zgłoś błąd lub sugestię

Actifed syrop na kaszel i katar (GSK Glaxo Smith Kline)

3.30
średnia ocena na podstawie 15 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Preparat Actifed zawiera triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. W wyniku działania trzech składników preparat łagodzi objawy przeziębienia takie jak kaszel i katar.

Triprolidyna należy do grupy pochodnych pirolidyny i jest silnym antagonistą receptora histaminowego typu H1, działającym konkurencyjnie. Triprolidyna nieznacznie działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, co może powodować wystąpienie objawów senności. W nieżytach dróg oddechowych powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wycieku z nosa, świądu i kichania.

Pseudoefedryna jest lekiem sympatykomimetycznym, wywierającym bezpośredni i pośredni wpływ na układ współczulny. Jest środkiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. W porównaniu z efedryną, pseudoefedryna w znacznie mniejszym stopniu wywołuje tachykardię i zwiększa skurczowe ciśnienie krwi oraz słabiej pobudza ośrodkowy układ nerwowy.

Dekstrometorfan jest pochodną opioidową, działa przeciwkaszlowo hamując działanie ośrodka kaszlowego w rdzeniu przedłużonym.

WSKAZANIA
Leczenie objawowe w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych przebiegających z obrzękiem błony śluzowej (blokadą) nosa i wysiękiem z nosa oraz kaszlem u dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat.

PRZECIWWSKAZANIA
Syropu Actifed nie należy stosować w następujących przypadkach:
-u dzieci w 1 roku życia;
-u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników leku;
-w przypadku kaszlu związanego z astmą oskrzelową lub kaszlu z dużą ilością wydzieliny;
-u osób z niewydolnością oddechową lub zagrożonych jej wystąpieniem;
-u osób z ciężkim nadciśnieniem lub z dławicą piersiową niestabilną;
-u osób leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO) oraz przez 2 tygodnie po odstawieniu inhibitorów MAO.
-u osób z mukowiscydozą.

SKŁAD
5 ml syropu zawiera:
substancje czynne: chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg;
substancje pomocnicze: sorbitol roztwór, benzoesan sodu, hydroksybenzoesan metylu, czerwień koszenilowa, etanol 96%, zapach jeżynowy, lewomentol, wanilina, woda oczyszczona.

POSTAĆ LEKU
Przezroczysty syrop o czerwonej barwie i smaku jeżynowym.

 Filtruj: 
Użytkownik ~PaBloRaMIX
Bardzo szybko działa, minimalne efekty uboczne pseudoefedryny.
dodano: 15-01-2016, 12:27
Polecam, choć trzeba zwrócić uwagę na zawartość pseudoefedryny - nie każdy reaguje na nią dobrze. Moje dziecko zaraz po podaniu jest troche nadpobudliwe, ale po ok 1-2h przeradza się to w senność. Śpi po tym bardzo dobrze.
Mojemu 3-latkowi podaję go juz 3ci raz (2,5ml) natychmiast zatrzymuje się katar i kaszel oraz nie pozwala się rozwinąć chorobie. Z praktycznie każdego przeziębienia wychodzimy w 3-4dni. Podaję tylko na noc.
Zalety:
Bez recepty.
Bardzo szybko działa zatrzymując katar i kaszel.
Nie pozwala się rozwinąć chorobie.
Wady:
Nadpobudliwość lub senność
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~gość
Naprawdę pomaga
dodano: 10-04-2015, 23:53
Polecam dla dorosłych, mnie i mężowi bardzo pomaga w katarze i suchym kaszlu.
Zalety:
Nstawkę pomaga, szkoda ze nie występuje w formie tabletek.
Wady:
U mnie powoduje senność.
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Ewelina
Syrop który odradzam
dodano: 18-03-2015, 21:17
Witam wszystkich!
Mam nadzieje ze moja opinia komuś pomoże. nie wykluczam dobrego działania syropu.
Po podaniu go mojemu ośmiolatkowi spanikowałam dziecko miało rozszerzone źrenice, zasnęło w fotelu, nie mogłam go obudzić jak mi się to wkońcu udało wsadziłam go pod prysznic żeby szybciej doszedł do siebie. To wszystko po jednej dawce 5 ml.
Stanowczo odradzam! Ten syrop nie jest dla każdego.
Zalety:
Wady:
zmęczenie,senność, brak kontroli nad ciałem
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~ania
Nie polecam wręcz odradzam wszystkim rozsądnym Rodzicom!
dodano: 4-12-2014, 21:53
Moja córka po zażyciu zaledwie 4 dawek- w ciągu 2 dni zaczęła mieć zaburzenia widzenia- czuła się "jak w salonie luster w wesołym miasteczku", obraz jej się przybliżał, kręciło jej się w głowie. Odstawiam ten preparat i nie polecam- pseudoefydryna w leku dla dzieci - SKANDAL!
Zalety:
Brak
Wady:
zaburzenia widzenia
halucynacje
zaburzenia snu
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Użytkownik ~ARLETA29
BEZNADZIEJNY SYROP.........
dodano: 22-02-2014, 21:22
NIESTETY ALE JA RÓWNIEZ NIE MOGE WYRAZIC SIE DOBRZE O TY SYROPIE:( DLA NAS TO TOTALNY NIEWYPAŁ. SYNEK MIAŁ GO RAZ, PODCZAS JEGO BRANIA ZACHOWYWAŁ SIE PRZEDZIWNIE, BYŁ NADPOBUDLIWY, I JAKBY PIJANY!!!!!!!!!! MASAKRA. PRZERWŁAM STOSOWANIE BO I TAK NIE POMAGAŁ!!!!!!!!! NIE POLECAM WG MNIE JEST DO BANI. KTO WYMYSLIŁ ŻEBY TAKIE DZIADOSTWO PODAWAC MALUCHOM.ZAZNACZE ZE SYN MIAŁ WTEDY 3 LATA!!!!!!
Zalety:
ZADNE
Wady:
DO KITU!!!!!!!!!!ARLETA29
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
333 opinie, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
241 opinii, brak zdjęć
Pneumolan, Syrop na kaszel i wzmacnianie odporności
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
110 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
89 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie