zgłoś błąd lub sugestię

Davercin żel (Polfa SA)

3.56
średnia ocena na podstawie 9 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Wskazania: Miejscowe leczenie trądziku pospolitego. Dawkowanie: Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Po uprzednim oczyszczeniu i osuczeniu skóry przeciera się chorobowo zmienione miejsca jałowym gazikiem nasączonym płynem lub smaruje cienką warstwą żelu. Po nałożeniu preparat należy umyć ręce.  

Należy unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi.    

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne: Podrażnienie skóry, skórne odczyny alergiczne. Podczas długotrwałego leczenia mogą wystąpić wtórne zakażenia bakteriami opornymi na działanie leku lub grzybami.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotroyczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki makrolidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą.   Gdy stosujesz miejscowo inne preparaty dermatologiczne. Jednoczesne stosowanie preparatów działających złuszczająco może nasilić działanie drażniące leku.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży lek może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

 

 Filtruj: 
Bardzo dobry żel
dodano: 2-04-2014, 10:33
Używam tego żelu od jakiegoś czasu i jestem z niego zadowolona . Już po tygodniu zauważyłam różnice że mam mniej trądziku na buzi a nowy nie powstaje , nie zauważyłam żeby mi jakoś wysuszył skórę , ma okropny zapach czuć taki bardzo mocny spirytus . Mimo że na ulotce pisze żeby używać go rano i wieczorem to ja stosuje go tylko na noc . Jest wydajny , jeżeli chodzi o cenę to ona co jakiś czas się zmienia , jest strasznie duszący czasami mi łzawią oczy , bardzo szybko się wchłania , jeżeli nałożymy za dużo na twarz to robi się ona lepiąca wystarczy odrobina tego żelu .
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
średnio spełnił moje oczekiwania
dodano: 12-01-2013, 14:49
Od paru ładnych lat,chodzę do dermatologa.Borykam sie z chorobą AZS.Więc stosowałam ten żel w antybiotyku,dość skuteczny.
Zalety:
krostki szybko znikały
ogólnie skuteczny
Wady:
jednak od pewnego czasu swędziała mnie po nim skóra gdy tylko nałożyłam żel;/
wysusza skórę
cena
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~laura22
polecam
dodano: 27-12-2012, 16:09
Ja za zaleceniem lekarza stosuję go na noc, a na drugi dzień rano zmywam. Nigdy na dzień bo w kontakcie ze słońcem może mieć jakieś skutki uboczne.
Zalety:
po paru dniach zanikały chrostki
Wady:
chemia ale to oczywiste
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~Daria
Dobry
dodano: 2-07-2012, 21:53
Uzywam go od niedawna i szczerze powiedziawczzy juz lekkie skutki sa. Rzeczywiscie mniej jest tych wypryskow.
Zalety:
Cena
Wady:
Zapach
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~llarrris
Polecam i bede stosowac nadal
dodano: 21-07-2011, 10:23
używalam ten lek około 2 miesiecy i pomogl, do niego stosowalam równiez tetralysal antybiotyk i takie polaczenie dalo efekt
Zalety:
Działanie, leczy , wydajny
Wady:
Zapach
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie