zgłoś błąd lub sugestię

SUPPOSITORIA GLYCERINI, Czopki glicerynowe 1 g (Farmina)

4.15
średnia ocena na podstawie 10 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Przygotowane wg receptury FP Glyceroli suppositoria z glicerolu 86%, kwasu stearynowego, bezwodnego węglanu sodu. 

Działanie: przeczyszczające.

Wskazania: zaparcia.

Sposób stosowania: doodbytniczo 1-2 czopki. Lek należy stosować doraźnie w przypadku wystąpienia zaparć. Wypróżnienie powinno nastąpić w niedługim okresie po podaniu czopka (do około 1 godziny). Jeżeli dolegliwości nie ustąpią w ciągu kilku dni należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie czopków glicerolowych u dzieci poniżej 3 roku życia należy skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, stany chorobowe odbytnicy. Interakcje: czopki glicerolowe mogą osłabiać działanie innych leków stosowanych doodbytniczo. Należy zachować kilkugodzinny odstęp. Działania niepożądane: czopki glicerolowe są na ogół dobrze tolerowane. Możliwe jest wystąpienie podrażnienia odbytnicy. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i powiadomić o nich lekarza.

Lek dostępny bez recepty. Nie stosować po upływie terminu ważności. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

 

 

 

 Filtruj: 
Użytkownik ~gość
nieskuteczne
dodano: 29-03-2017, 18:22
Trzy razy aplikowałam 2-letniemu dziecku. Po pierwszym razie wypróżnienie w wielkich bólach po ok 2 h. Za drugim razem sam czopek wypadł po ok 20 min, kupy brak. Za trzecim razem nierozpuszczony czopek wypadł po ok. 2,5 h, a kupy dalej brak. Czopki przechowywane w odpowiednich warunkach i z jeszcze długim terminem ważności. Beznadzieja.
Zalety:
brak
Wady:
nieskuteczne
nie chcą się rozpuszczać
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
wspaniały lek
dodano: 13-05-2014, 15:49
Używałam tego czopka glicerynowego jak córka nie mogła zrobić kupy. Po podaniu zrobiła kupe po 2 min. Czopek łatwo się wprowadza do pupy dziecka, jednak warto użyć wazeliny. Czopki używałam kilka razy później wszystko się unormowało.
Zalety:
Ułatwia zrobienie kupy
Cena
Wady:
Brak
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~gość
skuteczne
dodano: 24-06-2013, 17:31
Używałam tych czopków dla córeczki, kiedy miała problemy ze zrobieniem kupki a wszelkie inne specyfiki były bezskuteczne. Co prawda na początku obawiałam się podawania malutkiej czopków, gdyż słyszałam wiele opinii, że mogą podrażnić skórę, że dzieciątko może się od nich uzależnić, że czopki "krzywdzą" psychikę :P
Jednak już po pierwszym zastosowaniu widać skuteczność leku. Ze względu na wielkość, kształt, czopki z łatwością podaje się dziecku, często nawet nie ma ono pojęcia, że mama coś tam majstruje :) Nawet jak córeczka była starsza to nigdy mi nie protestowała przeciwko wkładaniu czopka. Mimo dobrej diety musiałam je podawać dość często, bo nie mogłam patrzeć jak malutka się męczy, ale mogę powiedzieć, że w 100% się sprawdziły.
Zalety:
cena
wielkość
łatwość podania
przyjazne dziecku
Wady:
nie ma
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
polecam
dodano: 10-07-2012, 14:00
Kupiłam te czopki po to by pomóc mojemu synkowi zrobić kupkę. Faktycznie po jakimś czasie od aplikacji mały mógł się załatwić, ale czopek wychodził cały, nie rozpuszczał się.
Zalety:
mały mógł się załatwić
tanie
Wady:
nie rozpuszcza się
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
dobre w sytuacji awaryjnej
dodano: 7-12-2011, 10:16
Szukałam czegoś co pomogłoby wypróżnić się mojemu dziecko. I tak trafiłam na te tanie czopki glicerynowe, któr poleciła mi pani w aptece. Działają szybko i skutecznie. Dziecko już po kilkudziesięciu minutach się wypróżniło. Czopki w tradycyjnym opakowaniu, ale prostym do otwierania. Stosowała je może dwa razy, za kązdym razem skutek był równie szybki.
Zalety:
+ cena
+ są skuteczne
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie