zgłoś błąd lub sugestię

TheraFlu Extra-Grip, Proszek (Novartis)

3.43
średnia ocena na podstawie 30 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz maleninan feniraminy - substancję antyhistaminową zmniejszającą produkcję śluzowej wydzieliny w nosie.
Theraflu ExtraGRIP po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój.
Wskazania do stosowania:
Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno - stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli: objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy, wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymuje się dłużej niż 2 dni.

W przypadku zażycia większej dawki leku Theraflu ExtraGRIP niż zalecana:
W przypadku przedawkowania należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

W przypadku pominięcia dawki leku Theraflu ExtraGRIP:
Lek Theraflu ExtraGRIP powinien być stosowany co 4 - 6 godzin. Jeżeli dawka została jednak pominięta, należy zażyć lek tak szybko jak to możliwe i dalej kontynuować leczenie co 4 godziny.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

1 saszetka zawiera:
substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg,
maleinian feniraminy 20 mg, substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, barwnik D & C Yellow No 10, żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

6 lub 10 saszetek

1 saszetka zawiera proszek do sporządzania roztworu doustnego o naturalnym aromacie cytrynowym. Proszek jest rozpuszczalny w gorącej wodzie.

 Filtruj: 
Użytkownik ~Sylwia
Jak dla mnie Nieskuteczny
dodano: 19-01-2017, 11:48
Jak dla mnie w ogóle nie pomaga, miałam nadzieję, że udrożni mi zatoki a męczę się dalej, usta całe powysychane i to wszystko. Ibuprom zatoki pomagał mi od razu, tylko drogie te tabletki. Theraflu niby fajne, do napicia, ale na katar nie działa
Zalety:
Nawadnia, dość smaczny
Wady:
Drogi
Nieskuteczny
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Słaby lek na grypkę i przeziębienie
dodano: 5-12-2015, 23:57
Nie jest to mój typ w walce z przeziębieniami i grypą. Wolę Fervex zdecydowanie. Theraflu w moim przypadku okazał się nieskuteczny i niesmaczny. Dość długo go używałam, bez żadnego efektu niestety.
Zalety:
- niedrogi,
- dostępny bez recepty.
Wady:
- niesmaczny,
- niska skuteczność.
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Bardzo skuteczny lek rozgrzewający
dodano: 19-01-2014, 16:45
Zdecydowanie najlepszy lek rozgrzewający, bardzo skuteczny i tani.
Zalety:
tani
skuteczny
dobry w smaku
Wady:
brak
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~in.
Pomaga tylko w zaspokojeniu pragnienia
dodano: 17-12-2013, 21:21
Zwykle przeziębienia leczę naproxenem i mijają po dniu, max. dwóch. Raz jednak postawiłam na Theraflu, zachęcona tym, że znajoma stosuje tylko saszetki. Przeziębienie "doświadczalne" ciągnęło się prawie tydzień. Ostatniego dnia choroby po prostu wróciłam do naproxenu i przeszło od razu. A znajoma od Theraflu zadała mi, po przechodzonym przeze mnie leczonym wyłącznie "tradycyjnym" sposobem przeziębieniu, wiele sugerujące pytanie: "Jak ty to robisz, że zdrowiejesz tak szybko, a ja praktycznie ciągle jestem chora?" :)
Zalety:
zaspokaja pragnienie
Wady:
nie pomaga
smak tak wspaniały, że od razu zalecam wsypać cukier/słodzik (choć daleko temu do Fervexu...)
drogi
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~madzik
SUPER!!!
dodano: 4-04-2013, 9:31
działa natychmiastowo, w moim przypadku wystarczyło zażyć 2 saszetki: wieczorem i powtórzyć rano i byłam zupełnie zdrowa!!!!
Minął uciążliwy wodnisty katar, ból zatok i suchy kaszel. Gorączki nie miałam, więc nie wiem jak działa w takim przypadku. Dla mnie rewelacja!!!
Zalety:
natychmiastowe i bardzo skuteczne działanie!
Polecam!
Wady:
Mam zespół drażliwego jelita i na całe szczęście lek nie wpłynął ujemnie na pracę moich jelit. Nie miałam także żadnych dolegliwości żołądkowych. Ciśnienie zawsze mam w normie, więc nie odczułam, aby coś niepokojącego działo się z ciśnieniem.
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
62 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie
  • Super oliwka. Z tego co widzę, jest teraz do kupienia również w Polsce. Mam bardzo suchą skórę i polecam »
    Nana23
    dodano: 21.07.2017
  • Ostatni ratunek przed zabiegiem zatok. Negatywne opinie wynikają prawdopodobnie ze złego zastosowania. Moja propozycja jest ... »
    gość
    dodano: 20.07.2017
  • Jakiś czas temu miałam przed sobą ważny egzamin, mialam taki stres ze nie potrafiłam sie na niczym skupić ponieważ na ... »
    gość
    dodano: 20.07.2017
  • Kupiłem ten preparat, gdyż mam problemy ze snem, ale zakup okazał się niewypałem. Przed snem wziąłem 3 tabletki i efekt ... »
    gość
    dodano: 20.07.2017
  • w ostatnim czasie jak brałam lutezan to widzenia mi się poprawiło, już nie musze się przybliżac tak bardzo, nie mam takich ... »
    gość
    dodano: 20.07.2017