zgłoś błąd lub sugestię

Cyclo 3 Fort (Pierre Fabre)

2.88
średnia ocena na podstawie 33 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Preparat stosowany w leczeniu objawów niewydolności naczyń żylnych i limfatycznych.
Skład
150 mg suchego wyciągu z ruszczyka kolczastego, 150 mg metylochalkonu hesperydyny i 100 mg kwasu askorbowego.
Wskazania
Niewydolności naczyń żylnych i limfatycznych (ból, obrzęki, drżenie nóg, uczucie ciężkości nóg) oraz dolegliwości bólowych związanych z żylakami odbytu. Krwawienia lub plamienia z dróg rodnych spowodowane środkami antykoncepcyjnymi z użyciem małych dawek progestagenu lub wkładką wewnątrzmaciczną (decyzja o podaniu leku powinna być poprzedzona badaniem ginekologicznym).
Dawkowanie
2-3 kaps. dziennie. Żylaki odbytu 4-5 kaps. dziennie. W przypadku wystąpienia nudności lub bólu żołądka lek należy przyjmować razem z posiłkiem.
Działanie
Ochronne na naczynia krwionośne, poprawia napięcie ściany naczyń żylnych. Zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i przeciwdziała powstawaniu obrzęków.

 Filtruj: 
Użytkownik ~Asia 25
Ok
dodano: 4-09-2017, 18:42
Stosuje go od 10 dni po wypadku motocyklowym i operacji ręki i nogi. Póki co nie występuje u mnie reakcja alergiczna. Jedyny minus spóźniający się okres (pierwszy raz w życiu), który powinnam dostać w dniu wypadku. Nie wiem, czy to wina leku czy stresu, ale ciąże wykluczam.
Zalety:
Działa
Wady:
Brak okresu
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~dwukostkowe złamanie
uwaga na silne uczulenie skórne!
dodano: 17-05-2016, 11:52
Ja również stosowałam go po operacji ortopedycznej. Ból kości, gojących się ran, ucisk pod gipsem- były niczym w porównaniu z dolegliwym swędzeniem całego ciała po pierwszym dniu stosowania tego leku. Po kilku dniach wylądowałam z powrotem w szpitalu na zmianie gipsu, z podejrzeniem zakażenia ran pooperacyjnych. Plecy miałam obsypane wysypką i podrapane do krwi, nogi w naciekowych plamach, łokcie, palce- zdarte i żadne kremy, maści, olejki nie przynosiły ulgi. Metodą eliminacji doszłam do leku cyclo3 i to okazało się strzałem w 10! Najdziwniejsze, że w ulotce dołączonej do opakowania nie ma słowa na temat możliwej wysypki i świądu!!! Nigdy w życiu nie miałam na nic takiej alergii.
Zalety:
nie zauważyłam
Wady:
- uporczywa, rozległa, mocno swędząca wysypka na całym ciele, utrzymująca się jeszcze długo po odstawieniu leku
- niekompletna ulotka, brak ostrzeżenia o możliwych reakcjach alergicznych skórnych
Czy ta opinia jest pomocna? (18)
 
Użytkownik ~Krysia
dobry,ale zbyt wysoka cena sprawia,że nie bierze się tyle tabletek ile potrzeba
dodano: 3-02-2016, 7:39
lek dobry,ale cena za wysoka,bo do tego trzeba kupić inne lekarstwa na inne schorzenia,nie które są ze zniżką,niestety tu nie ma zniżki
Zalety:
pomaga
Wady:
wysoka cena,jak lek jest dobry nie trzeba go reklamować,a reklama spowodowała jego wysoką cenę
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Pacjent
Dobry lek, ale uwaga na reakcje skórne - skutki uboczne
dodano: 24-01-2016, 22:07
Chciałbym opisać działania niepożądane po leku CYCLO 3 FORT, jakie najwyraźniej u mnie wystąpiły. Mam 27 lat, w październiku ubiegłego roku przeszedłem operację ortopedyczną usztywnienia stawu skokowego wraz ze stabilizacją aparatem Ilizarowa. Od 21 listopada do 22 stycznia br. zażywałem lek Cyclo 3 Fort dwa razy dziennie po jednej kapsułce w celu usunięcia obrzęku pooperacyjnego, wg. zaleceń lekarza ortopedy-traumatologa. Od ok. 2 tygodni zauważyłem u siebie takie reakcje skórne jak: okresowe swędzenie głownie w obrębie założonego aparatu Ilizarowa na operowanej kończynie dolnej, zaczerwienienie skóry z chropowatymi wypryskami (takimi jak strupy), trudności z gojeniem się ran pooperacyjnych (występuje mokry wysięk) oraz suchość skóry w okolicach czoła i łuków brwiowych na twarzy. Po zapoznaniu się z ulotką i po konsultacji z farmaceutą dowiedziałem się, iż objawy te mogą być skutkami ubocznymi leku Cyclo 3 Forte. Lekarz ortopeda, gdy dowiedział się o tych objawach, zalecił odstawienie tego leku i wizytę u dermatologa. Dodam jeszcze, że teraz mam mieć zakładany gips na to miejsce i w związku z tym nie wiem, czy taki stan wymaga leczenia dermatologicznego? Czy te objawy ustąpią samoistnie?

Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Zalety:
Usuwa obrzęk
Poprawia napięcie ścian żył
Wady:
Skutki uboczne po ok. 2 miesiącach stosowania
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Użytkownik ~Magdaa
Panie czy ten lek wpływa na okres ?
dodano: 29-10-2015, 20:15
Czy ten lek ma wpływ na miesiączkę ?
Zalety:
Łatwe do połknięcia
Wady:
Cena - 40 zł
Czy ta opinia jest pomocna? (12)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie