zgłoś błąd lub sugestię

Niedźwiedź w dużym niebieskim domu (Jim Henson Company)

4.88
średnia ocena na podstawie 25 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Przesympatyczny pluszowy niedźwiedź zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w swoim niebieskim domu.

Spotkamy tam starych, dobrze znanych przyjaciół: psotną myszkę Tutka, której królestwem jest kuchnia, dwie wyderki Pipa i Popa pląsające w łazience, lemura Trelka oraz tajemniczą Zjawę.

"Niedźwiedź w dużym niebieskim" domu to pełne ciepła i humoru historie mieszkańców niebieskiego domu. Tytułowy bohater uczy dzieci przyjaźni, empatii, zwracania uwagi na potrzeby innych, troskliwości oraz pokazuje jak ważny w życiu każdego jest dom rodzinny, w którym wszyscy mieszkańcy dbają o siebie, okazują sobie szacunek i przywiązanie.

Serial, którego twórcą jest Jim Henson - "ojciec" słynnych Muppetow, pokazywany jest w ponad 25 krajach na całym świecie. Został uhonorowany nagrodą Związku Reżyserów Amerykańskich za reżyserię w kategorii programów dziecięcych i uzyskał nominację do nagrody Emmy.

 Filtruj: 
Użytkownik ~Mariusz małyfiut
WALECZNY OGR
dodano: 23-04-2017, 11:55
Chociaż adaptacja Disneya opiera się na opowieściach Kiplinga, [1] postać King Louie nie pojawia się w oryginalnej książce Rudyard'a Kiplinga, ponieważ orangutany, gatunki, w których jest przedstawiony, nie są rodzimymi Indiami w prawdziwym życiu. Jest również stwierdzone przez Kipling w oryginale, że Bandar-log, lub małpy, w których król Louie zasady, nie mają skutecznego przywództwa, nie mówiąc już króla. W książce Mowgli zostaje uprowadzony przez zespół bezimiennych i bezołgowych małp z bandar-logiem, ale reszta sceny odgrywa zupełnie odmienną wersję Disneya.

Oryginalna opowieść Billa Peeta w filmie nie była prezentowana przez króla Louie, ale miała większą małpę bez ogona, która prawdopodobnie miała być ich królem. Peet opuścił firmę Disneya z powodu sporu z Walt Disneyem dotyczące zawartości jego scenariusza, więc jego ostateczna wizja dla króla Bandar-loga pozostaje nieznana. Opracowanie opowieści kontynuowano po wyjściu z Peetu, z jego ciemniejszą historią dając nowy punkt nacisku na leniwie i jazzowe melodie. To właśnie w tym środowisku firmy król Louie powstał, dając życie głosem i osobowością popularnego wykonawcy Louisa Primy. Osobowość została również przyznana Louie Miltowi Kahlowi, Frankowi Thomasowi i Johnowi Lounsbery'emu, trzech z dziewięciu starych ludzi Disneya, którzy ożywili ten charakter. Kahl zajął się interakcją Louie z Mowgli, Thomas swoim solowym kawałkiem i tańcem, a Lounsbery animował swój pamiętny scat duet z ukrytym Baloo.
Zalety:
Dobrze się nim podciera
Wady:
Rak gwarantowany
Jechowa mnie dorwała w piwnicy i pobili mnie na śmierć
Rosadziło mi orangutana
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Bardzo dobra bajka lekko edukacyjna
dodano: 25-04-2014, 15:28
Pierwsza seria tej bajki jest znakomita. Sama pamiętam jak ją oglądałam i uwielbiałam. Nie licząc zjawy. Niestety następna seria, gdzie fabuła toczy się w mieście, jest beznadziejna... A niestety tylko ją raczej puszczają obecnie.
Zalety:
Wady:
Zjawa
Druga seria
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
myszka jest fajna :)
dodano: 25-03-2013, 21:05
Trafiłam kiedys by zobaczyc co to za nowa bajka i przekonałam sie że bardzo fajna. Zwierzątka są przyjemne do ogładania a i samo przesłanie jest fajne i dziecko chetnie bedzie ogladac jak bedzie wieksze.
Zalety:
ładnie zrobiona - nie zdziwaczałe postacie
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Jedna z ulibionych bajek syna
dodano: 11-03-2013, 15:03
Niedźwiedź w dużym niebieskim domu to jedna z 3 ulubionych bajek mojego dziecka (na chwilę obecną bo jeszcze kilka miesięcy temu kochał inne :) Sama chętnie z nim oglądam przygody Tutka, Trelka i reszty domowników - bajka fajna tylko nie bardzo wiem czemu ten miś taki niekształtny? przyjrzyjcie mu się :)
... a takiego małego Tutka chciałabym mieć w domku :) hehe fajna bajeczka wciąga mojego synka bardzo - śpiewa szukając zjawy i na koniec razem z luną :) bajka sympatyczna bez przemocy - w sam raz dla małych dzieci
Zalety:
- bez przemocy
- wesoła
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Dla małego i dużego ;)
dodano: 11-03-2013, 14:40
Kiedy leci ta bajka, to jak bym nie miała dziecka :D Wspomnę, że syn ma dopiero 8 miesięcy, więc nic nie rozumie z tych bajek, ale jeśli ogląda to tylko dwie, tą i Ukiego ( mamy pewnie kojarzą ;)) Bardzo go ciekawi miś i jego mali przyjaciele, zawsze się cieszy przy "wąchaniu" niedźwiadka ;)
Zalety:
Napiszę jako dla mnie mamy ze względu na wiek Mikuśka
- uczy
- nawet mnie zaciekawi
- jest łagodna
- ciekawe piosenki
Wady:
- nie ma jak dla mnie
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
335 opinii, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
242 opinie, brak zdjęć
Pneumolan, Syrop na kaszel i wzmacnianie odporności
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
112 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
89 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie