zgłoś błąd lub sugestię

WINDI Kateter rektalny dla niemowląt (SkandProjekt)

4.60
średnia ocena na podstawie 59 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Działanie przyrządu WINDI opiera się na powszechnie znanej i stosowanej w warunkach domowych metodzie, polegającej na umieszczeniu w odbycie dziecka końcówki termometru do mierzenia temperatury ciała. Silny niepokój towarzyszący kolce powoduje wzrost napięcia mięśni u dziecka, również mięśni zwieraczy odbytu, utrudniając tym samym wydostanie się zbędnych gazów na zewnątrz. Stymulacja tej grupy mięśni prowadzi do ich rozluźnienia i w konsekwencji umożliwia usunięcie gazów z układu wydalniczego.

Kateter rektalny WINDI jest bezpiecznym wyrobem medycznym przeznaczonym specjalnie do tego celu. Konstrukcja przyrządu pozwala uniknąć zbyt głębokiej aplikacji. Dzięki łagodnie wyprofilowanej końcówce WINDI, stosowany zgodnie z instrukcją, nie podrażnia błony śluzowej odbytu.Delikatnie rozmasuj na przemian prawą oraz lewą stronę brzuszka kierując dłoń do wewnątrz i do dołu. Powtórz masaż 3-krotnie z każdej strony brzuszka, aby przesunąć gazy jak najbliżej odbytu.Unieś nogi dziecka ku górze i delikatnie wprowadź końcówkę przyrządu do odbytu. Aby ułatwić wprowadzenie kateteru, koniecznie natłuść jego końcówkę np. oliwką dla dzieci. Odczekaj kilka sekund, aż usłyszysz wydostające się na zewnątrz gazy. Niekiedy ulatniającym się gazom towarzyszy częściowe wypróżnienie.
W razie potrzeby zabieg można powtórzyć 3-4 razy, za każdym razem stosując uprzednio masaż i używając tego samego przyrządu.
Nigdy nie pozostawiaj kateteru w odbycie dziecka.

 Filtruj: 
Użytkownik ~Karolina Ruba
Windi uratowało nam życie
dodano: 9-09-2017, 10:28
Polecam z ręką na sercu! Syn od 2 tygodnia życia cierpiał na kolki i zaparcia, na kolkę nie pomagało nic. Mały podczas karmienia cmoka i łyka powietrze, robiliśmy wszystko żeby temu zapobiec, ale nie ma na to rady. Lekarz przepisał różne kropelki i zawiesinę Debridat, jednak oprócz substancji czynnych, leki zawierają masę substancji słodzących, emulgatorów i polepszaczy smaku, zapachu. Syn po tych lekach cierpiał jeszcze bardziej i doszło do tego, Że był nadpobudliwy przez ten lek. Dopiero znajomi polecili nam Windi i wystarczyło tylko jedno zastosowanie, wszystkie gazy odeszły, kupka się pojawiła, a dziecku ulżyło i śpi jak anioł. Do tego następnego dnia po użyciu dziecko samo się odgazowywało, puszczał bączki i wypróżnił się sam bez najmniejszego trudu! Wspaniałe rozwiązanie!
Zalety:
Szybkie działanie
Natychmiastowa ulga
Pomoc w wypróżnieniu
Po wyparzeniu można korzystać wielokrotnie
Wady:
Ciężko dostępne
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Claude88
Polecam!
dodano: 12-04-2017, 23:58
Super produkt. Działa natychmiast. Polecam wszystkim. U mojej córeczki nic nie pomagało, ani okłady, ani masaże... windi do mistrzostwo świata!
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~mama
ZBAWIENIE!!!
dodano: 8-07-2016, 22:13
od kilku dni myslalam, ze mi dziecko rozerwie, takie bole brzuszka, ze az piszczala z bolu, nie spala, okrupnie cierpiala. Od pierwszego zabiegu dziecko jak zaczarowane, jakby podmienione! Kupy sa konkretne, wyproznia sie bez bolu a wczesniej po 15 takich na dobe tylko mokrych baczków przy okrutnych bolach. Polecam!!! Dzieki Bogu ze wyczytalam o WINDI w necie!! nie wyobrazam sobie do 3 m-ca patrzec na takie cierpienie swojego dziecka. Ulga jaka czuje jest nie do opisania
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Użytkownik ~Mama Romy
proszę o pokierowanie, jak używać
dodano: 3-07-2016, 15:36
Ja jeszcze nie używałam, ale bardzo bym chciała spróbować metody. Dzisiaj próbowałam włożyć, ale bałam się, że za głęboko itd. wsunęłam, może na 3 mm. Jak głęboko powinno się go wsunąć? Używacie wazeliny czy czegoś innego? Czy wkładacie windi jak dziecko już płacze i się "zwija" czy profilaktycznie wcześniej?
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (28)
 
Użytkownik ~Lodzianin
Najlepsze na kolke
dodano: 24-04-2016, 14:25
Zadne ziolka, kropelki, cieple oklady tylko od razu WINDI. Inne rzeczy to strata czasu to dziala o reki mozna powiedziec.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
335 opinii, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
242 opinie, brak zdjęć
Pneumolan, Syrop na kaszel i wzmacnianie odporności
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
112 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
89 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie