zgłoś błąd lub sugestię

Marvelon (Organon)

3.67
średnia ocena na podstawie 3 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Złożony, doustny środek antykoncepcyjny Marvelon, zaliczany jest do grupy monofazowych tabletek dwuskładnikowych, o wysokiej skuteczności i pewności zabezpieczenia. Sztuczny estrogen zawarty w preparacie został wzbogacony o gestagen trzeciej generacji – dezogestrel, cechujący się minimalnym działaniem androgennym, co przekłada się korzystnie na gospodarkę lipidowa organizmu kobiety. Podczas badań nie zaobserwowano wpływu środka Marvelon na układ krzepnięcia oraz gospodarkę węglowodanową. Dawka komponentów hormonalnych w preparacie została odpowiednio zrównoważona, dzięki czemu jest on dobrze tolerowany przez większość kobiet, a po zaprzestaniu stosowania płodność u większości kobiet udaje się przywrócić już po kilku miesiącach. Podobnie do innych dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych, również Marvelon przy regularnym przyjmowaniu zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe jajnika i endometrium.

Podczas przyjmowania preparatu sporadycznie obserwuje się działania niepożądane, które w większości przypadków ustępują po ustabilizowaniu się sytuacji hormonalnej organizmu, która – zależnie od pacjentki – trwa od dwóch do pięciu miesięcy. W okresie tym mogą wystąpić: nudności i wymioty oraz zaburzenia jelitowe, zmiany w obrębie gruczołów piersiowych, zaburzenia metaboliczne, zmiany skórne, depresję, napady migreny, nadciśnienie, ból oczu przy stosowaniu szkieł kontaktowych.

Skład: Ethinylestradiolum 0,03mg + Desogestrelum 0,15mg

 Filtruj: 
Marvelon - całkiem niezły w dobrej cenie
dodano: 22-02-2011, 17:08
Zanim zaszłam w ciążę to brałam ten marvelon i narzekać na niego nie mogłam. Wiadomo, organizm musiał się do niego dostosować, ale potem była to prawie czysta przyjemność. Sporadycznie zdarzały się jakieś napady złego humoru czy bóle głowy, no ale to hormony więc nie ma się co dziwić. Marvelon wychodzi całkiem korzystnie cenowo, zwłaszcza w porównaniu do yasmin, yasminelle czy tym podobnych. Ja w płockiej aptece za grosze za jedno opakowanie marvelonu płaciłem 23 złote z groszami. Jak jest teraz to nie wiem, ale podejrzewam że nie zdrożał.
Zalety:
skuteczność
brak skutków ubocznych
przystępna cena
Wady:
nie zauważyłam
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~ulka
polecam
dodano: 6-02-2011, 15:19
Witam ta metoda antykoncepcji jest dobra dla kobiet które pamietaja by codziennie brac tabletki .ja brałam je 2 lata nic nie utyłam b.dobrze sie czułam i nie raz zdarzyło mi sie zapomniec o tabletce a mino to nie zaszłam w ciąze rewelacja polecam.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~Kate
Nie pasował
dodano: 11-02-2010, 19:06
Używałam tego środka kiedyś, kilka lat temu i bardzo mi nie służył, choć był dobrze dobrany. Po prostu ta firma chyba nie przypadła mojemu organizmowi do gustu;) Miałam plamienia w środku cyklu, bardzo męczący PMS i bolesność piersi. Myślałam, ze po jakimś czasie organizm się przyzwyczai ale nic z tego. Musiałam odstawić ten środek choć miałam wykupione na dłużej.
Zalety:
fajne opakowanie, ładne.
Wady:
nie posłużył mi
bolesność piersi
plamienia w środku cyklu
PMS
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
62 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie