zgłoś błąd lub sugestię

Nystatyna, zawiesina (Pliva Kraków)

3.88
średnia ocena na podstawie 4 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Nystatyna jest antybiotykiem działającym na grzyby. Nystatyna nie jest wchłaniana z przewodu pokarmowego i zastosowana wewnętrznie działa jedynie na powierzchni błon śluzowych przewodu pokarmowego.

Zastosowanie: Infekcje grzybicze przewodu pokarmowego, pochwy, jamy ustnej, skóry, skóry wokół paznokci. Grzybice powstające na tle leczenia antybiotykami lub kortykosteroidami.

W razie infekcji jamy ustnej u dorosłych 1 ml zawiesiny wkropić do jamy ustnej i trzymać tak długo jak to jest możliwe, następnie preparat połknąć. Zabieg powtarzać 4 razy dziennie w równych odstępach czasu.
W infekcji jamy ustnej lub przewodu pokarmowego u niemowląt oraz dzieci do lat 7 1 ml zawiesiny 3-4 razy dziennie. W razie infekcji jamy ustnej można zawiesinę używać do pędzlowania zakażonych powierzchni.

 Filtruj: 
Użytkownik ~uzytkownik28
Zdecydowanie odradzam
dodano: 4-12-2015, 19:28
Substancja czynna ma wątpliwą skuteczność, natomiast substancje pomocnicze tak naprawdę powinny wykluczać ten produkt ze stosowania u dzieci. Parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu, kwas benzoesowy... Ludzie (zwracam się do producentów tego preparatu), upadliście na mózg?! Produkt jest obrzydliwy w smaku, a producent dodając sztuczną wanilinę tylko go pogorszył. Załączona pipeta ma gumowy element który śmierdzi chińskimi zakładami azotowymi na kilometr. Nystatyna w zawiesinie to jedna wielka porażka.
Zalety:
brak
Wady:
nieskuteczna
parabeny i bezoesan w składzie
wanilina w składzie
obrzydliwy smak
potencjalnie toksyczny element pipety
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
100% skuteczności
dodano: 29-05-2012, 12:42
Nystatynę zastosowałam u półroczniaka. Polecam, bo jest naprawdę skuteczna. Pleśniawki po 2 dniach całkowicie wyleczone. Dobrze się pędzluje, bo ma gęściejszą konsystencję niż np Apthin (tylko trzeba uważać, żeby nie rozrobić proszku ze zbyt dużą ilością wody). Nie próbowałam jak smakuje, ale synek był mniej zadowolony, niż wtedy, gdy próbowałam leczyć go jego własnym moczem. W załączeniu jest pipeta, która pozwala odmierzyć odpowiednią ilość płynu. Trzeba jednak trochę cierpliwości, bo nie chce wciągnąć za jednym zamachem 1ml(dawka). Cena ok 18,50zł mogłaby być niższa, ale w sumie warto dać tyle za święty spokój :)
Zalety:
skuteczna
gęsta konsystencja
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (7)
 
Skuteczna !
dodano: 16-04-2012, 22:57
Nystatyna "zagościła" w mojej lodówce gdy synek miał niespełna miesiąc. Miał mnóstwo pleśniawek, nie tylko na języku i dziąsełkach, ale również na ustach, głęboko w przełyku ... straszne, malutkie maleństwo a już musiało się męczyć.
Na szczęście Nystatyna dosyć szybko zaczęła działać. Z racji ilości "wykwitów" dostałam receptę na dwa opakowania. Musiałam pędzlować częściej i bardziej intensywnie - według zaleceń lekarki.
Po tygodniu poszliśmy na kontrolną wizytę niestety pleśniawki jeszcze były lecz w znikomych ilościach - jednak dostaliśmy kolejną receptę na jedno opakowanie Nystatyny. Po skończonej kuracji dziecko było zdrowe, bez plaśniawek :)


Dosyć drogo wychodzi gdy trzeba kupić więcej niż 1 opakowanie, ale jest skuteczna, nie ma skutków ubocznych - przynajmniej u nas nie wystąpiły one.
Zawiesinę należy trzymać w lodówce.
Zalety:
- dość dobra w smaku - jeśli lekarstwo w ogóle może być dobre ;)
- konsystencja przypominająca rozrzedzony krem - łatwo można "wypędzlować" wnętrze buźki
Wady:
cena ?
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
sprawdzony na pleśniawki
dodano: 21-11-2011, 0:43
Niedawno poszłam z córcią do lekarza bo mi kasłała,a po zajrzeniu małej do buzi Pani doktor stwierdziła,że córcia ma pleśniawki,ale nie na języku tylko dalej,bliżej przełyku i nie dałoby ich rady pędzlować bo są za daleko to dostałyśmy receptę na Nystatynę,bałam się bo moja córcia nie jest fanką leków doustnych,ale nie było czego ponieważ ten antybiotyk jest dobry w smaku bo go próbowałam,ma śliczny zapach i nie jest za gęsty i moja córcia przez 6 dni zażywała go bez problemu.Po 6 dniach stosowania Nystatyny po pleśniawkach nie było nawet śladu.Antybiotyk jest skuteczny i to bardzo.
Zalety:
bardzo skuteczny na pleśniawki
dobry w smaku
ma przyjemny zapach
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (8)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie