zgłoś błąd lub sugestię

SYNFLORIX szczepionka przeciw pneumokokom (GSK Glaxo Smith Kline)

4.86
średnia ocena na podstawie 11 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Preparat jest skoniugowaną szczepionką przeciw pneumokokom. Zastosowanie szczepionki pomaga chronić dzieci w wieku od ukończenia 6 tygodnia życia do 2 rż przed bakteriami o nazwie "Streptococcus pneumoniae", które mogą powodować ciężkie choroby, w tym zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, posocznicę (sepsę) lub bakteriemię (obecność bakterii we krwi), zapalenie ucha i zapalenie płuc. Preparat pomaga organizmowi wytworzyć własne przeciwciała.

Przeciwciała są częścią układu immunologicznego, który chroni dziecko przed zachorowaniem na wymienione choroby. Dawkowanie: Szczepionkę należy wstrzykiwać domięśniowo, najlepiej w przednio-boczną powierzchnię uda u niemowląt, a w mięsień naramienny u małych dzieci. Zaleca się, aby pacjenci, którzy jako pierwszą dawkę otrzymali szczepionkę Synflorix, zostali poddani pełnemu cyklowi szczepienia tą samą szczepionką.

Podobnie jak w przypadku wszystkich szczepionek podawanych w postaci wstrzyknięć, należy zapewnić możliwość właściwego natychmiastowego leczenia i odpowiednią opiekę medyczną na wypadek wystąpienia rzadkich przypadków reakcji anafilaktycznej po podaniu szczepionki.

Preparat można podawać równocześnie z innymi szczepionkami przeznaczonymi do stosowania u dzieci, takimi jak szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, Haemophilus influenzae typu b, doustna lub inaktywowana szczepionka przeciw polio, szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, szczepionka przeciw odrze, śwince, różyczce, ospie wietrznej, doustna szczepionka przeciw rotawirusom oraz skoniugowana szczepionka przeciw meningokokom typu C.

Każda szczepionka powinna być wstrzyknięta w inne miejsce ciała. Preparat jest zawsze wstrzykiwany domięśniowo, zazwyczaj w udo lub w ramię.

Typowy schemat szczepienia obejmuje podanie 3 dawek szczepionki zgodnie z lokalnymi zaleceniami. Lekarz może także zaproponować inny schemat szczepienia. Istotne jest przestrzeganie zaleceń lekarza lub pielęgniarki, tak aby dziecko otrzymało pełny cykl szczepień. Kolejne dawki podawane będą w odstępach nie krótszych niż 1 miesiąc.

Pierwszą dawkę można podać najwcześniej po ukończeniu 6 tygodnia życia. Niemowlęta w wieku od 7 do 11 miesięcy otrzymają 2 dawki szczepionki. Pomiędzy dawkami musi być zachowany co najmniej miesiąc odstępu.

Trzecią dawkę podaje się w drugim rż dziecka, z zachowaniem odstępu co najmniej 2 miesięcy. Małe dzieci w wieku od 12 do 23 miesięcy otrzymają 2 dawki szczepionki.

Pomiędzy dawkami muszą być zachowane co najmniej dwa miesiące odstępu.

 Filtruj: 
Użytkownik ~GoBo
Polecam.
dodano: 27-09-2015, 10:45
Moja córka zaczęła często chorować, kiedy musiałam wrócić do pracy, a ona poszła do żłobka. Zwykle tydzień była w żłobku, resztę miesiąca spędzała z zapaleniem oskrzeli, z kolejnym antybiotykiem (i z dziadkiem, Bogu dzięki za dziadka :)) w domu. W maju mała dostała 1. dawkę Synflorixu, w czerwcu 2. (i ostatnią). Po drugim szczepieniu bardzo się rozchorowała. Od czerwca do sierpnia podawałam jej też Broncho-Vaxom. I muszę powiedzieć, że od sierpnia Ania nie opuściła ani dnia w przedszkolu! Ja i mąż jesteśmy zakatarzeni i kaszlący,a małej nic :)Myślę, że zakup tej szczepionki , to dobrze zainwestowane 500 zł (po 250 za dawkę).
Zalety:
skuteczność
Wady:
cena
dostepna na zamówienie
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~karola
szczepionki synflonix i neisvac c
dodano: 6-03-2014, 12:13
witam , ja szczepiłam małego jak był malutki. dzis ma juz 3.5 roczku , nei choruje wcale , kilka razy miał katar tylko . szczepienia przebiegały spokojnie bez wieckszych rewelacji marudowo goraczkowych. zobaczymy czy jak pojdzie do przedszkola to równiez bedzie tak odporny na wirusy od innych dzieci. mam nadzieje ze tak. ale ogólnie szczepienie polecam , choc niestety jest drogie, ....ale zycie i zdrowie naszych dzieci jest BEZCENNE :)
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Warto
dodano: 28-05-2013, 21:38
Pola pierwszą dawkę dostała w wieku sześciu tygodni, kolejną sześć tygodni później. Nie mogę pisać jeszcze o efektach, ale po dwóch szczepieniach nie było żadnych sensacji typu gorączka, marudzenie, bezsenność, paprząca czy ropiejąca ranka. Wszystko poszło znakomicie. Jedynym minusem jest grubość igły. Podczas szczepienia był płacz.
Zalety:
brak efektów ubocznych po podaniu szczepionki
Wady:
gruba igła i płacz podczas podawania szczepionki
cena ( jedna dawka 190 zł)
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~magda1225
Warto było zaszczepić córkę
dodano: 8-12-2012, 22:57
Ada ma 1,5 roku. Dostała już wszystkie dawki szczepionki. I faktycznie nie choruje, miała tylko katar i lekki kaszel, a gorączkę wyłącznie przy ząbkach. Ukłucie z pewnością było bolesne, szkoda mi jej było tym bardziej, że nie używaliśmy szczepionek skojarzonych, były 4 ukłucia jednorazowo. Przy ostatniej dawce miała sporej wielkości zgrubienie na udzie i zaczerwienienie przez około 4 dni Ale wiem, że warto było.
Zalety:
Wady:
cena 270 zł dawka
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Użytkownik ~anchela
polecam
dodano: 15-06-2012, 20:21
Szczepiłam dziecko jak skończyło 4 latka i mam zamiar zaszczepić młodszego, ale tez jak już będzie starszy aby dostał tylko 1 dawkę szczepionki. Zaszczepiłam bo będąc w szpitalu widziałam dziecko chore na sepsę, :(
Zalety:
Wady:
cena
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
333 opinie, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
241 opinii, brak zdjęć
Pneumolan, Syrop na kaszel i wzmacnianie odporności
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
111 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
89 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie