zgłoś błąd lub sugestię

Azalia - Jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne (Gedeon Richter)

2.92
średnia ocena na podstawie 6 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

 Preparat antykoncepcyjny dla matek karmiących. Jest to dobry wybór dla mam, które chcą stosować bezpieczną i skuteczną antykoncepcję, nie rezygnując jednocześnie z karmienia piersią.

W opakowaniu znajduje się 28 tabletek, które przyjmuje się codziennie o tej samej porze bez 7-dniowej przerwy (w przeciwieństwie do innych tabletek antykoncepcyjnych). Po przyjęciu ostatniej tabletki z bieżącego opakowania następnego dnia rozpoczynamy kolejne opakowanie leku.

 Filtruj: 
Uważajcie na ten produkt
dodano: 13-02-2015, 15:59
Decyzją GIF z obrotu na terenie całego kraju zostaje wycofana seria tabletek antykoncepcyjnych. Jaka jest przyczyna wycofania?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Azalia (Desogestrelum), tabletki powlekane, 75 mg, seria o numerze T42697E i dacie ważności: 02.2016.

Podmiotem odpowiedzialnym jest Gedeon Richter Plc., Węgry.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął protokół badań nr NI-1595-14 z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków. Orzeczenie tego protokołu stanowi, że badania próbka podanego produktu leczniczego nie odpowiada wymaganiom specyfikacji w zakresie parametru czystości chromatograficznej. W związku z tym Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu podanej serii produktu.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Użytkownik ~niezapominajka
nie polecam
dodano: 12-02-2015, 22:01
Pigułki dla kobiet karmiących. Dla mnie w 100% skuteczne. Niestety nie przez swoje działanie antykoncepcyjne ale przez skutki uboczne. Libido w okolicach zera, więc brak ochoty, a jeżeli już by się jednak chciało to nie można bo krwawienie. Krwawienie i plamienie na okrągło z kilkudniowymi przerwami. Oprócz tego przyrost wagi i bole głowy. Cena też nie rewelacyjna bo ok 30 zł, dla niektórych niewiele dla innych sporo. Zwykłe pigułki ok 15 zł.
Zalety:
Możliwość karmienia
Wady:
Spadek libido
Częste nieregularne krwawienia i plamienie
Bole głowy
Zatrzymanie wody w organizmie
Szybki przyrost masy
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
antykoncepcja dla mam karmiących
dodano: 8-10-2012, 22:37
Pigułki jednoskładnikowe, dedykowane i przepisywane głownie mamą karmiącym. Bierze się bez przerwy, nie występuje w trakcie brania krwawienie. Ja biorę od 10 miesięcy, zaczęłam zaraz po połogu. U mnie sprawdziły się rewelacyjnie, żadnych działać ubocznych, no może libido zmniejszone ale to rownie dobrze może być efekt zmęczenia typowego dla mamy niemowlaka, który budzi się w nocy.
Zalety:
brak krwawienia a trakcie brania, więc można przyoszczędzić na tamponach czy podpaskach
można przy nich karmić piersią dziecko
Wady:
trzeba być zdyscyplinowanym, zalecane branie o mniej więcej tej samej porze
wiem, że kobiety różnie na azalię reagują, bywają plamienia
mogłaby być tańsza choć można znaleźć nawet za 26 zł (choć normą jest ok 35 zł)
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
skuteczny
dodano: 8-10-2012, 20:48
Mi te tabletki bardzo podpasowały,krwawienie ustało,nie miałam żadnych plamień.Opakowanie ma ładny kolor,zawiera małą "kopertkę" na blister
Zalety:
Brak plamień
dla kobiet karmiących
dodatkowe opakowanie na blister
Wady:
cena
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
nie dla mnie
dodano: 2-08-2012, 22:13
Ja też przyjmowałam te tabletki podczas karmienia piersią.Plamienia przy pierwszym opakowaniu cały miesiąc.W kolejnych miesiącach wciąż plamienia ale nieregularne.Nie znałam "dnia ani godziny",zawsze nosiłam w kieszeni podpaski na wszelki wypadek.Z sexu żadna przyjemność,bo kiedy?Do tego często bolała mnie głowa i drętwiały palce dłoni.Dopiero przy 5 opakowaniu się polepszyło,ale wtedy skończyłam karmić...Odstawiłam te pigułki i założyłam Mirenę.Teraz jest super.
Zalety:
Wady:
plamienia
nieregularne krwawienia
bóle głowy
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie