zgłoś błąd lub sugestię

Tribiotic Maść z antybiotykiem, saszetki lub tubka (Kato Labs)

4.68
średnia ocena na podstawie 53 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

TRIBIOTIC - skuteczna ochrona i leczenie zakażeń skóry. Otarcia naskórka, skaleczenia, stłuczenia, niewielkie oparzenia przytrafiają się wszystkim, nie tylko wszędobylskim i rozbrykanym dzieciom. Najwięcej takich przygód spotyka nas w kuchni i oczywiście na wakacjach ( a one tuż, tuż). Wędrujemy , zdzierając pięty w nie zawsze wygodnych butach, szalejemy na rowerach, buszujemy po lasach, nie mówiąc o tym, czym kończy się nadmierne wystawianie nieprzygotowanej skóry na słońce.

Nawet najmniejsze ranki bywają bolesne, uciążliwe a mogą też stać się źródłem niebezpiecznego dla zdrowia zakażenia. Pozbawione ochronnego działania skóry rany są bowiem wrotami, przez które do organizmu wnikają bakterie. Zakażenie to już bardzo poważna sprawa, wymagająca szybkiej interwencji lekarskiej. Powinniśmy jednak zrobić wszystko, by do takiej sytuacji nie doszło. Nie lekceważmy zatem nawet pozornie niegroźnego skaleczenia. Ranę głęboką, bardzo zabrudzoną najlepiej od razu pokazać lekarzowi.

Niewielkie zranienie i miejsce wokół niego przemywamy ciepłą wodą z delikatnym mydłem, dezynfekujemy np. wodą utlenioną i przykrywamy sterylnym opatrunkiem. Warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci leku, który zadziała antybakteryjnie, osłonowo a także przyspieszy gojenie. Skomponowana na bazie trzech antybiotyków maść TRIBIOTIC (dostępna w aptekach bez recepty) przeznaczona do stosowania miejscowego, skutecznie uchroni przed komplikacjami. TRIBIOTIC można z powodzeniem wykorzystać w pielęgnacji i leczeniu skóry z problemami trądzikowymi.

 • TRIBIOTIC - nieodzowny w domowej i podróżnej apteczce.
 • TRIBIOTIC jest preparatem złożonym.
 • TRIBIOTIC - skuteczna ochrona i leczenie zakażeń skóry.
 • NOWOŚĆ - maść w saszetkach do jednorazowego użycia.

Preparat w postaci maści zawierającej trzy antybiotyki, doskonały środek pierwszej pomocy przy wszelkich urazach skóry - otarciach, skaleczeniach, niewielkich oparzeniach. Połączenie neomycyny, polimyksyny i bacytracyny zapewnia szeroki zakres działania przeciwbakteryjnego, skutecznie chroniąc przed powikłaniami wynikającymi z zakażenia skóry. Antybiotyki działają synergistycznie uniemożliwiając rozwój oporności bakteryjnej.

TRIBIOTIC jako środek działający miejscowo nie przyczynia się do wystąpienia ubocznych skutków kuracji antybiotykowej, obserwowanych przy wewnętrznym stosowaniu leków.

1 saszetka TRIBIOTICU 1,0g maści zawiera:

 • NEOMYCYNĘ (5,000 mg) - antybiotyk aminoglikozydowy, o aktywności głównie wobec bakterii Gram (-), w tym wobec pałeczek z rodzaju Proteus, a także gronkowców. Nie działa na beztlenowce. Mechanizm działania polega na zaburzaniu syntezy białka.
 • POLIMYKSYNĘ B (0,833 mg) - antybiotyk polipeptydowy. Wykazuje ona aktywność w stosunku do bakterii GRAM (-), szczególnie wobec Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter aerogenes, Escherichia coli, Haemophilus influenzae, Salmonella, Shigella.
 • BACYTRACYNĘ (10,000mg) - antybiotyk polipeptydowy o działąniu bakteriobójczym. Jest ona skuteczna w zakażeniach wywołanych zwłaszcza przez bakterie Gram (+), w tym przez gronkowce, paciorkowce, Clostridium
 • WAZELINĘ BIAŁĄ - o działaniu łagodzącym i ułatwiającym gojenie się ran.

Informacja o leku:

Tribiotic maść 1g maści zawiera:

substancje czynne:

 • siarczan neomycyny - 5 mg,
 • siarczan polimyksyny - 0,833 mg,
 • bacitracynę cynkową 10 mg,

substancję pomocniczą:

 • wazelinę białą 984,167 mg.

Wskazania do stosowania

Leczenie powierzchownych zakażeń bakteryjnych skóry, nadkażenia ropnego zmian alergicznych. Leczenie niewielkich owrzodzeń o różnej etiologii.

Środek pierwszej pomocy o miejscowym działaniu, stosowany w przypadku drobnych ran, zadrapań i oparzeń, w celu zapobiegania rozwojowi zakażeń.

Dawkowanie i sposób podawania

Preparat należy stosować 1-3 razy dziennie. Niewielką ilością maści należy pokryć, uprzednio oczyszczone miejsce uszkodzonej skóry. W razie konieczności można zastosować ochronny, jałowy opatrunek.

Preparat należy stosować nie dłużej niż 7 dni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Preparatu nie należy stosować na błony śluzowe ani na duże powierzchnie uszkodzonej skóry.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności

Preparat przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Stosowanie preparatu należy przerwać w przypadku braku poprawy, pogorszenia lub wystąpienia reakcji nadwrażliwości (wysypka, świąd, objawy podrażnienia).

Działania niepożądane

Miejscowe objawy nadwrażliwości: wysypka, świąd, objawy podrażnienia.

Właściwości farmakodynamiczne

Preparat  przeznaczony jest do miejscowego stosowania w celu zapobiegania rozwojowi zakażeń w przypadku niedużych ran, skaleczeń, otarć czy oparzeń. Zapobiegając rozwojowi zakażeń preparat wspomaga proces gojenia uszkodzonej skóry. Preparat zawiera trzy antybiotyki o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego: polimyksynę B, bacitracynę i neomycynę. Polimyksyna B jest antybiotykiem o budowie peptydowej. Działa bakteriobójczo w wyniku zaburzania szczelności błony zewnętrznej i cytoplazmatycznej komórki bakteryjnej. Polimyksyna B  wykazuje działanie przede wszystkim na bakterie Gram-ujemne. Wszystkie bakterie Gram-dodatnie są oporne na polimyksynę B. Bacitracyna także jest antybiotykiem polipeptydowym. Jest związkiem o aktywności głownie wobec bakterii Gram-dodatnich. Mechanizm działania bacitracyny polega na hamowaniu syntezy ściany bakteryjnej. Większość bakterii Gram-ujemnych jest oporna na bacitracynę. Neomycyna jest antybiotykiem aminoglikozydowym. Działa bakteriobójczo, przede wszystkim wobec drobnoustrojów  Gram-ujemnych. Mechanizm działania polega głównie na hamowaniu syntezy białek. Obecność w preparacie łagodnego podłoża jakim jest wazelina biała, dodatkowo sprzyja procesowi gojenia.

Właściwości farmakokinetyczne

Preparat wykazuje działanie miejscowe. Przy zachowaniu odpowiednich zasad stosowania preparat nie dociera do krążenia ogólnego.

Opakowania: Tubka 14 g, opakowania jednorazowe 10 sztuk po 1 g

 Filtruj: 
Użytkownik ~hpv
rewelacyjna na trudno gojące się rany
dodano: 24-07-2016, 13:21
Dzięki opiniom zawartym na tym serwisie postanowiłem kupić tą maść.
Zdziałała cuda. Może opiszę swój przypadek. Zaraziłem się wirusem HPV, co
objawiło się brodawkami na penisie. Potraktowałem je octem i octem jabłkowym
a skala zarażenia była tak duża, że na ok 2 cm powstała rana, która zaczęła się
trudno goić. Trwało to przez 2 tygodnie. Po pierwszym dniu stosowania już
widziałem poprawę. Teraz jest już czwarty dzień i rana jest prawie zagojona.
Jestem bardzo zadowolony.
Zalety:
niedroga i skuteczna
Wady:
brak
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~Milusia
Najlepsza !!
dodano: 11-07-2016, 19:39
Pewnego dnia chwyciło mnie przeziębienie i katar, więc postanowiłam zrobić sobie inhalacje, wode nalałam goracą do miski i olejek po czym usiadłam z recznikiem na glowie, i tak niefortunnie ze ta gorąca woda chlapnęła mi na czolo, na sam srodek i poparzylam sie. Miałam dośc dużą ranę. Piekło niemiłosiernie, do czasu, gdy zastosowałam maść tribiotic. po pierwszym dniu rana zaczełą się goić i w ciągu tygodnia rana znikła i nawet blizna nie została, także gorąco polecam!! P.S. Stosowałąm równiez do tego maśc propolisową 7 %, również rewelacyjna, polecam!
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
polecam
dodano: 7-12-2015, 9:35
ta maść jest super, przynajmniej u mnie się sprawdziła..nakładałam bezpośrednio na problem, ładnie wysuszała, nie pozostawiając blizn.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Bardzo dobra maść
dodano: 4-03-2015, 20:09
Poleciła mi tą maść położna na ranę po rozcięciu krocza podczas porodu, ponieważ dokuczał mi nieprzyjemny ból w tych okolicach. Jestem zadowolona ból ustąpił i po zdjęciu szwów nie widać praktycznie blizny.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Użytkownik ~karolajna
Rewelacja
dodano: 1-11-2014, 9:49
Kupiłam maść na mój uporczywy tradzik. Bardzo dobrze poradził sobie z przebarwnieniami potradzikowymi. A takze z małymi krostami. Polecam produkt.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie