zgłoś błąd lub sugestię

Buscopan (Boehringer Ingelheim)

4.14
średnia ocena na podstawie 11 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Buscopan® to lek o wysokiej skuteczności i bezpieczeństwie, który szybko likwiduje bóle skurczowe jamy brzusznej (t.j. zespół napięcia przedmiesiączkowego, kolki, bolesne miesiączkowanie). Buscopan® zawiera bromek N-butyloskopolaminy (butylobromek hioscyny), który, poprzez wybiórcze blokowanie receptorów muskarynowych, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego.

Buscopan® to lek pochodzenia naturalnego – oparty na substancji pochodzącej z rośliny Duboisia (drzewo korkowe – występuje w Ameryce Południowej i Australii)

Wskazania ogólne: Dolegliwości bólowe związane ze skurczami w obrębie: · Przewodu pokarmowego (np. kolka jelitowa) · Dróg żółciowych (np. kolka wątrobowa) · Układu moczowego (np. kolka nerkowa) · Narządu rodnego u kobiet (np. bolesne miesiączkowanie)

Zalety preparatu Buscopan: ·Silne działania rozkurczowe – ze względu na bezpośrednie hamujące oddziaływania na receptory muskarynowe oraz zwoje nerwowe układu anatomicznego ·Wysoka selektywność w stosunku do bólu skurczowego – substancja czynna skutecznie zmniejsza skurcz mięśni gładkich powodujący dolegliwości bólowe · Połowa chorych odczuwa zmniejszenie bólu już w pierwszej godzinie po przyjęciu pojedynczej dawki1 · W bardzo małym stopniu przenika do krążenia ogólnego oraz przez barierę „krew – płyn mózgowo-rdzeniowy”, wskutek czego ma niewielkie działanie ogólnoustrojowe i nie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy · Metabolizm preparatu Buscopan® nie obciąża wątroby oraz nerek w sposób znaczący, – dlatego może być on stosowany przez osoby starsze oraz pacjentów ze schorzeniami tych narządów Krótki okres półtrwania – tylko 4,8 godz. Szybka eliminacja substancji czynnej z organizmu dodatkowo zmniejsza ryzyko występowania działań niepożądanych.

Wskazania do stosowania: Stany skurczowe przewodu pokarmowego, stany skurczowe i dyskinezja dróg żółciowych, stany skurczowe w obrębie układu moczowo-płciowego.

Opakowanie: Buscopan®, Hyoscini butylbromidum, 10 mg., 10 tabletek powlekanych

 Filtruj: 
U mnie się nie sprawdził
dodano: 16-04-2013, 18:06
Dziś wzięłam już 2 tabletki Buscopanu na bóle miesiączkowe i niestety nie poradził sobie, ponieważ ból nie przeszedł.

Tabletki są malutkie i łatwe w połknięciu i to jest plus, ale i tak chyba nie zagości u mnie jeśli chodzi o bóle miesiączkowe.
Zalety:
- małe tabletki łatwe w połnięciu
Wady:
- w bólach miesiączkowych się nie sprawdził, ponieważ po 2 tabletkach nadal odczuwam ból
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Seorsa
Dobry na bóle brzucha
dodano: 10-03-2011, 15:28
U mnie buscopan bardzo sprawdza się jeśli chodzi o nerwowe bóle brzucha. Moim zdaniem w tym temacie jest znacznie lepszy od nospy
Zalety:
Naturalny, bez recepty
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~Lenka
bez niego miesiączka byłaby zabójcza
dodano: 2-03-2011, 18:10
Lek łagodny dla żołądka, testowałam na swoim owrzodziałym, przystępna cena, skutecznie rozkurcza mój brzuch podczas miesiączki, ale niestety nie działa natychmiastowo:(
Zalety:
łagodny dla żołądka, skuteczny - tabletka wystarcza na wiele godzin, nie drogi.
Wady:
pół godziny po zażyciu dopiero ból zaczyna ustępować
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik niuska
2 0 0
rewelacja :)
dodano: 28-02-2011, 23:26
U mnie buscopan się sprawdza czego nie mogłabym napisac o no-spie bo niestety ale mi nie pomagała (mimo ze jest również lekiem rozkurczowym) ale każdy organizm reaguje inaczej i potrzebuje swojego złotego środka :).Ja swój znalazłam.
Zalety:
szybkie działanie,dobra cena
Wady:
brak
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~aga
polecam
dodano: 27-02-2011, 20:12
ratuje mi zycie podczas miesiaczki
Zalety:
same:)
Wady:
brak
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
62 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie