zgłoś błąd lub sugestię

Altacet żel lub tabletki do rozpuszczania (Lek)

4.22
średnia ocena na podstawie 25 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Lek
Informacje o produkcie

Preparat do stosowania zewnętrznego o działaniu przeciwzapalnym, ściągającym, przeciwobrzękowym, ochładzającym, słabo odkażającym i łagodzącym dolegliwości bólowe. Zmienia pH skóry i rozpulchnia naskórek. Wytwarza kwaśne środowisko niekorzystne dla rozwoju bakterii patogennych.

Działanie: Działanie ochładzające preparatu jest związane z obecnością mentolu, parowaniem wody, etanolu i kwasu octowego. Mentol zmniejsza także wrażli-wość skórnych zakończeń nerwowych i powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych. Działanie ściągające jest związane z koagulacją białek na powierzchni tkanek, dotyczy to również nerwów czuciowych i powoduje złagodzenie bólu w obrębie ogniska zapalnego.

 Uwaga: Przeciwskazania: nadwrażliwość na składniki leku. Nie stosować preparatu na otwarte, rozległe rany oraz w przypadkach infekcji skórnych.

 Sposób użycia: stosować na bolące miejsca 3,4 razy dziennie, najlepiej w formie okładów.

 Skład:

substancja czynna - octanowinian glinu 1,0 g; substancje pomocnicze - etanol, mentol, p-hydroksybenzoesan etylu, p-hyroksybenzoesan propylu, żel poliakrylowy do 100,0 g.

 Filtruj: 
Użytkownik ~PePe
Dobry na ścięgna
dodano: 16-09-2015, 12:47
Po zawodach doznałem kontuzji naciągnięcia ścięgna podudzia. Po użyciu maści atacet już po 2 dni była znaczna poprawa a po tygodniu wznowiłem treningi polecam .
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~disgerith
Szybko poradził sobie ze stłuczeniami, przyspiesza gojenie siniaków
dodano: 9-05-2013, 12:31
Altacet jest rewelacyjny! dwa tygodnie temu upadłam z roweru i mocno potłukłam nogę. Znając moją skłonność do siniaków, spodziewałam się, że będą widoczne co najmniej 3 tygodnie. Tymczasem, po smarowaniu żelem raz dziennie wieczorem (ze względu na pracę nie mogłam częściej), ślady stłuczeń wygoiły się przez niespełna półtora tygodnia. Do tego jest wygodny w użyciu, nie lepi się, lekko chłodzi. Polecam na wszelkie stłuczenia.
Zalety:
skuteczny, szybko się wchłania
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~prka
Altacet a ból "krzyża"
dodano: 28-04-2013, 22:35
Górą Altacet!!!
Przyciśnięta wczoraj rano unieruchamiającym bólem kręgosłupa w odcinku krzyżowym,cały dzień faszerowałam się tabletkami przeciwbólowymi(Opokan,Nimesil,Polopiryna,Coxtral),bez większego efektu terapeutycznego.Robiąc dziś nad ranem w myślach bilans nt. co mi jeszcze zostało w apteczce,a co może przynieść ulgę,pomyślałam ,że wypróbuję jeszcze altacet-w końcu ma działać w bólach układu ruchu.Zrobiłam sobie okład z rozpuszczonej tabletki,okręciłam się folią spożywczą(sic!),bandażem elastycznym i wróciłam walczyć o sen.Przed południem zmiana na plus była mało zauważalna,zmieniłam kompres.Po południu mogłam się poruszać sprawniej,a wieczorem pełen sukces:nareszcie byłam w stanie schylić się i nałożyć skarpetki!!!Popłakałam się z ulgi,że już nie boli i że oszczędziłam żołądek i wątrobę :)))
Zalety:
działa
nie brudzi odzieży
Wady:
brak
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
są lepsze
dodano: 26-04-2013, 21:28
Żel jest pomocny przy tych słabszych dolegliwościach, na mocniejsze bóle/obrzęki bądź utrzymujące się dłużej nie działa.
Zalety:
doraźny
miłe uczucie schłodzenia skóry, ulga
wydajny
Wady:
nie pomaga na silne bóle/obrzęki, bądź utrzymujące się dłużej
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Polecam
dodano: 12-01-2013, 12:59
Altacet jest najlepszy na stluczenia i obrzeki.
Zalety:
-Cena.
-Dostepnosc.
-Ladne opakowanie.
-Dziala.
Wady:
-Troche zmierdzi masc.
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie