zgłoś błąd lub sugestię

Alpenbalm balsam z sadła świstaka (Dagomed)

2.40
średnia ocena na podstawie 10 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Balsam wskazany przy: dyskomforcie fizycznym powstającym przy zmianach pogodowych, zmęczeniach po różnego rodzaju.

Skład
Petrolatum, Helianthus Annuus Seed Oil, Marmot Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Cinnamomum Camphora Bark Oil, Parfum, Limonene.
Wskazania
Dyskomfort fizyczny powstający przy zmianach pogodowych. Zmęczenie po różnego rodzaju wysiłku fizycznym.
Dawkowanie
Balsam stosować kilka razy dziennie wcierając w skórę obolałego miejsca. Masować powolnymi, okręSnymi ruchami do momentu uczucia relaksującego rozgrzania.
Działanie
Olej z tłuszczu świstaka stosowany jest w medycynie ludowej już od pradziejów jako środek łagodzący uczucie bólu. Charakteryzuje się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych (NKKT), które normalizują funkcje skóry i zwiększają jej elastyczność. Zawarte nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) normalizują funkcje skóry i zwiększają jej elastyczność. NNKT stymulują syntezę prostaglandyn odpowiedzialnych za lepsze miejscowe ukrwienie i dotlenienie. Przynosi to w efekcie ulgę i odprężenie. Zawarty olejek kamforowy pobudza miejscowo krążenie, delikatnie rozgrzewa obolałe miejsca, przynosząc im ulgę i ukojenie.

 Filtruj: 
Użytkownik ~tim
balsam z sadła świstaka jest OK
dodano: 9-08-2016, 14:29
Sadło pochodzi z hodowli świstaka, pod kontrolą odpowiednich władz. Ludzie, nie panikujcie.
Zalety:
skuteczny, jeśli jest bez sztucznych dodatków, jak np. parafina i pochodne z ropy naftowej (!)
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~Piotr
Maść ze świstaka nie leczy żadnych schorzeń.
dodano: 17-07-2016, 20:32
Po znalezieniu nory świstaka, wciska się w nią kilkanaście metrów tak zwanej sprężyny hydraulicznej. Gdy poczujemy opór, trzeba wykonać kilka obrotów, a potem wyciągnąć urządzenie wraz z nabitym na jego koniec świstakiem. Czasem zwierzę z rozerwanym sprężyną brzuchem resztkami sił usiłuje umknąć. Wtedy kłusownik kamieniem przetrąca mu kręgosłup albo dobija je nożem.
Zalety:
brak
Wady:
Okrutne cierpienie świstaka.
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~SwisteQ
Nie polecam
dodano: 17-12-2015, 6:35
Boję się o swoje życie i specjalnie utrzymuję niedowagę, żeby nie można było mnie dopaść i zrobić maści z mojego sadła. Pomóżcie, proszę.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~Magdalena Gubernat
SKANDAL, BEZPRAWIE, KTO IM DAŁ ZEZWOLENIE NA SPRZDAŻ???
dodano: 13-02-2015, 19:36
Do wszystkich!!! Skandal, że taka maść jest w sprzedaży!!! Nie wiecie , że przyczyniacie się do zbrodniczego procederu kłusownictwa!!! SWKANDAL!!!
Maść z sadła świstaka nie leczy żadnych schorzeń

Po znalezieniu nory wciska się w nią kilkanaście metrów tak zwanej sprężyny hydraulicznej. Gdy poczujemy opór, trzeba wykonać kilka obrotów, a potem wyciągnąć urządzenie wraz z nabitym na jego koniec świstakiem. Czasem zwierzę z rozerwanym sprężyną brzuchem resztkami sił usiłuje umknąć. Wtedy kłusownik kamieniem przetrąca mu kręgosłup albo dobija je nożem.
Takie sceny obserwuje się na tatrzańskich łąkach każdej jesieni, kiedy wypasione świstaki układają się do zimowego snu. Ich tłuszcz ma - według góralskich legend - właściwości lecznicze: rzekomo pomaga na reumatyzm, wypryski skórne, korzonki i impotencję. Wojciech Gąsienica Byrcyn, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, który pisał pracę magisterską o świstakach, twierdzi, że leczenie tłuszczem tych zwierząt polega jedynie na efekcie placebo.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (8)
 
Użytkownik ~Janusz
FAMILIADA
dodano: 25-12-2014, 15:08
Nie używam i nie będę używał tego "specyfiku" produkowanego z chronionego miłego zwierzątka. Uważam za SKANDALICZNE reklamowanie tego "specyfiku" w programie FAMILIADA emitowanym w Telewizji Polskiej w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia ( 2014) i to z udziałem małych dzieci. Co na to pan STRASBURGER i inni odpowiedzialni za tworzenie takich skandalicznych faktów. Pozdrawiam i proponuje więcej rozwagi i taktu !! Janusz Kursa
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (12)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie