zgłoś błąd lub sugestię

Vaxol, spray do usuwania woskowiny usznej (HL Healthcare)

4.00
średnia ocena na podstawie 13 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

VAXOL to łatwy i wygodny w stosowaniu spray do usuwania woskowiny usznej, zmniejszający konieczność wykonywania zabiegów płukania uszu. Przy stosowaniu profilaktycznym zmniejsza ryzyko powstawania korków woskowinowych poprzez wspieranie naturalnego procesu samooczyszczania przewodu słuchowego. Służy też jako przygotowanie do płukania ucha w celu usunięcia korków woskowinowych - zmiękcza i ułatwia ich wypłukiwanie. Vaxol tworzy także barierę przed przedostaniem się wody do wnętrza ucha.

Vaxol jest w 100% naturalny. Zawiera wyłącznie oliwę z oliwek, przygotowaną według standardów farmaceutycznych. Oliwa zawiera polifenole. Są to substancje posiadające silne działanie antyoksydacyjne i przeciwbakteryjne. Oliwa z oliwek nawilża woskowinę i przewód słuchowy ułatwiając wydostanie się woskowiny na zewnątrz. Może również zmniejszać ryzyko występowania infekcji.

 

VAXOL jest przeznaczony dla dzieci i osób dorosłych

*Przed zastosowanieum u  dzieci poniżej 1 roku życia należy zasięgnąć opinii lekarza.

Zmiękczanie i bieżące usuwanie woskowiny usznej to ważny pielęgnacyjny zabieg o charakterze profilaktycznym. Jest on również niezbędny przed planowanym zabiegiem usuwania korków woskowinowych przez lekarza.

Problem korków woskowinowych zamykających przewód słuchowy wcale nie jest bagatelny. Dotyczy on od 2% do 6% populacji, w tym zwłaszcza dzieci i osób starszych. Osoby cierpiące z powodu zalegania korka woskowinowego stanowią znaczącą część pacjentów zgłaszających się na ostre dyżury laryngologiczne.

Vaxol powstał w Wielkiej Brytanii we współpracy z British National Healthservice Ear Care Unit w Rotherham. Zawiera wyłącznie naturalną oliwę z oliwek przygotowaną według standardów farmaceutycznych.

BEZPIECZNY SKŁAD

Vaxol nie zawiera wody.

Mokra woskowina może stanowić doskonałą pożywkę dla bakterii, a szczególnie w uchu gdzie jest ciemno i ciepło. Vaxol nie zawiera wody, dlatego nie ma ryzyka, że będzie wspierał rozwój bakterii.

Vaxol jest w 100% naturalny. Zawiera wyłącznie naturalną oliwę z oliwek przygotowaną wg standardów farmaceutycznych, która tworzy cienką warstwę w zewnętrznym przewodzie słuchowym i na woskowinie usznej, przez co ułatwia jej ewakuację z przewodu słuchowego.

Vaxol nadaje się do długoterminowego stosowania.

Vaxol:
- nie wysusza skóry przewodu słuchowego

- nie powoduje podrażnień

- nie powoduje pęcznienia korków woszczynowych

- nie sprzyja rozwojowi bakterii

BEZPIECZNA FORMA PODANIA

Spray/pompka delikatnie rozpyla substancję aktywną bez ryzyka zbyt dużego ciśnienia i ewentualnego uszkodzenia błony bębenkowej.

Specjalnie wyprofilowana końcówka chroni przed zbyt głębokim włożeniem dozownika do ucha i przed uszkodzeniem przewodu słuchowego.

WYGODNA FORMA APLIKACJI

Nie wylewa się z uszu.

Można podawać w pozycji stojącej, siedzącej, leżącej.

Łatwo się aplikuje, dawka jest precyzyjnie odmierzona.

Substancja aktywna równomiernie rozpyla się w przewodzie słuchowym.

Stosowanie nie jest czasochłonne.

Nie wymaga dodatkowego płukania uszu po użyciu.

EKONOMICZNE OPAKOWANIE

Wydajny: opakowanie 10ml zawiera aż 200 pojedynczych dawek

 

 Filtruj: 
Użytkownik ~Aleksandra Lewandowska
Nie polecam
dodano: 23-04-2017, 11:01
NIE POLECAM!!! Po kilku użyciach mój 3miesięczny synek zaczął łapać się za uszy, wylądowalismy u pediatry który powiedział że u małych dzieci nie powinno się nic stosować, ucho oczyści się samo. Na opakowaniu pisało że można od urodzenia i to mnie zwiodło. Mąż postanowił spróbować i zaczęło go okropnie w środku ucha swędziec! Dlatego maluch sięgał do uszu, biedaczek nie potrafił sobie pomóc! Nie polecam, produkt naraził moje dziecko na duży dyskomfort, to musi być okropne kiedy swędzi ucho i nie można się podrapac!
Zalety:
Woskowina naprawdę wypływa
Wady:
Swędzenie o którym nie ma mowy w ulotce
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Teresa
ok
dodano: 27-12-2016, 10:34
Vaxolu używam dobre pół roku od kiedy zrezygnowałam z patyczków po których miałam częste infekcje poprzez podrażnienie. Teraz jest ok nic do ucha nie wkładam i jest dobrze. Vaxol jest delikatny I bardzo dobrze oczyszcza Polecam
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Bar
ok
dodano: 25-12-2016, 14:31
Czyszczę Vaxolem uszy mojego synka. Bardzo ładnie rozpuszcza i wypłukuje woskowinę. Wyprofilowana końcówką, nie aplikuje preparatu pod ciśnieniem. Synek bez problemu godzi się na czyszczenie uszu tym preparatem, ani razu narzekał, żeby go po tym bolały uszu. Do zakupu tego preparatu przekonał mnie brak konserwantów i naturalne składniki. Warto, polecam
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Mama
super
dodano: 11-11-2016, 14:18
Vaxol jest jak dla mnie jednym z najlepszych środków środków usuwających woskowinę, oczywiście z tych które testowałam. Córka miała korek, inne preparaty nie dały rady rozpuścić. Bardzo łatwy w aplikacji z profilowaną końcówką. Polecam
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Tamis
dobry
dodano: 21-09-2016, 9:19
Bardzo wygodne w aplikacji. Jak na razie Vaxol jest jedynym środkiem na rynku, który rzeczywiście rozpuszcza woskowinę w uszach. Czyszczenie uszu stało się przyjemnością dla moich dzieci. Także polecam.
Zalety:
skuteczny
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
62 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie