zgłoś błąd lub sugestię

Rennie, różne smaki (Bayer)

4.08
średnia ocena na podstawie 12 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Leczenie objawowe nadkwaśności soku żołądkowego i związanych z nią dolegliwości jak zgaga, uczucie pełności, nudności, odbijanie się, niestrawność i wzdęcia.

Skład: 1 tabl. zawiera 680 mg węglanu wapnia i 80 mg węglanu magnezu.

Działanie:Preparat neutralizujący nadmiar kwasu żołądkowego, ochraniający błonę śluzową żołądka i dwunastnicy przed nadmierną kwaśnością soku żołądkowego.

Wskazania:

Leczenie objawowe nadkwaśności soku żołądkwego i związanych z nią dolegliwości jak zgaga, uczucie pełności, nudności, odbijanie się, niestrawność i wzdęcia.

Przeciwwskazania: Ciężka niewydolność nerek, hiperkalcemia.

Działania niepożądane: Przy stosowaniu zbyt dużych dawek mogą wystąpić zaparcia lub biegunka, możliwa jest także niewielka alkalizacja moczu.

Interakcje: Może ulec zmianie wchłanianie i wydalanie innych równocześnie przyjmowanych leków, szczególnie wchłaniających się tylko w środowisku kwaśnym. Przy podawaniu innych leków należy zachować 2-godzinny odstęp.

Dawkowanie: 1-2 tabl. pomiędzy posiłkami ssać lub rozgryźć.

 Filtruj: 
Użytkownik elizka
2 0 1
Świetny dla kobiet w ciąży i nie tylko
dodano: 27-10-2014, 1:18
Po Rennie sięgnęłam w ciąży, gdy zaczęła dokuczać mi zgaga. Nie dość, że przyjemny w smaku (w szczególności wersja Fruit), to najważniejsze, że działa. Po 2 tabletkach Rennie mogłam spokojnie zasnąć, a i w ciągu dnia często korzystałam - na szczęście można ssać go niemal bez ograniczeń - nigdy nie przekroczyłam dopuszczalnej dawki dziennej, a stosowałam lek zawsze, kiedy miałam taką potrzebę. Do tego nie zawiera szkodliwego glinu, który w innych specyfikach tego typu występuje.
Zalety:
- możliwość stosowania w ciąży
- nie zawiera glinu
- działa, przynosi ulgę
- przyjemny smak w porównaniu do innych tego typu medykamentów
Wady:
- cena
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Super na palące gardło
dodano: 2-01-2014, 17:27
W nocy czasem dopada mnie strasznie paląca zgaga aż mnie mdli. Zawsze sięgam po jedną mietowa pastylke rennie. 15 minut i po zgadze. Super produkt
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Dobry środek na umiarkowaną zgagę w rozsądnej cenie.
dodano: 6-10-2013, 20:16
Dobry środek na zgagę w rozsądnej cenie. Zawsze kupuję smak miętowy, najlepiej odświeża oddech. Stosowany podczas zgagi w ciąży. Przy umiarkowanej zgadze sprawdza się idealnie. Działanie już po kilku chwilach od rozpoczęcia ssania tabletki. Niestety przy bardzo silnej zgadze musiałam spożyc 2-3 tabletki pod rząd. działanie krótkotrwałe (ok. 30-60 min). Cena bardzo niska w stosunku do ilości tabletek, poza tym w aptekach często jest to produkt w promocji. Ogólnodostępność wysoka - \rennie można kupić na niektórych stacjach benzynowych oraz w marketach.
Zalety:
ogólnodostępność
niska cena
dość szybka działanie
możliwość stosowania podczas ciąży
Wady:
nie sprawdza się przy silnej zgadze
krótkotrwałość działania przy silnej zgadze
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~gość
Na chwilę w porządku mój żołądku
dodano: 5-09-2012, 21:53
Mam 21 lat, problem zgagi przyplątał się do mnie na początku LO i atakuje cyklicznie. Z nieukrywanym brakiem przyjemności testowania kolejnych leków w końcu trafiłem na ten, który daje zdecydowaną ulgę i pozwala wrócić do pracy już po kilku minutach. Nie - Rennie odpadł w przedbiegach.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
można spróbować
dodano: 20-11-2011, 19:54
Po ten środek sięgnęłam pod koniec drugiego trymestru ciąży - gdy jak wiadomo takie niedogodności dopadają, i herbatki ziołowe na trawienie nie pomagały już. Niestety mam mieszane odczucia - nigdy nie miałam zgagi nie wiem jak lek powinien działać na tę dolegliwość. Dla mnie jakoś te pastylki suche, smak nie za rewelacyjny i czasem miałam wrażenie że nie pomagał
Zalety:
w miarę tani i dużą ilość w opakowaniu
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie