zgłoś błąd lub sugestię

Espumisan krople 0,04g/1ml 30ml (Berlin Chemie/Menarini Polska Sp. z o. o.)

3.42
średnia ocena na podstawie 75 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Preparat stosowany w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Jako środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe).

Działanie

Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Podczas wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.

Dawkowanie

Doustnie. W stanach nadmiernego gromadzenia gazów w przewodzie pokarmowym, niemowlęta od 2 m.ż.: 1 ml (20 kropli) na dobę w 2-4 dawkach podzielonych; dzieci 2-6 r.ż.:1 ml 3-5 razy na dobę; dzieci 7-14 r.ż.: 1-2 ml 3-5 razy na dobę; młodzież i dorośli: 2 ml 3-5 razy na dobę; dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1-4 kaps. na dobę, dawka maksymalna dla dorosłych wynosi 6 kaps.

W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: w dniu poprzedzającym badanie - 2 kaps. wieczorem lub 2 ml kropli 3 razy dziennie oraz rano w dniu badania - 2 kaps. lub 2 ml kropli. Jako dodatek do zawiesiny środka kontrastującego: 4-8 ml na 1000 ml środka cieniującego stosowanego podczas badania z podwójnym kontrastem. W przypadku zatrucia środkami powierzchniowo czynnymi, w zależności od ciężkości zatrucia, dzieci: 2,5-10 ml, dorośli: 10-20 ml. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku oraz jeśli to konieczne przed snem; leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości, preparat może być podawany przez dłuższy okres czasu.

Niemowlętom, simetikon w postaci kropli podawać dodając go do butelki z mlekiem lub z niewielką ilością płynu na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią.

SKŁAD:

1 ml emulsji (20 kropli) zawiera 40 mg simetikonu.

Preparat nie zawiera cukru.


 Filtruj: 
Użytkownik ~Dorka89
Dramat! Masakra! Nie polecam!
dodano: 21-03-2016, 17:09
Totalny dramat! Synkowi zaczęły się kolki espumisan w ogóle nie pomagał wręcz miałam wrażenie że jest co raz gorzej. Zdobyliśmy sab simplex niby skład ten sam ale po 3 dniach używania dziecko miało kolki raz dziennie po 20- 30 min. Przespane spokojne noce i brak wzdęc. Krople się skończyły a my czekaliśmy aż znajomy przywiezie z Niemiec. Mały dostał przez 2 dni espumisan i koszmar powrócił. Steka jęczy prezy się a po jelitkach jeździ powietrze masakra!
Zalety:
Żadnych
Wady:
Pogłębia dolegliwości kolki
Dziecko przestaje się wypróżniać z normalną dla siebie częstotliwością
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Pomaga przy wzdęciach niemowlęcia, nie jest lekiem cudownym, nie likwiduje kolek
dodano: 27-04-2015, 9:54
Środek niezbędny w apteczce moich dzieci. Pomagał przy wzdęciach brzuszka, przy niedojrzałych jeszcze jelitkach i pomaga dziś kiedy coś zaszkodzi, zalegnie i brzuszek jest twardy jak skała. Nie oczekiwałam cudów, bo to też cudowny lek nie jest, jest bardzo dobry i przydatny, pomaga doraźnie, ale nie jest cudowny- bo takiego nie ma, więc kolek nie wyleczy.
Zalety:
łatwa aplikacja
pomocny przy wzdęciach
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
nie polecam
dodano: 9-04-2015, 16:08
Kupiłam swojej córce Espumisan i jak to każdy zachwalał te krople, no więc podawałam swojej córce 3 razy dziennie , nie pomagało w ogóle , dalej zaparcia bóle brzuszka , się nasilały i moja 2 tyg córeczka męczyła się w nocy aż do rana wiec kupiłam inne krople .
Zalety:
Wady:
powoli lecą krople
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik paty
10 0 0
Obowiązkowo w dziecięcej apteczce
dodano: 12-03-2015, 1:43
Mój syn nie miał problemów z kolkami, jednak praktycznie od pierwszych miesięcy życia zdarzało się sporadycznie,że doskwierały mu wzdęcia. Krople okazały się nie zastąpione. Do tej pory zdarza nam się ich używać. Są skuteczne, smaczne, szybko działają. Co do opinii,że "organizm dziecka może się na nie uodpornić" uważam,że przy doraźnym stosowaniu jest to nie możliwe. Jeśli chodzi o codzienne stosowanie przy bolesnych kolkach myślę,że espumisan mógłby sobie tak dobrze nie poradzić.
Zalety:
skuteczny
smaczny
szybko zaczyna działać
wydajny
łatwo dostępny
Wady:
kropelki lecą bardzo szybko, co utrudnia dozowanie
więcej wad nie zauważyłam :-)
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik justys
3 0 0
Porażka
dodano: 12-01-2015, 13:09
Dla mojego dziecka zupełnie nieskuteczne. Mała nie puszczała bączków i robiła kupkę co 2-3 dni. Pomogła nam dopiero BioGaia. Do tego espumisan ma okropny smak (w ogóle nie powinien go mieć), który przypomina cukierki lodowe... No to nie jest odpowiednie dla noworodków i niemowlaków. Do tego dawki dobowe są bardzo duże. Córka nie chciała tego w ogóle pić, wypluwała, płakała, krzywiła się... Wolę skoncentrowane preparaty.
Zalety:
Wady:
duża dawka
smak
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
334 opinie, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
242 opinie, brak zdjęć
Pneumolan, Syrop na kaszel i wzmacnianie odporności
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
112 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
89 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie