zgłoś błąd lub sugestię

Pierścień antykoncepcyjny NuvaRing (Organon)

3.57
średnia ocena na podstawie 227 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Kobieta sama umieszcza w pochwie pierścień w pierwszym dniu cyklu i po upływie 3 tygodni sama go także usuwa. Innowacyjność dopochwowego pierścienia antykoncepcyjnego NuvaRing (vaginal contraceptive ring – VCR) polega na tym, że po umieszczeniu w pochwie przez cały czas uwalnia on hormony progestagen (etonogestrel) i estrogen (etynyloestradiol), które przenikają do krwiobiegu. Po 7 dniach przerwy, w czasie której następuje krwawienie, zakłada się nowy pierścień na okres kolejnych 3 tygodni, po czym znów następuje 7 dniowa przerwa.

Działanie NuvaRing jest takie samo, jak w przypadku doustnych tabletek antykoncepcyjnych (DTA) - czyli popularnych pigułek - i polega na zahamowaniu owulacji. W przeciągu trzytygodniowego okresu, w którym pierścień powinien znajdować się w pochwie, dopuszcza się jego wyjęcie lecz nie na dłużej niż 3 godziny.

Specjaliści zalecają NuvaRing wszystkim kobietom w wieku rozrodczym, w szczególności zaś tym, u których ryzyko przypadkowej ciąży jest wysokie. To doskonała metoda dla kobiet, które nie są zdyscyplinowane w codziennym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, a przyklejony na skórze plaster i jego eksponowanie nie jest dla nich akceptowalne.

Pierścień jest dobrze tolerowany przez kobiety, a sam środek łączy łatwość stosowania z wysoką skutecznością – współczynnik Pearla dla NuvaRing mieści się w zakresie od 0,25 do 1,75. Precyzja położenia pierścienia w pochwie nie wpływa na jego skuteczność, a zakładanie i usuwanie pierścienia jest proste i nie stanowi problemu. Ponadto pierścień nie jest odczuwalny w pochwie ani przez samą kobietę, ani przez partnera, co nie zmienia odczuć seksualnych.

NuvaRing jest środkiem antykoncepcyjnym zawierającym niewielką ilość estrogenów (15 µg, a inne dostępne preparaty antykoncepcyjne zawierają od 20 do 50 µg).

 Filtruj: 
Użytkownik ~Ania
Niestety nie dla mnie - a szkoda
dodano: 16-10-2017, 14:00
Stosowałam NuvaRing 1 rok. Wcześniej przez kilka miesięcy stosowałam tabletki. Na początku byłam zachwycona wygodą w stosowaniu, ale z czasem libido coraz mniejsze, mój partner w żaden sposób nie mógł mnie podniecić (a jest bardzo pociągający), suchość pochwy i związany z tym ból przy i po stosunku, obniżenie nastroju, wzrost apatytu. Na początku nie łączyłam tego z krążkami, myślałam, że ze mną jest jakiś problem. Kiedy postanowiłam zrobić przerwę w stosowaniu, humor mam wręcz euforyczny (mamy początek jesieni a zawsze wtedy miałam stany depresyjne), libido ogromne, seks znów jest cudowny i kojarzy mi się z przyjemnością, a nie bólem i zero otarć. Najwidoczniej to nie jest dla mnie, ale innym polecam. Ja już raczej do NuvaRing nie wrócę.
Zalety:
wygoda
Wady:
obniżony nastrój
wzrost apetytu
zerowe libido
suchość pochwy
ból w czasie stosunku i po nim
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~EwiEwi
Polecam serdecznie.
dodano: 10-10-2017, 14:42
Wcześniej używałam plastrów, ale ze względu na ich widoczność po kilku dniach zdecydowałam się na zmianę ich na Nuva Ring i nie żałuję. Cena taka sama jak plastrów.
Zalety:
Cena
Niewyczuwalny podczas noszenia.
Nieodczuwalne podczas stosunku ani przeze mnie ani przez partnera
Wygoda jeden krążek na 3 tygodnie.
Wady:
Mały problem z włożeniem krążka, pierwszego dnia zawsze się delikatnie wysuwa i drętwieją nogi.
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Sandra
Niewyczuwalny i omija wątrobę
dodano: 18-07-2017, 19:57
Po wielu latach na pigułkach ginekolog poleciła mi nuvaring. W zasadzie nie widziałam po co bo nigdy nie miałam problemu z pamietaniem o przyjmowaniu pigułki. Ale jest wielki plus że omija wątrobę i układ pokarmowy, więc spróbowałam. Po zakupie spanikowałam że trzeba trzymać w temperaturze poniżej 30 stopni co w lato nie jest takie łatwe, szczególnie przy podróży i bardzo się bałam że będzie przeszkadzał w czasie zbliżenia. Ale Jest ekstra. Żadnych problemów. Czuję się bez zmian. Założenie banalne, nie wyczuwalny ani dla mnie ani dla partnera.
Zalety:
Prosty w obsłudze
Niewyczuwalny
Nie trzeba pamiętać o codziennym lykaniu pigułki
Omija układ pokarmowy
Wady:
Cena
Przechowywanie w temperaturze poniżej 30 stopni
Do zużycia tylko w ciągu 4 miesięcy
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~Joanna
REWELACJA
dodano: 7-07-2017, 22:40
NuvaRing stosuję od 8 lat. Jest to według mnie najwspanialszy środek antykoncepcyjny jaki stosowałam, a stosowałam różne począwszy od tabletek, przez spirale, prezerwatywy, krążki itd. z różnym skutkiem :-) Kolejny krążek aplikuję zawsze po 7 dniach od wyjęcia poprzedniego, ale PIERWSZY trzeba umieścić pierwszego dnia miesiączki. Czytajcie dokładnie książeczkę, która jest dołączona do opakowania. Każdy krążek można wyjąć na czas stosunku, jeżeli wam on przeszkadza. Na 24 godz. krążek może być 3 godz. po za miejscem dla niego przeznaczonym i nie wpływa to na jego skuteczność (pamiętajcie wówczas o zachowaniu czystości krążka i rąk przy aplikacji). Jeżeli nie pasuje wam miesiączka, np. w przyszłym tygodniu, przetrzymajcie (ale sporadycznie - może w wakacje) go o tydzień i dalej postępujcie jak zwykle z zachowaniem 7 dni odstawienia. Ja czasami zapominałam wyjąć o czasie i tak siedział 4 tygodnie :-) bez konsekwencji. Krążek nigdy mi nie wypadł i nigdy go nie czułam w trakcie używania. Libido w normie, waga też. Waga wzrosła dopiero kiedy przestałam palić (po 5 latach stosowania krążka), więc uważam, że to nie wina NuvaRing.
Zalety:
same zalety
Wady:
brak
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~gość
Jest ok
dodano: 1-07-2017, 17:08
Stosuje od miesiąca, żadnych plamień, normalna miesiączka. Piersi się zaokrągliły, nie mam depresji jak przy tabletkach. Skutków ubocznych nie widzę, jedynie, że to hormony a wcześniej stosowałam wkładkę domaciczną niehormonalną.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie