zgłoś błąd lub sugestię

Katarek (Duna Sp. z o.o.)

4.43
średnia ocena na podstawie 63 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

KATAREK- to innowacyjny na polskim rynku odciągacz kataru, stosowany także w innych krajach UE. Oryginalnym rozwiązaniem, jest zastosowanie siły ssącej odkurzacza do odciągania wydzieliny z nosa, co gwarantuje skuteczność tego procesu, a czego nie zapewniają produkty oparte o tradycyjne techniki (gruszki, ustne odciągacze).

Poprzez zastosowany w odciągaczu system próżniowy, siła ssąca odkurzacza jest zredukowana do stopnia umożliwiającego skuteczne i bezpieczne usunięcie wydzieliny pochodzenia infekcyjnego i alergicznego. 

"KATAREK" można stosować u dzieci (już od 1 m.ż), które nie opanowały umiejętności wydmuchiwania noska, a także u dzieci i osób niepełnosprawnych. Produkt polecany jest przez lekarzy pediatrów i laryngologów. Posiada certyfikat TÜV i deklarację zgodności CE.

 

 

 Filtruj: 
Użytkownik ~Aleksandra
Produkt godny uwagi!
dodano: 7-03-2017, 14:59
Długo nosiłam się z zamiarem kupna Katarka Plus. Wydawało mi się dziwne i dość brutalne podłączanie sprzętu do odkurzacza. Bałam się, że będzie to traumatyczne i nieprzyjemne przeżycie dla mojego syna (1,5 roku), który nota bene boi się odkurzacza jak ognia. Okazało się jednak, że redukcja mocy ssania powoduje, że odsysanie nie jest inwazyjne (sprawdziłam na sobie), a niechęć do odkurzacza zmieniła się w przyjaźń (cacy-cacy po odsysaniu...!) ale - co ciekawe - tylko przy okazji tego zabiegu, kiedy włączam inny odkurzacz w celu sprzątania jest bunt! Ponieważ jakoś nie mogłam przekonać się, żeby używać tego samego odkurzacza do odsysania i sprzątania, to w celach "medycznych" kupiłam nowy, tylko do tego przeznaczony, co oczywiście podniosło znacznie koszty Katarka ;)
Katar odciąga się bardzo dobrze (wcześniej stosowałam aspirator "ustny" też z bardzo dobrym skutkiem, ale dochodził w pewnym momencie bonus w postaci moich infekcji) i szybko. Jestem tzw. "bezlitosnym konsumentem", nie chwalę, gdy nie jestem na 100% zadowolona, bardzo rzadko też wystawiam opinie, bo nie mam tego w zwyczaju. Postanowiłam zrobić wyjątek ze względu na to, że może kogoś niezdecydowanego przekona moje zdanie, żeby jednak zaryzykować i sprawdzić to urządzenie. Polecam i pozdrawiam :)
Aha! Przy odsysaniu "ustnym" syn często płakał i się wyrywał, a tu siedzi spokojnie.
Zalety:
-odpowiednia moc odsysania, co ważne - JEDNOSTAJNA
-ochrona i higiena "odsysającego"
-łatwość w obsłudze oraz w myciu
i wszystkie zalety opisane w tekście głównym
Wady:
dla mnie brak, ale kogoś może zrazić:
-cena (choć ja nie uważam jej za wygórowaną)
-hałas (szczególnie, gdy dziecko boi się odkurzacza), który nasila się przy podłączeniu Katarka do rury
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~mamabrajanka
spalony odkurzacz
dodano: 3-10-2016, 7:40
Ja u mojego synka już wszystkiego próbowałam (elektroniczny, ustny, gruszkę) i nic nie dało rzeczywiście Katarek jest rewelacyjny. Wyciąga wszystkie gluty.
Zalety:
rewelacyjnie odciaga katarek
Wady:
spalone odkurzacze
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
bardzo przydatny i łatwy w użyciu
dodano: 13-05-2016, 20:05
sprzęt obowiązkowy w każdym domu, jest po prostu niezastąpiony, bardzo szybko i sprawnie załatwia sprawę szczególnie gęstego kataru końcowego
nasz synek nie ma problemów z jego stosowaniem od dnia 1szego daje sobie ładnie czyścić noska, czasem nawet sam się dopomina jak mu coś przeszkadza także był wart każdej wydanej złotówki (koszt około 47zł w aptece stacjonarnej)

my skręcamy odkurzacz na minimalne ssanie i robimy małą dziurkę w samym wężu od odkurzacza, bo jak odkurzacz jest ustawiony inaczej i ssanie jest za intensywne synkowi to nie pasuje :)

pozdrawiam i polecam
Zalety:
łatwy montaż
szybkość i skuteczność
dobrej jakości plastik - łatwo się czyści :)
Wady:
ja odejmuję pół gwiazdki, gdyż ta nakładka która wkłada się do noska powinna mieć ciut dłuższą rurkę , w tej chwili ta rurka kończy się w miejscu dziurki 2 go elementu i to powoduje, że czasem zawartość nosa dociera, aż do wężyka nie zatrzymując się w pojemniczku przeznaczonym do tego.
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Może być...
dodano: 23-02-2016, 13:51
Nie trzeba "ustnie" odciągać kataru jak w zwykłych aspiratorach(co było w moim przypadku totalnie nie efektywne). Katar jest ładnie odsysany przez odkurzacz. Niestety moje dziecko tego nie znosi i głośno protestuje, przez co cały zabieg jest kłopotliwy i zabiera trochę więcej czasu niż powinien (zobaczcie jak producent ściemnia w tej materii na swojej stronie www :-). Końcówki i minizbiorniczek można łatwo umyć, kiedy jednak katar dostanie się do rurki to dokładne umycie jest prawie niemożliwe. Fajne urządzenie, ale mogłoby być tańsze i bardziej przyjazne dla dziecka.
Zalety:
Nie trzeba "ustnie" odciągać kataru (co było w moim przypadku totalnie nieefektywne)
Wady:
wysoka cena
dziecko nie lubi urządzenia - głośno protestuje
nie da się domyć dokładnie wszystkich części
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~kami la
zajefajny
dodano: 29-01-2016, 18:27
Super u nas sie sprawdza wyciaga wszystkie gluty:-) czego nosefrida nie robila . polecam:-)
Zalety:
Szybki w uzyciu skuteczny:-)
Wady:
Wysoka cena
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
335 opinii, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
242 opinie, brak zdjęć
Pneumolan, Syrop na kaszel i wzmacnianie odporności
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
112 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
89 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie