zgłoś błąd lub sugestię

Herba-Pini, syrop sosnowy złożony, Herbapini Sirupus Pini Compositus (Herbapol Lublin)

3.75
średnia ocena na podstawie 4 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Leczenie pomocnicze stanów zapalnych górnych dróg oddechowych z kaszlem i uczuciem duszności.
Przeciwwskazania:   Ostry napad astmy oskrzelowej, ostra niewydolność oddechowa. Nie podawać łącznie z lekami z grupy benzodiazepiny i pochodnymi kwasu barbiturowego.
Działanie:   Przeciwkaszlowe, wykrztuśne, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne.
Sposób użycia:  
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 x dziennie 15 ml syropu. Dzieci 6 – 12 lat: 3 x dziennie 5 – 10 ml syropu w przypadkach uzasadnionych decyzją lekarza. U dzieci poniżej 6 lat nie zaleca się stosowania produktu.

Ze względu na zawartość etanolu (dawka jednorazowa leku 15 ml zawiera 1,1 g etanolu), lek nie może być stosowany przy uszkodzeniu wątroby, w alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu i chorobach umysłowych.
Nie zaleca się stosowania w chorobach układu oddechowego przebiegających z zaleganiem gęstej wydzieliny w drzewie oskrzelowym i z utrudnionym odkrztuszaniem. Nadwrażliwość na składniki leku. Nie stosować u osób z astmą oskrzelową lub tendencją do skurczu oskrzeli, w ostrej niewydolności oddechowej. Nie stosować u pacjentów z przewlekłym zaparciem. Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat, natomiast u dzieci w wieku 6 – 12 lat należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania produktu leczniczego.

 Filtruj: 
Użytkownik ~emil slasdas d
l.l.l.l.
dodano: 13-10-2015, 13:29
Przez ten syrop straciłem Prawo jazdy !!!
Zalety:
dobry
poprawia humor
Wady:
niedobry
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Skuteczny lecz nie dla wszytskich jest przeznaczony.
dodano: 31-05-2012, 0:06
Syrop skuteczny w leczeniu uporczywego i jednocześnie suchego kaszlu. W smaku jest słodkawy a jego konsystencja nie jest za gęsta. Łatwo go połknąć :)

Syrop zawiera w sobie etanol. Nie powinny stosować go dzieci poniżej 4 roku życia oraz kobiety karmiące piersią, gdyż przenika do pokarmu - taka informację uzyskałam w aptece od farmaceuty, jeszcze w czasie gdy karmiłam piersią a miałam kłopot z suchym kaszlem.

Jak na syrop przystało jest zamknięty w szklanej butelce o brązowej barwie ;) Korek jest plastikowy i jednocześnie wygodny w otwieraniu / zamykaniu. Syrop "nie zbiera się" na nim jak to czasami ma miejsce na nakrętkach metalowych ? ;)

Syropek ten jest godny polecenia. Jego skuteczność jest wysoka a cena przystępna. Kosztuje ok. 6 zł i jest dostępny bez recepty.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (11)
 
rewelacyjny smak
dodano: 23-11-2011, 17:57
Jest to jeden z moich ulubionych syropów. Jak dla mnie ma rewelacyjny smak, który pamiętam jeszcze z lat dzieciecych. Oprócz smaku jest bardzo skuteczny na mój kaszel i działa wykrztuśnie. Działa łagodząco na podrażnione górne drogi oddechowe. Pijąc go nie mam uczucia, ze przelatuje przez mój przełyk, tylko delikatnie osadza sie na ściankach łagodząc podraznienia
Zalety:
rewelacyjny smak
skuteczny
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (11)
 
Zapomniany a bardzo skuteczny
dodano: 28-10-2011, 23:17
Super syropek na suchy kaszel.Ma bardzo dobry, słodki smak (pewnie dla niektórych zbyt słodki), chętnie piją go nawet dzieci.Do tego skuteczny i można podawać wieczorem.Jest tani i dostępny we wszystkich aptekach.Syrop na bazie sosny, a wiadomo,że ma ona zbawienny wpływ na układ oddechowy.Mógłby być w większych butelkach, bo bardzo szybko się kończy.
Zalety:
skuteczny
tani
smaczny
Wady:
małe butelki, szybko się kończy
Czy ta opinia jest pomocna? (17)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie