zgłoś błąd lub sugestię

Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B) (GSK Glaxo Smith Kline)

3.11
średnia ocena na podstawie 242 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Infanrix hexa jest szczepionką dostępną w postaci proszku i zawiesiny do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań. Szczepionka zawiera następujące substancje czynne: toksoidy (toksyny osłabione chemicznie) błonnicze i tężcowe, części Bordetella pertussis (bakteria wywołująca krztusiec), części wirusa zapalenia wątroby typu B, inaktywowane (zabite) poliowirusy i polisacharydy (cukry) z bakterii Haemophilus influenzae typ b („Hib” - bakteria wywołująca zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych).

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH
Po rozpuszczeniu, 1 dawka (0,5 ml) zawiera:
     a. Toksoid błoniczy * ≥ 30 j.m.
     b. Toksoid tężcowy * ≥40 j.m.
     c. Antygeny krztuścowe
         - Toksoid krztuścowy * 25 mikrogramów
         - Hemaglutynina włókienkowa * 25 mikrogramów
         - Pertaktyna * 8 mikrogramów
     d. Antygen powierzchniowy rekombinowany wirusa
        - Hepatitis B** (białko S)*** 10 mikrogramów
     e. Inaktywowany poliowirus
        - typ 1 40 jednostek antygenu D
        - typ 2 8 jednostek antygenu D
        - typ 3 32 jednostki antygenu D
     f. Polisacharyd Haemophilus influenzae typ b *** 10 mikrogramów
     związany z toksoidem tężcowym 20-40 mikrogramów
     
     * adsorbowane na wodorotlenku glinu Ogółem: 0,95 miligrama
     ** uzyskiwany metodą inżynierii genetycznej z hodowli komórek drożdży (Saccharomyces cerevisiae)
     *** adsorbowane na fosforanie glinu Ogółem: 1,45 miligrama

POSTAĆ FARMACEUTYCZNA
     Proszek i zawiesina do sporządzenia zawiesiny do wstrzykiwań.
     Komponenta (DTPa-HBV-IPV) zawierająca toksoid błoniczy, toksoid tężcowy, antygeny krztuścowe, antygen wirusa zapalenia wątroby typu B i inaktywowany wirus poliomyelitis jest białą mętną zawiesiną.
     Liofilizowana komponenta Haemophilus influenzae typu b (Hib) ma postać białego proszku.

Preparat Infanrix hexa stosuje się w szczepieniu dzieci poniżej trzeciego roku życia przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, poliomyelitis (polio) i chorobom wywoływanej przez Hib (jak bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych). Szczepionka jest również stosowana jako szczepienie uzupełniające.
Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

W dziewięciu badaniach wykazano, że szczepienia pierwotne zawierające preparat Infanrix hexa były tak samo skuteczne w osiąganiu ochronnych poziomów jak oddzielne szczepionki zawierające te same substancje czynne. Ogólnie w ciągu pierwszego miesiąca po szczepieniu pierwotnym 95-99% dzieci wytworzyło przeciwciała przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowi zapalenia wątroby typu B, poliowirusom i Hib.
W dodatkowych badaniach wykazano, że szczepienie uzupełniające preparatem Infanrix hexa było tak samo skuteczne jak oddzielne szczepionki zawierające te same substancje czynne, w ciągu jednego miesiąca po szczepieniu uzupełniającym.

W randomizowanym badaniu porównawczym, odnotowano mniejszą częstość występowania poważnych działań niepożądanych po szczepieniu szczepionką Infanrix hexa w porównaniu do szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi (DTP) z pełnokomórkową komponentą krztuścową.

Informacje dodatkowe

 Filtruj: 
Użytkownik ~Mama Kasi
Bardzo dobra szczepionka
dodano: 19-09-2017, 13:12
Jesteśmy po 2 dawkach. Gdybym nie była z córką na szczepieniu nie wiedziałabym, że była szczepiona. Żadnych skutków ubocznych jeśli chodzi o zachowanie i samopoczucie malej. Była taka jak zawsze. Co się pojawiło? Lekko podwyższona temperatura (ale nie przekroczyła 38 stopni i trwała tylko parę godzin). Lekki obrzęk w miejscu wkłucia, ale nawet małej nie przeszkadzało.
Zalety:
U nas bezpieczna bez efektów ubocznych.
Wady:
Może cena szczepionki
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~Sandra
Jestem zadowolona
dodano: 11-04-2017, 9:00
Bardzo dobra szczepionka. Żadnych powikłań. Po szczepionce córka musiała odespać mniej więcej 3 godzinki ciągiem. Miejsce wkłucia ładnie się zagoiło.
Zalety:
Jedno wkłucie
Wady:
Cena (189zł)
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Użytkownik Zetka
6 0 1
Oszczędność bólu dla dziecka
dodano: 9-03-2017, 10:50
Szczepionka nowej generacji, zdecydowanie powinna być refundowana, a starej generacji powinny odejść do lamusa. Nie było żadnych powikłań, nawet gorączki po 1wszej dawce w lutym, czekamy teraz na drugą w kwietniu. Zero zaczerwienień w miejscu wkłucia, żadnej opuchlizny, synek głównie spał i budził się z płaczem przez 3 dni, ale nie za każdym razem, widać było, że sen jest mniej spokojny, apetyt miał, jednak w 1 dobie musiałam go wybudzać na jedzenie. Takie mogą być skutki uboczne, ale przecież to wirusy, które organizm musi zwalczyć. Szczepionka podana była razem z doustnym rotarixem.
Zalety:
- jedno ukłucie
Wady:
- cena
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Użytkownik ~naszedzieci
Zbyt krótki odstęp czasu między dawkami!!!
dodano: 19-05-2016, 10:56
Chciałam podkreślić, że każda szczepionka niesie ze sobą skutki uboczne, tutaj nie ma się co czarować! Nasza córeczka urodziła się w tamtym roku, po narodzinach szczepiliśmy tylko na gruźlicę na WZW już nie, od razu poszła notka do sanepidu. Dalej już w przychodni chciałam odroczyć szczepienia od 4 miesiąca, jednak Pani Doktor nam wytłumaczyła, że starsze dzieci bardzo źle znoszą szczepienia, w sumie tak byliśmy chaotycznie poinformowani przez pediatrę, że zdecydowaliśmy się na własnie tą szczepionkę 6w1 Infanrix Hexa (koszt 250zł). Po pierwszej dawce normalnie w 7 tyg. życia córci nie miała żadnych złych reakcji po tej szczepionce, kolejna szczepionka wg zalecenia miesiąc później i była gorączka, kolejne szczepienie miało być w styczniu, nie poszłam na to szczepienie, poczekałam jeszcze kilka miesięcy, w między czasie córcia nam chorowała, więc ostatecznie 3 dawką zaczepialiśmy w 8,5 miesiącu życia i bardzo się z tego cieszę, bo nic się złego nie działo. Cieszę się z tego, że odczekałam te 5 miesięcy. jak wiadomo w tej szczepionce jest "aluminium" i aby oczyścił się organizm z tegoż adiuwantu, należny odczekać przyjemniej 100 dni, czyli 3 miesiące a nie nie wg. zaleceń szczepić co 1 miesiąc. Ponadto są dwa modele szczepień tą szczepionką a w Polsce szczepi się tym modelem 4 razy do dwóch lat a nie 3 razy.
Zalety:
Wady:
zbyt krótki odstęp czasu między dawkami
Czy ta opinia jest pomocna? (14)
 
Użytkownik ~griffe
Super opcja!
dodano: 4-04-2016, 14:48
Super opcja 6w1, jedno ukłucie zamiast trzech, dobra jakość szczepionki. Nie było odczynów poszczepiennych. Powinna być refundowana!
Zalety:
jeden zastrzyk zamiast trzech
jakościowo lepsza szczepionka niż te na NFZ
takie samo ryzyko powikłań
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
335 opinii, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
242 opinie, brak zdjęć
Pneumolan, Syrop na kaszel i wzmacnianie odporności
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
112 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
89 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie