zgłoś błąd lub sugestię

AERIUS syrop 0,5 mg/ml (Schering Plough)

3.46
średnia ocena na podstawie 35 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Preparat Aerius jest lekiem, który zawiera substancję czynną desloratadynę. Jest on dostępny w postaci tabletek 5 mg, liofilizatu doustnego 5 mg (tabletki rozpuszczalne), tabletek 2,5 mg i 5 mg rozpuszczających się w jamie ustnej, a także w postaci syropu i roztworu doustnego po 0,5 mg/ml.

W jakim celu stosuje się preparat Aerius? Preparat Aerius stosuje się do łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zapalenia przewodów nosowych spowodowanego alergią, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza), bądź przewlekłej (długotrwałej) idiopatycznej pokrzywki (choroby skóry wywołanej przez alergię, której objawy obejmują świąd i zmiany skórne w postaci pokrzywki).

Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Jak stosować preparat Aerius? Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży (w wieku od 12 roku życia) wynosi 5 mg raz na dobę. Dawka u dzieci jest uzależniona od ich wieku. U dzieci w wieku od 1. do 5. roku życia dawka wynosi 1,25 mg raz na dobę w postaci 2,5 ml syropu lub roztworu doustnego. U dzieci w wieku od 6 do 11 roku życia dawka wynosi 2,5 mg raz na dobę w postaci 5 ml syropu lub roztworu doustnego, bądź w postaci jednej tabletki 2,5 mg rozpuszczalnej w jamie ustnej. Osoby dorosłe i młodzież mogą stosować dowolną postać farmaceutyczną.

Preparat Aerius można przyjmować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków.

Jak działa preparat Aerius? Substancja czynna w preparacie Aerius, desloratydyna, jest lekiem przeciwhistaminowym. Desloratadyna działa, blokując receptory, do których zazwyczaj przyłącza się histamina ? substancja wywołująca w organizmie objawy alergii. Po zablokowaniu tych receptorów histamina nie może wywierać swojego działania, co prowadzi do zmniejszenia nasilenia objawów alergii.

Jak badano preparat Aerius? Preparat Aerius oceniano łącznie w 8 badaniach z udziałem około 4 800 dorosłych i młodocianych pacjentów z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (włączając cztery badania sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz dwa badania z udziałem pacjentów, u których występowała astma). Skuteczność preparatu Aerius oceniano na podstawie zmian nasilenia objawów (wydzielina z nosa, świąd, kichanie, zablokowanie przewodów nosowych) przed leczeniem oraz po 2 lub 4 tygodniach leczenia. Preparat Aerius badano także u 416 pacjentów z przewlekłą idiopatyczną pokrzywką. Skuteczność oceniano na podstawie zmiany nasilenia objawów (świąd, liczba i rozległość zmian o charakterze pokrzywki, wpływ na sen i funkcjonowanie w ciągu dnia) przed leczeniem oraz po 6-tygodniowym leczeniu. We wszystkich badaniach skuteczność preparatu Aerius porównywano ze skutecznością placebo (leczenie obojętne).

Jakie korzyści ze stosowania preparatu Aerius zaobserwowano w badaniach? W alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, oceniając wyniki wszystkich badań łącznie, 2-tygodniowe leczenie preparatem Aerius w dawce 5 mg spowodowało zmniejszenie nasilenia objawów średnio o -24,5 do -31% w porównaniu ze zmniejszeniem o -12 do -26% u pacjentów otrzymujących placebo. W obu badaniach idiopatycznej pokrzywki spadek w skali nasilenia objawów po 6-tygodniowym leczeniu preparatem Aerius wynosił -58% i -67% w porównaniu z -40 i -33% u pacjentów otrzymujących placebo.

Jakie ryzyko wiąże się ze stosowaniem preparatu Aerius? U osób dorosłych i młodzieży najczęściej obserwowanymi działaniami niepożądanymi są: uczucie zmęczenia (1,2%), suchość w jamie ustnej (0,8%) i bóle głowy (0,6%).

Podobne działania niepożądane obserwuje się u dzieci. U dzieci w wieku poniżej 2 roku życia najczęstszymi działaniami niepożądanymi są: biegunka (3,7%), gorączka (2,3%) i bezsenność (2,3%).

Pełny wykaz działań niepożądanych zgłaszanych po podaniu preparatu Aerius znajduje się w ulotce dla pacjenta.

Preparatu Aerius nie należy podawać osobom, u których może występować nadwrażliwość (uczulenie) na desloratadynę, loratadynę lub którykolwiek składnik preparatu.

 Filtruj: 
Użytkownik ~Aneta
Skuteczny
dodano: 22-07-2016, 11:45
Polecam.
Skuteczny i długo nie trzeba czekać na efekty. Syn miał ponad dwa miesiące katar i kaszel, co łączy się z nieprzespanymi nocami, gdyż katar, jak dobrze wiemy, zatyka nosek :( ale gdy lekarka przepisała mi w końcu ten syrop, jestem zadowolona i nie ma żadnych niepożądanych działań akurat u nas. Synek lat 3, dodam
Zalety:
Szybko widać efekty
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~Karolina
Skuteczny
dodano: 31-05-2015, 12:28
Mojej Córce przepisano aerius na uciążliwy kaszel, głównie nocny. Kaszleć zaczynała zaraz po położeniu do łóżka - trwało to ok. 1,5 godziny, a potem około 4 na ranem - to samo. Stwierdzona alergia na pyłki trwa, brzóz etc. I tak noc w noc. Koszmar trwał do czasu podanie syropu. Dziecko było nieprzytomne w dzień, bo niewyspane... Ja odchodziłam od zmusłów- bałam się astmy, i innych "rewelacji". Aerius okazał się bardzo skuteczny - po dwóch dniach symptomy ustąpiły. Być może ma skutki uboczne, ale u mojej Córki nie wystąpiły. Pewnie to zależy od organizamu, albo poprostu był dobrze dobrany do dolegliwości. Generalnie polecam na kaszel alergiczny.
Zalety:
pomógł w nocnych atakach kaszlu alergicznego
skuteczny, szybko działa
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~Małgosia
Skuteczny ale może być niebezpieczny
dodano: 3-06-2014, 13:42
My dostaliśmy ten lek wczoraj, synek(19miesięcy) jest po 2 dawkach i widać działanie przeciwalergiczne, bo katar ustąpił, ale wystąpiły również prawie wszystkie skutki uboczne.Przyśpieszony i spłycony oddech , wystąpił stan podgorączkowy a dziś po 2 dawce nawet wymioty i widoczna drażliwość. Widzę konieczność ponownej konsultacji i zmiany leku.
Zalety:
faktycznie działa na objawy alergii
Wady:
Niestety skutki uboczne z ulotki są faktem i występują bardzo szybko a przynajmniej u dzieci poniżej 2 r.ż.
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~arjeta
Polecam
dodano: 9-01-2014, 18:52
Mój synek 4 lata ma stwierdzoną alergie na roztocza kurzu . 3 miesiące miał katar bez przerwy który kończył się zapaleniem oskrzeli . Zaczęliśmy drugie opakowanie syropku i po katarze ani śladu . Oprócz syropu dostaliśmy Nasonex do nosa (już go nie używamy). Jednak jak to w przypadku alergii na roztocza ( jest to alergia całoroczna) syropek trzeba pić cały czas .
Zalety:
Skuteczny
brak skutków ubocznych
dobrze tolerowany
Wady:
Dość drogi -cena ok 35 zł na ok 5 tygodni stosowania
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Użytkownik ~gość
Nie polecam go wrócilismy do zyrtecu.
dodano: 7-01-2014, 0:04
Nie polecam
Zalety:
Ładniejsza skóra ,mniejszy wyciek z nosa.
Wady:
Powoduje rozdrażnienie,bezsenność ,napady płaczu.
Czy ta opinia jest pomocna? (10)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
62 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie