zgłoś błąd lub sugestię

Boostrix Polio, Diphtheria toxoid, Pertussis vaccinum, Poliomyelitis vaccinum, Tetanus toxoid (GSK Glaxo Smith Kline)

4.13
średnia ocena na podstawie 4 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Szczepienie przypominające (tzw. booster) przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i poliomyelitis osób w wieku od 4 lat.   Szczepionka Boostrix Polio nie jest wskazana do szczepienia podstawowego.

Dawkowanie:
Głęboko domięśniowo, najlepiej w okolice mięśnia naramiennego. Szczepionkę należy podawać zgodnie z oficjalnymi zaleceniami.   Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim.   Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Boostrix Polio nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

  • Bardzo często: senność, gorączka, ból głowy, reakcje w miejscu wstrzyknięcia (zaczerwienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia).
  • Często: ból głowy, brak apetytu, rozlany obrzęk kończyny, w którą podano szczepionkę, reakcje w miejscu wstrzyknięcia ( świąd, stwardnienie), drażliwość, zawroty głowy.
  • Niezbyt często: nudności, wymioty, świąd, bóle mięśni, sztywność stawów, reakcje nadwrażliwości.  

Jest mało prawdopodobne, że szczepionka stosowana zgodnie z zalecenimi wpływa niekorzystnie na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

 Filtruj: 
Użytkownik ~Asia
Polecam. W porównaniu do innych szczepień - nie było przykrych incydentów poszczepien
dodano: 15-07-2012, 21:55
Bardzo bałam się reakcji poszczepiennej , tym bardziej że po 3 dawce Infanrixu była gorączka i wielka czerwona twarda plama na ramieniu, ale niepotrzebnie się zamartwiałam. Dziecko bolało tylko miejsce wkłucia tak jakieś 3 dni. Poza tym zero gorączki i innych przykrych działań niepożądanych. Jestem pozytywnie zaskoczona.
Zalety:
polecam - w porównaniu z Infanrixem extra
Wady:
bolesność w miejscu wkłucia 3 dni
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~lisek
na razie uczucia 50/50
dodano: 9-03-2011, 20:46
07.03.2011 zaszczepiłem synka lat 10 oraz córcię lat 6...u córeczki zero śladów choć skarży się na niezbyt silny ból w miejscu szczepienia...u synka rozległy ślad o średnicy ok 6 cm...twardy...taki szorstki...dziś mamy dzień trzeci...zobaczymy co będzie dalej
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~gość
na razie o.k.
dodano: 25-08-2010, 3:18
Witam,
po szczepieniu Boostrixem (bez polio) córka (8 lat) skarży się na ból ramienia. Miejsce wkłucia twarde i cieplejsze - jesteśmy kilka godzin po szczepieniu. zobaczymy co dalej...
Zalety:
w ocenie dziecka samo szczepienie mało bolesne
Wady:
bolesność w miejscu ukłucia, stwardnienie i zaczerwienienie
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~Mama
Na razie jest ok
dodano: 13-05-2010, 20:26
Trudno jest oceniać szczepionkę. Może zacznę od tego, że dziecko skończyło 6 lat i między 5 a 6 rokiem życia w kalendarzu szczepień jest podane, że trzeba zaszczepić obowiązkowo na krztusiec, błonicę, tężec i polio. W przychodni polecono mi tę szczepionkę lub Infanrixa plus oddzielnie polio. Moja decyzja nie wynikała z faktu, że w tej drugiej opcji sa 2 kłucia w w boostrixie jedno, tylko z tego, że ponoć jest to dobrze tolerowana szczepionka. Wiadomo, w przypadku szczepień jak jest, dużo o tym wszędzie, W każdym razie wybór miałam taki, że mam wybierać spośród szczepionek bo i tak muszę dziecko zaszczepić, chce czy nie...
Szczepionka kosztowała nas 175 zł. Maleńka igła, dziecko nawet nie zająknęło się, było dzielne. Nic nie bolało:) Po szczepieniu następnego dnia, czyli w 24 dobie wystąpiła reakcja poszczepienna w postaci czerwonego placka wokół ukłucia o średnicy ok 6 cm, czyli sporo. Do tego to miejsce takie rozgrzane i twardawe. Na razie dziecko nie skarży się na nic innego ale oczywiście będziemy uważnie obserwować. Wcześniej przy innych szczepionkach też bywały reakcje tego typu, więc nie jest to wyjątek...
Po jakimś czasie wpiszę co działo się dalej, na razie jesteśmy 30 godzin po szczepieniu...
---
/dodano 23.05.2010/ reakcja poszczepienna zanikła całkowicie po 9 dniach, teraz nie ma już praktycznie śladu. Czerwona plamka i bolesność utrzymywała się 3 dni.
Zalety:
nie boląca, jak to mówi dziecko:)
Wady:
wystąpiła reakcja poszczepienna, czerwona i twardawa skóra wokół szczepienia
Czy ta opinia jest pomocna? (21)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
335 opinii, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
242 opinie, brak zdjęć
Pneumolan, Syrop na kaszel i wzmacnianie odporności
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
112 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
89 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie