zgłoś błąd lub sugestię

Prenatal Classic (Puritan's Pride)

3.77
średnia ocena na podstawie 24 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

PRENATAL CLASSIC. Witaminy na dobry początek! Prenatal Classic został stworzony zarówno dla kobiet planujących ciążę, jak również kobiet w ciąży i matek karmiących. Swoje działanie preparat zawdzięcza klasycznemu połączeniu 13 najważniejszych witamin i soli mineralnych.

Jest szczególnie wskazany, aby: uzupełnić niedobory witamin i składników mineralnych wzmocnić organizm i poprawić samopoczucie kobiety wspomóc prawidłowy rozwój dziecka.

Dawki witamin i składników mineralnych w preparacie Prenatal Classic zostały dobrane w taki sposób, aby zmniejszyć ryzyko najczęściej występujących podczas ciąży i okresu karmienia zespołów niedoborowych:

  • niedokrwistości - spowodowane niedoborem żelaza. Preparat zawiera dawkę żelaza 60 mg zalecaną przez Światową Organizację Zdrowia dla kobiet w ciąży. Żelazo występuje w postaci organicznej soli fumaranu. Dzięki temu lepiej się wchłania i jest dobrze tolerowane przez organizm.
  • upośledzenia odporności - spowodowane niedoborem cynku. Preparat wzbogacono o 25 mg cynku, w postaci dobrze przyswajalnej soli cytrynianu.
  • wad cewy nerwowej płodu - spowodowane niedoborem kwasu foliowego. Dla bezpieczeństwa przyszłych mam i dziecka witamina A występuje tylko w postaci beta-karotenu, który nie kumuluje się w organizmie i nie powoduje ryzyka przedawkowania.

Wskazania: Dla kobiet w okresie ciąży. Dla kobiet w okresie karmienia piersią. W celu uzupełnienia niedoborów żelaza.

Działanie preparatu: Uzupełnia niedobory podstawowych witamin i soli mineralnych. Zmniejsza ryzyko zatrucia ciążowego i infekcji (żelazo, cynk). Zmniejsza ryzyko wystąpienia wady cewy nerwowej, (kwas foliowy) ogranicza niedokrwistość (kwas foliowy, żelazo, witamina B6). Łagodzi nudności (witamina B6) Wzmacnia system immunologiczny (cynk, witamina C). Wpływa na rozwój kośćca i zawiązków zębowych (wapń). Może być stosowany jako profilaktyka rozstępów, dzięki zawartości kwasu foliowego Dawkowanie: 1 tabletka dziennie w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Działania niepożądane i środki ostrożności: Ze względu na wysoką zawartość żelaza sporadycznie mogą wystąpić objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności, zaparcia lub biegunki.

Nie należy stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi witaminy A i D.

 Filtruj: 
Użytkownik ~gość
Ja polecam
dodano: 30-07-2014, 0:16
POLECAM ze względu na bardzo bogaty skład, który służy mi jak i mojej córeczce. Do tego przystępna cena za duże opakowanie. Tabletka jest dość duża ale jej owalny kształt ułatwia połknięcie. Trzeba brać w trakcie posiłku, jak jest zresztą zalecane bo inaczej trochę mdli.
Zalety:
niska cena za duże opakowanie
bogaty skład
Wady:
trochę duża tabletka, ale z czasem przestaje to przeszkadzać
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Dla mnie dobry
dodano: 1-04-2014, 13:27
Gdy zaczęłam drugi trymestr ciąży miałam nadzieję że obejdę się bez dodatkowej dawki witamin, niestety tak się nie stało, lekarz polecił mi kupić właśnie Prenatal Classic.
Witaminy zawarte w preparacie uzupełniają minimum 100% dziennej dawki dzięki czemu nie trzeba się bać ich niedoboru :)
Tabletki są dość duże ale nie sprawiają jakichś większych kłopotów z połknięciem.
Zalety:
duże ekonomiczne opakowanie ( starcza na 3 miesiące)
zaspokaja zapotrzebowanie na wszystkie witaminy potrzebne kobiecie w ciąży
Wady:
dość duża tabletka może niektórym sprawiać kłopot z połknięciem
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~jelonkaa
Beznadziejne
dodano: 17-12-2013, 18:17
Niestety u mnie nawet w 6 miesiącu ciązy powodują złe samopoczucie, rozdrażnienie, kłopoty z zołądkiem i wymioty. Jest w nich czegoś za dużo czego mój organizm nie toleruje.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
dla kobiet ciężarnych i karmiących
dodano: 29-05-2013, 13:45
Polecam te tabletki. Rzeczywiście ich wadą jest kształt i wielkość,mogły być np drażowane, aby łatwiej je połykać. Ma niezbędne witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących. Ekonomiczniejsze jest zakup większego opakowania 90 tabletek, zapłaciłam za takie niecałe 50 zł, podczas kiedy mniejsze opakowanie tj.30 tabletek kosztuje niecałe 30 zł.
Zalety:
cena
duża zawartość witamin
dostępne różne opakowania
Wady:
wielkość tabletki
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~tarara
Polecam
dodano: 6-04-2013, 19:49
Ja przy pierwszej ciąży brałam Falvit, ale teraz potrzebuję więcej żelaza. Plus dla Prenatalu to cena i duże dawki witamin. Minus to wielkość tabletki. Co do opinii, że występują mdłości to taka uwaga, że witaminy najlepiej brać po posiłku. Na czczo lub w dużym odstępie posiłku tak może być. Oraz jeżeli ktoś nie potrzebuje dużo żelaza, może boleć brzuch.
Zalety:
Cena i duże dawki witamin.
Wady:
Wielkość tabletki
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla mamy TOP 5
PRENALEN syrop
64 opinie, 4 zdjęcia
Smakowite Wypieki, kolekcja, dwutygodnik
2 opinie, 5 zdjęć
Maltan maść do pielęgnacji brodawek sutkowych
39 opinii, 3 zdjęcia
Laktator Mini Electric
88 opinii, brak zdjęć
Laktator ręczny ISIS
81 opinii, 1 zdjęcie
Ostatnie opinie