zgłoś błąd lub sugestię

Filtr dzbankowy Aluna (Brita)

3.54
średnia ocena na podstawie 13 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

BRITA, założona  w 1966 roku, uważana jest za wynalazcę dzbnkowego filtra do wody i specjalistę w redukowaniu twardości wody. W chwili obecnej w tej rodzinnej firmie opracowuje się, produkuje i sprzedaje zarówno filtry do wody pitnej do użytku prywatnego, jak i nowoczesne rozwiązania do profesjonalnego filtrowania wody. Asortyment tych filtrów dostępnych na danym rynku może być różny w różnych krajach.

Woda filtrowana przez systemy BRITA jest używana i cieszy się zaufaniem konsumentów w blisko 70 krajach. Dziesięciolecia doświadczeń, wytężone badania, zaangażowanie w dziedzinie jakości i chęć bycia maksymalnie skutecznym w działaniu - wszystko to świadczy o tym, że BRITA jest liderem w dziedzinie technologii i jakości.

Wskaźnik BRITA Memo:

Aby mieć pewność, że filtr działa prawidłowo, należy regularnie wymieniać wkład. Wskaźnik BRITA "Memo" będący integralną częścią pokrywki dzbanka m.in. modeli Fjord, Atlantis, Aluna i Cool, jest pierwszym na świecie elektronicznym wskaźnikiem wymiany wkładu. Wskaźnik odlicza czas pozostały do całkowitego zużycia wkładu, a obsługa (przycisk) i odczyt wskazań (paski) są bardzo łatwe

4-stopniowa filtracja Maxtra

Etap 1
Intensywna filtracja wstępna
Woda przepływa przez drobną siatkę górnego siteczka. Dzięki temu drobinki zanieczyszczeń mechanicznych z wody kranowej zostają zatrzymane.

Etap 2
Filtracja za pośrednictwem wymiennika jonowego
Teraz do gry wchodzi wymiennik jonowy! Wymiennik jonowy redukuje twardość węglanową wody, która bezpośrednio przyczynia się do pogorszenia jakości wody oraz odkładania kamienia na elementach urządzeń kuchennych. Ponadto wymiennik pozwala na znaczącą redukcję zawartości wybranych metali ciężkich takich jak miedź czy też ołów.

Etap 3
Filtracja za pośrednictwem węgla aktywowanego
Granulowany węgiel aktywowany to kolejny etap filtracji. Węgiel aktywowany redukuje substancje wpływające negatywnie na zapach oraz smak wody kranowej takie jak chlor, wybrane pestycydy i zanieczyszczenia organiczne.

Etap 4
Intensywna filtracja końcowa
Podczas czwartego i ostatniego etapu specjalne, bardzo drobne siteczko zatrzymuje cząsteczki mieszanki filtrującej.

 

 Filtruj: 
Bardzo dobry filtrujacy dzbanek
dodano: 16-12-2015, 20:15
Dzbanek jest idealnym wyjsciem w domu w ktorym woda jest z kamieniem i dobrze nie smakuje. Dzieki dzbankowi i filtrowaniu wody wada naprawde dobrze smakuje duzo duzo lepiej jeden minus to zbyt czeste wymienianie filra
Zalety:
Filtruje wode, oczyszcza wode z kamienia, woda jest zdrowsza
Wady:
Zbyt czesta wtmiana filtra
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
przydatny
dodano: 15-12-2015, 17:17
Polecam ten dzbanek.Przynajmniej tam gdzie mieszkam zawsze był problem u nas z wodą ,zwykły czajnik elektryczny trzeba co kilka dni odkamieniacz z kamienia ,Woda bardzo twarda co czuć z każdym łykiem.Dzbanek ładny świetnie się prezentuje w kuchni.Po przefiltrowaniu wody czuć różnice gdy zalewam kawę czy herbatę nie ma takiego osadu na filiżance i to widać gołym okiem
Zalety:
-super odkamieniacz wody
-zdrowsza woda i smaczniejsza tak samo z przygotowaniem napojów
Wady:
-filtry dość drogie
-zwrócić uwagę na dostępność filtrów bo nie wszędzie można je dostać
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Taki sobie
dodano: 12-12-2015, 3:31
Jakiś czas temu dałam się skusić na ten dzbanek filtrujący, jednak nie powala on ani swoim wyglądem ani swoją funkcjonalnością.Po za tym pod koniec użytkowania filtra w wodzie zaczęły pojawiać się czarne drobinki z filtra.Szybko również odpadła klapka dzióbka.
Zalety:
woda o dobrym smaku
Wady:
ciężki, nieporęczny, szybko się psuje, drogi
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Monia
Oszustwo - wskaźnik przekłamuje.
dodano: 2-10-2015, 12:17
Jestem bardzo rozczarowana. Dzbanek zakupiony na początku roku - wydawało się że wszystko ok, ale jest to jedna wielka ściema. Byliśmy z mężem 3 tyg na wakacjach i po powrocie się okazało że wskaźnik wskazuje wymianę filtra - dzbanek nie był używany 3 tygodnie - a kilka dni przed wyjazdem był wymieniony filtr. Zrobiłam jeszcze jeden test - wymiana kolejnego filtra i okazało się że po 3 tyg nieużywania dzbanka (stał w szafie) znów jest komunikat o wymianie filtra. Moja znajoma miała - podkreślam MIAŁA - już nie używa tak jak ja dzbanków i filtrów BRITA - po teście identycznym jak mój efekt ten sam. Jest to OSZUSTWO nie polecam dzbanków BRITY !!! Wskaźniki oszukują !!! NIE POLECAM BRITY !!!
Zalety:
Wady:
Oszustwo - wskaźnik przekłamuje.
Wyciąganie pieniędzy od klienta.
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Pyszna woda?!
dodano: 18-05-2015, 10:54
Dzbanek jest super, zwłaszcza kiedy masz w domu wodę z kamieniem. Jedynym minusem jest dość częsta wymiana filtra.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Elektronika TOP 5
Filtr dzbankowy Aluna
13 opinii, 4 zdjęcia
Dzbanek Astra filtrujący wodę
39 opinii, 24 zdjęcia
Szczoteczka elektryczna Oral-B ProfessionalCare 5500
6 opinii, brak zdjęć
Ideenwelt, Golarka do ubrań
5 opinii, 2 zdjęcia
Suszarka do włosów SILVERCREST
1 opinia, 5 zdjęć
Ostatnie opinie