zgłoś błąd lub sugestię

Ospen 400, Ospen 750 antybiotyk zawiesina - syrop (Sandoz)

2.00
średnia ocena na podstawie 8 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Leczenie zakażeń uszu, nosa i gardła wywołanych przez paciorkowce (płonica, angina, zapalenie gardła i migdałków podniebiennych, ropne zapalenie błony śluzowej nosa i gardła), ostrego zapalenia ucha środkowego, zatok, zakażeń układu oddechowego (zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, w tym odoskrzelowe zapalenie płuc - jako kontynuacja leczenia preparatem podawanym pozajelitowo), zakażeń skóry.

Dawkowanie: Doustnie, przed spożyciem posiłku, popijając wodą. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nieprzyjętej. Nie przerywaj leczenia, nawet jeśli Twój stan zdrowia znacznie się poprawił. Część bakterii może bowiem rozmnożyć się ponownie i spowodować nawrót zakażenia.

Dzieci: 100 000-200 000 j.m./kg m.c. na dobę
Dorośli: 2-3 mln j.m. na dobę
Doustnie w dwóch dawkach podzielonych

Możliwe skutki uboczne: Antybiotyk ma właściwości uczulające. Reakcje nadwrażliwości mogą mieć postać pokrzywki, bólów stawowych, obrzęków, gorączki, a w niektórych przypadkach może nastąpić uogólniona rekacja uczuleniowa, objawiająca się spadkiem ciśnienia tętniczego do granic zagrożenia życia, dusznością. Lek może niekiedy spowodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego oraz wtórne zakażenia grzybami, drożdżakami lub bakteriami opornymi na działanie antybiotyku. Osoby przyjmujące leki i korzystające z kąpieli słonecznych, z solarium muszą liczyć się z możliwością powstania przebarwień, zmian skórnych.

Postać leku: Zawiesina
Substancja czynna: Benzathini phenoxymethylpenicillinum

  • Ospen 750 zawiesina doustna 750.000 j.m./5 ml
  • Ospen 400 zawiesina doustna 400.000 j.m/5 ml
 Filtruj: 
Użytkownik ~karola
nie polecam
dodano: 18-11-2013, 19:38
Ten Antybiotyk to koszmar. Lekarz przepisal mi go na angine. Stosowalam go tylko 3 dni bo tyle wytrzymalam. Mialam po nim bol glowy, biegunke pomimo przyjmowania probiotyku, powiekszona watrobe. Gardlo spuchniete i do t ego dusznosci. Lekarz zalecil mi brac razem z tym antybiotykiem cos na alergie..... Po 3 dniach poszlam na konsultacje do internisty i zmienil mi antybiotyk na duomox 1 g.
Zalety:
Zadne
Wady:
Skutki uboczne
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Użytkownik ~gość
Proponuje poprosic lekarza o sprawdzone antybiotyki.
dodano: 12-04-2013, 18:10
No coz chyba nie moge pochwalic tego leku. co prawda moj 4 letni synek dostal ten lek na szkarlatyne i choroba ustapila. Bral przez 10 dni ospen 750. Po chorobie lekarka kazala zrobic badania ogolne moczu i okazalo sie , ze w moczu pojawilo sie bialko i bilirubina. Po odczekaniu kolejnego tygodnia bialko juz sie nie pojawilo w badaniach ale bilirubina jest ciagle na tym samym poziomie. Swiadczyloby to o uszkodzeniu watroby. Czekamy na kolejne wyniki i prawdopodobnie czeka Go badanie krwi pod katem stopnia uszkodzenia watroby. Zastanawiam sie czy nie mamy Polskich sprawdzonych lekow na tego typu chorobe czy poprostu testuje sie te leki na naszych dzieciach. (lek ten od górnie narzucony jest do stosowania w tej chorobie ).
Zalety:
choroba przeszla
Wady:
skutki uboczne
Czy ta opinia jest pomocna? (10)
 
Użytkownik ~karolina
bardzo dobry lek polecam go wszystkim z ostrym bólem gardła
dodano: 2-08-2011, 10:42
ja brałam ospen przez 2 tygodnie i nie miałam żadnych skutków ubocznych bardzo szybko wyzdrowiałam i nie mam żadnych zastrzeżeń dlatego bardzo dziwi mnie co inni piszą o tym leku pozdrawiam
Zalety:
szybkie działanie
skuteczność
brak skutków ubocznych
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Użytkownik ~jeepsy
nie polecam
dodano: 8-05-2011, 18:51
ospen 1500 zażywam od wczoraj i mam wrażenie że głowa mi waży z tonę . boli na maxa, uciska w skroniach i na czubku głowy ;/ miało pomóc na gardło a poprawy nie odczuwam
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~Bogdan
jesze nie wiem
dodano: 6-05-2011, 9:45
Angina. 2 dni leczona Polopiryną. Wizyta u lekarza i Ospen1500 tabletki. Mineły 2 doby i na razie nic może nieco gorzej z gardłem tyle ,że brak temperatury.Poczekam jeszcze kilka dni i uzupełnię recenzję.
Zalety:
tani
Wady:
nie działa szybko
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie