zgłoś błąd lub sugestię

Radirex (Herbapol Wrocław)

4.00
średnia ocena na podstawie 3 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Występujące w korzeniu rzewienia (Rhei radix) pochodne 1,8 dihydroksyantracenu w postaci glikozydów, pod wpływem enzymów bakteryjnych w jelicie grubym przekształcane są w antrony, które są metabolitem przeczyszczającym. Działanie przeczyszczające polega głównie na wpływie na czynność motoryczną okrężnicy (hamowanie skurczów stacjonarnych i stymulacja skurczów propulsyjnych). Następuje przyspieszenie pasażu jelitowego i zmniejszenie resorpcji płynów. Dodatkowo wskutek aktywnego wydzielania chlorków wydalane zostają: woda i elektrolity, które wpływają na zmianę postaci mas kałowych tworząc stolec miękki. 1 tabletka leku Radirex zawiera średnio 10 mg związków antranoidowych, odpowiedzialnych za działanie przeczyszczające leku. Radirex stosuje się jako środek przeczyszczający w różnego rodzaju zaparciach, pomocniczo w zaparciach w przypadku otyłości. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić kurczowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Należy wówczas obniżyć dawkę. Jako środek przeczyszczający - dorosłym od 2 do 3 tabletek jednorazowo, dzieciom powyżej 12 lat 1 tabletkę jednorazowo - najlepiej przed snem. Działanie przeczyszczające następuje po 6-8 godzinach. Rhei Radix pulv. - 513,5 mg Niedrożność jelit, ostre zapalne schorzenia jelit np. choroba Crohna, colitis ulcerosa, zapalenie wyrostka robaczkowego, bóle brzucha o nieznanej etiologii, guzki krwawnicze, zapalenie kłębuszków nerkowych, kamica szczawianowa.

Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.

 Filtruj: 
Użytkownik ~rumba
warto go zastosować
dodano: 24-04-2015, 18:46
Bardzo rzadko mam zaparcia, raz na kilkanaście lat. To ostatnie trwało prawie tydzień i w 5 dniu już nie mogłam chodzić, ani siedzieć, nawet bolało w trakcie leżenia. Pomógł Radirex - szybko i w miarę łagodnie zlikwidował kłopot. Bez skurczów. Jeśli mnie bolesny problem kiedyś znowu dopadnie chętnie sięgnę po ten apteczny specyfik.
Zalety:
szybka ulga w kłopocie, w miarę dobra cena
Wady:
nie zauważyłam
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
dobry, ale...
dodano: 15-04-2014, 9:48
Tabletki są skuteczne ale powodują u mnie ból brzucha.Nieprzyjemne uczucie pojawiło się nad ranem (tabletki wzięłam wieczorem),bolący brzuch mnie obudził.Jednak zostanę przy senesie.
Zalety:
Skuteczny
Wady:
Powoduje ból brzucha
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
nie są najlepsze ,jednak dają jakiś efekt
dodano: 21-01-2013, 19:48
Wiemy,dobrze jaką przykrą i uciążliwą dolegliwością są zaparcia,niestety.Szczególnie dotyka to osoby starsze oraz w średnim wieku.Wyczytałam w gazecie te tabletki z ,,rzewienia'',które po dwóch dniach działania dają faktycznie jakiś pozytywny efekt.Mojej mamie pomógł bywało,że dolegliwość była tak uciążliwa przez kilka dni i kompletnie nic nie pomagało,żadne jogurty,kefiry,mleko nawet siemię lniane ani na czczo w wodzie przygotowanej miód.Ale teraz z tego co zauważyłam,tabletki pomagają wystarczy raz na dzień.Rewelacja polecam:)
Zalety:
szybko działają
skuteczne
cena przystępna
brak skutków ubocznych
Wady:
nie smaczne w smaku
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie