zgłoś błąd lub sugestię

Maxitrol maść, krople do oczu (Alcon Pharmaceuticals)

3.00
średnia ocena na podstawie 2 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Dexametazon jest syntetycznym glukokortykoidem o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym. Neomycyna i polimyksyna B działają silnie bakteriobójczo. Maxitrol wykazuje szerokie działanie przeciwbakteryjne dzięki zawartości 2 antybiotyków - neomycyny i polimyksyny B. Dexametazon wchodzący w skład preparatu łagodzi odczyny zapalne i uczuleniowe.

Wskazanie: Bakteryjne zapalenia różnych części oka, zapalenia tęczówki, ciałka rzęskowego, alergiczne zapalenie spojówek, przewlekłe zapalenie brzegów powiek, spojówek, dróg łzowych, w bakteryjnych zapaleniach różnych części oka oraz w profilaktyce po zabiegach operacyjnych na oku.

Zastosowanie: Maxitrol stosuje się w ostrym przewlekłym zapaleniu jagodówki, tęczówki, ciałka rzęskowego, w alergicznym zapaleniu spojówek, przewlekłym zapaleniu brzegów powiek, spojówek, dróg łzowych.

Ostrzezenie: Przed zastosowaniem Maxitrolu wskazane jest zbadanie wymazu z worka spojówkowego w celu stwierdzenia, czy bakterie są wrażliwe na lek. Leku nie wolno stosować w przypadkach uczulenia na którykolwiek z jego składników. Leku nie wolno stosować w jaskrze, w opryszczce rogówki i w wirusowych schorzeniach rogówki, w gruźlicy oraz grzybicy oka.
Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie, ponieważ zachodzi prawdopodobieństwo wystąpienia grzybicy oka lub rozrostu bakterii opornych na preparat. Nie zaleca się stosowania szkieł kontaktowych w trakcie leczenia.

Działania niepożądane: Długotrwałe stosowanie leku może wywołać zwiększenie ciśnienia śródgałkowego i zaburzenia wzroku. Ponadto ze względu na dexametazon mogą pojawić się działania ogólnoustrojowe.

Ciąża i karmienie: Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Zawartość: substancje czynne - neomycyna, siarczan polimyksyny B, dexametazon.

Zamienniki: Dexamethasone Neomycin Polimixine.

Opakowania:

  • Maść 3,5 g
  • Krople 5 ml
 Filtruj: 
Użytkownik ~mama
W 100% odradzam.
dodano: 21-11-2014, 7:07
Ta maść to tragedia. Poczytajcie sobie Państwo o jej głównym składniku Deksametazon-ie. Ona powoduje wiele ciężkich powikłań szczególnie u dzieci np. Zahamowanie wzrostu, katłowatość, cukrzycę, osłabienie silny mięśni lub ich rozpad. U mojego dziecka spowodowała odpadnięcie powieki tam gdzie byla właśnie stosowana. Ponadto to bardzo silny steryd.
Zalety:
Żadnych
Wady:
Powoduje ciężkie powikłania o czym producent nie życzy sobie wspomnieć w ulotce dopiero sprawdzenie głównego składnika daje odpowiedzi.
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Przy dłuugim stosowaniu wyśmienite rezultaty w leczeniu gradówki, ale w połączeniu z innym
dodano: 29-09-2009, 12:51
Mojemu synowi zrobiła się gradówka. To znaczy najpierw jęczmień a potem z niego gradówka. Na górnej powiece jedna, na dolnej druga. Sytuacja nie była wesoła, bo było tot duże, przeszkadzające w oku i kwalifikowało się do wycięcia ponieważ przez 2 miesiące nic nie skutkowało. Byliśmy u 3 lekarzy i żaden nie był taki chętny do cięcia no ale każdy mówić, że jest to trudno wyleczalne, szczególnie gradówka i zazwyczaj leczenie nie przynosi rezultatów. Dostawaliśmy różne maści i krople do oka i zrobiliśmy później zestawik, który rozwiązał nasz problem. Nie chcieliśmy ciąć syna więc przygotowaliśmy się na długie leczenie i jak się okazało skuteczne w 100%. Teraz nie ma nawet śladu po tych dwóch wielkich bąblach. Jeden, na dolnej powiece był skierowany do środka, urażał oko, drugi na górnej tak samo, tylko bardziej wystawał też na zewnątrz. Maść Maxitrol plus krople Lymphomyosot plus co wieczór przykładanie gorącym jajem (przez szmateczkę) i tak 10 minut trzymania wyleczyły oko w ciągu roku (rok, ale nie Maxitrolem cały czas, z przerwami, przez rok przykładaliśmy gorącym okładem i stosowaliśmy inne leki, maxitrol był stosowany wg zaleceń-do 14 dni, powtórzyliśmy kilka serii)!
Ja wiem, że to strasznie długo i nie raz traciliśmy już nadzieję, tym bardziej, że każdy mówi, że 2 tygodnie leczenia i jak poskutkuje to znaczy że się wyleczy a jak nie to nie ma co, okazało się to nie prawdą bo u nas leczenie trwało rok i w ciągu tego czasu wcale nie wyglądało, ze to się wyleczy ale jednak! Inne maści nic nie dawały, ta działała o tyle, ze zmniejszało się odrobinę a potem jakby znowu było większe, znowu się zmniejszało i znowu powiększało, inne maści po prostu w ogóle nic nie działały. Maść jest malutka i zużyliśmy jej ze 3 czy 4 opakowania (nie za jednym razem, tylko w ogóle!!) i nie sprawdziło się to, ze się oko czy bakterie uodpornią i nie będzie ona działać przy dłuższym stosowaniu (co zawsze lekarze mówią). Maść działa przez cały czas i bardzo nam pomogła!
Zalety:
skuteczny w połączeniu z gorącymi okładami na oko i kroplami Lymphomyosot.
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (50)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie