobie.
Zalety:
duża skuteczność
dostępność
smak
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Często zarzywam ze względu na formę
dodano: 6-07-2011, 14:17
Lek który wspomagająco używam w trakcie przeziębień, kupuję go sama, ale także moja lekarka często go zaleca.
Ogólnie lubię ją za formę, w trakcie chorowania gdy łykamy garść tabletek to miła odmiana napić się takich bąbelków, choć smak nie jest jakiś zachwycający.
Coś tam pewnie pomaga, choć ja większe działanie na organizm odczuwam po polopirynie niz po aspirynie, cięzko jednak stwierdzić jej działanie bo zazwyczaj występuje w zestawie z innymi lekami.
Myślę, że obecnie sięgamy po leki tego typu na tyle często, że wykazują one juz niewielkie oddziaływanie na nasz organizm.
Zalety:
fajna forma leku
duet z witaminą c
Wady:
nie wiem czy skuteczna
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Dobre
dodano: 28-06-2011, 6:28
Stosowałam Aspiryn C przy przeziębieniu i byłam zadowolona, że działa i to tak szybko. Jednak cena sprawia, że nie sięgam po niego więcej. Ma bardzo przyjemny smak i zapach. Dodatkowo jest bardzo skuteczny. Po kilku godzinach zażycia czuję się natychmiastowe efekty co jest bardzo pozytywnym aspektem tego leku.
Zalety:
Szybkie działanie, smak
Wady:
Cena
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
62 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie