zgłoś błąd lub sugestię

Fluticasoni propionas, Flutikazon /Flixonase, Fanipos, Flutixon/ (różni producenci)

3.91
średnia ocena na podstawie 27 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Wodna zawiesina glikokortykosteroidu o silnym działaniu przeciwzapalnym do stosowania miejscowego na błonę śluzową nosa. Zmniejsza miejscowy odczyn zapalny i uczestniczy w hamowaniu reakcji immunologicznej. Znosi objawy nieżytu nosa: blokadę nosa, wyciek z nosa, świąd, kichanie, objawy oczne. Pełne działanie lecznicze występuje po 3-4 dniach regularnego stosowania. Podawany miejscowo nie wykazuje działania ogólnoustrojowego; biodostępność z błony śluzowej nosa wynosi poniżej 0,5%. Przy stosowaniu dawek zalecanych nie wykazano działania hamującego na oś hormonalną podwzgórze-przysadka-nadnercza oraz wpływu na przemiany metaboliczne organizmu.

Wskazania:
Zapobieganie i leczenie alergicznego, sezonowego zapalenia błony śluzowej nosa (w tym kataru siennego) oraz całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności:
Zakażenie górnych dróg oddechowych należy odpowiednio leczyć, jednak nie stanowi to przeciwwskazania do stosowania preparatu. W przypadku planowanej zmiany leczenia glikokortykosteroidami o działaniu ogólnym na miejscowe leczenie preparatem, konieczna jest szczególna ostrożność w razie podejrzenia niewydolności kory nadnerczy. W przypadku sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, po ekspozycji na bardzo duże stężenie alergenu może być konieczne zastosowanie dodatkowo innych leków.

Stosowanie w ciąży i okresie karmienia piersią:
Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone. Dopuszcza się stosowanie preparatu wyłącznie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Działania niepożądane:
Bardzo często: skórne reakcje nadwrażliwości, obrzęk nacyznioruchowy (głównie twarzy i części ustnej gardła), skurcz oskrzeli, reakcje anafilaktyczne, krwawienie z nosa. Często: ból główy, wrażenie nieprzyjemniego smaku lub zapachu, suchość i podrażnienie błony śluzowej nosa i gardła. Bardzo rzadko: jaskra, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, zaćma, perforacja przegrody nosa.

Interakcje:
Ze względu na drogę podania stężenie leku w surowicy krwi jest bardzo małe i istotne klinicznie interakcje są mało prawdopodobne. Nie stosować łącznie z rytonawirem (ryzyko wystąpienia zespołu Cushinga i zahamowania czynności kory nadnerczy), chyba że potencjalna korzyść z leczenia przewyższa ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych kortykosteroidów. W przypadku łącznego stosowania z ketokonazolem i itrakonazolem istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych propionianu flutikazonu.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: po 2 dawki aerozolu do każdego nozdrza raz na dobę, najlepiej rano. W niektórych sytuacjach wskazane jest podanie 2 razy na dobę po 2 dawki do każdego nozdrza. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 dawki do każdego nozdrza.

Dzieci powyżej 4 r.ż. i do ukończenia 12 r.ż.: po 1 dawce do każdego nozdrza raz na dobę, najlepiej rano. W niektórych sytuacjach wskazane jest podanie 2 razy na dobę po 1 dawce do każdego nozdrza. Maksymalna dawka dobowa wynosi 1 dawkę do każdego nożdrza 2 razy na dobę.

 Filtruj: 
Użytkownik ~Gosc
Polecam kazdemu
dodano: 10-04-2014, 7:04
Swietny lek! Moj 7. letni Syn od urodzenia ma przewlekly katar zmieniajacy sie w ropny. Po 3 dniach stosowania tego leku katar zmienil wydzieline na wodnista. Polecam!!!
Zalety:
skuteczny
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Na mnie nie zadziałał
dodano: 6-02-2014, 13:36
Mam silny katar alegriczny, głównie alergia na roztocza kurzu domowego, pleśń i grzyby.
Niestety choć zdaniem mojego alergologa to skuteczny środek to mi mimo regularnego stosowania nic nie pomógł, dosłownie nie odczułam żadnego efektu, więc patrząc na możliwe skutki uboczne jego stosowania poprostu dałam sobie spokój.
U mnie właściwie jedynym środkiem który pomaga i to właściwie natychmiast i na długo jest Nasenspray Ratiopharm niestety w Polsce niedostępny, a w Niemczech, jeśli ktoś ma możliwość to bardzo polecam, niestety nie znalazłam polskiego odpowiednika ani niczego o podobnym działaniu w Polsce, a szkoda.
No a ten niestety na mnie nie zadziałał:(
Zalety:
Wady:
zero efektów
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~gość
super
dodano: 19-06-2013, 10:20
idealny na alergie sezonowe. Stosowany systematycznie w okresie uczuleniowym działa bez zarzutu :D
Zalety:
postac aerozolu
Wady:
na recepte
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
skuteczny przy systematycznym stosowaniu
dodano: 26-04-2013, 19:45
Przynosi efekty, ale STOSOWANY SYSTEMATYCZNIE, a nie DORAŹNIE. Stosując się do zaleceń pani alergolog preparat na szczęście zadziałał.
Zalety:
skuteczny
wydajny
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~gość
warto go mieć pod reką przy powracających zatokach
dodano: 13-04-2013, 16:09
Ludzie co piszecie za bzdury! Te krople to antybiotyk steroidowy jest dobry, powiedzialabym nawet bardzo dobry gdyż nie podrażnia gardła ,ale nie nalezy go stosowac non stop np w przypadku alergii. Jesli lekarz wam tak zaleca to najwyższa pora pożegnać sie z dr. Mengele i poszukać innego.
Czytajcie ulotki dziecko to nie krolik doswiadczalny i nie zawsze powie jak sie czuje po lekarstwach.
Zalety:
Wygodny aplikator
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (19)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
62 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie