zgłoś błąd lub sugestię

Rotarix, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny doustnej Szczepionka przeciw rotawirusom, żywa (GSK Glaxo Smith Kline)

4.43
średnia ocena na podstawie 15 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
 Filtruj: 
Użytkownik ~Lsk
Rotarix jest OK.
dodano: 4-12-2015, 22:30
Zaszczepiłam moja córcię. Mamy za sobą dwie dawki. Mała chętnie połykała szczepionkę. Razem z Infanrix Hexa. Żadnych skutków ubocznych. Polecam.
Zalety:
bez kłucia
bez płaczu
Wady:
cena
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Dave
objawy niepożądane
dodano: 21-07-2015, 11:28
Na temat skutków poszczepiennych. Zaszczepiłam syna w wieku 6 tygodni i 1 dzień. W następnym dniu luźne stolce, a następny TYDZIEŃ bez żadnej kupki! Dziecko się męczyło oddając tylko gazy i mocz. Na nic masaże, herbatki ziołowe, czopki glicerynowe, probiotyki. Wróciliśmy na konsultacje do pediatry.
Zalety:
na razie nieznane
Wady:
Skutki uboczne- brak stolca po szczepieniu.
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~Zadowolona mama K i J
Bardzo skuteczna!!! 5 lat doświadczenia - POLECAM!
dodano: 11-03-2015, 10:42
Po 5 latach od zaszczepienia (starszy 5 lat, młodszy 1,5) i doświadczenia z rotawirusami stwierdzam z całą stanowczością, iż szczepionka jest bardzo skuteczna. Przez te 5 lat przyplątało się do nas jakieś 10 rota (średnio 2 do roku).
Za każdym razem gdy chorowała cała rodzina, włącznie z dziadkami, wujkami, sąsiadami itd. moje dzieci i młodsza córka siostry (niestety tej starszej nie zaszczepiła, gdyż szczepionki jeszcze nie było) przechodziły rota tak łagodnie, że kończyło się tylko bólem brzucha lub tylko 1 wymiotami lub 2 luźniejszymi kupami.
Starsza siostrzenica - ta niezaszczepiona wylądowała 2 razy w szpitalu właśnie na rota + 3 raz podczas pobytu w szpitalu (na coś innego) złapała rotawirusa i pobyt w szpitalu przedłużył się o następny tydzień. Koszmar!
My dorośli za każdym razem strasznie przechodzimy rotawirusy, tydzień temu część rodziny pochorowała się okrutnie (gorączka 40stopni, i górą i dołem w jednym momencie itd. :/ brrrr...) Mój 5 latek tylko 1 raz zwymiotował, młodszy 1 raz + 2 luźniejsze kupy. Obaj mięli apetyt i świetne humory, ogólnie nie widać było po nich choroby.
Nie zastanawiałam się ani chwili czy szczepić tego młodszego bo wiedziałam jak lekko znosi rota ten starszy. Dziękuję naszej kochanej Pani Dr i mojej siostrze, że przy pierwszym synku -5 lat temu tak usilnie namawiały.
Trochę żal mi rodziców których spotykam w przedszkolu i którzy opowiadają że Zosia/Jaś/ Kubuś i cała rodzina ostatnio tydzień chorowali na rota (nie szczepili). W przedszkolach są momentami istne epidemie a dzieciaki potrafią wymiotować na zajęciach bo łapie nagle. Wirus rozprzestrzenia się strasznie szybko i można złapać go dosłownie wszędzie.
W przychodni panie śmieją się, że rodzice którzy ze starszym dzieckiem wylądowali w szpitalu z powodu odwodnienia przybiegają zaraz po narodzinach pytać o szczepienia dla młodszego, żeby tylko nie przegapić terminu (cykl trzeba zakończyć do 6 miesiąca).
Ktoś może powiedzieć że szczepionka nie zadziałała. Pamiętajmy, że takie same objawy wywołują adenowirusy (a tych nie ma w szczepionce) lub zatrucia, sama szczepionka zaś zawiera kilka najbardziej popularnych szczepów (chyba 7-8) więc może się trafić jakiś inny szczep. Ja jestem mega-zadowolona, iż zaszczepiłam. Wiem, iż jeśli moje dzieci przechodziłyby rota tak jak ja (kilka dni wymiotów i silnych biegunek, brak sił, gorączka), wylądowałabym z nimi kilka razy w szpitalu. A Pani dr powtarza zawsze jak opowiadam "a widzi Pani, bo zaszczepiony:)" Dziękuję jeszcze raz! Teraz ja namawiam Was, chrońcie to co najcenniejsze! Dużo zdrowia i mądrych, dojrzałych decyzji!
Zalety:
- działa ( dzieci przechodzą rota bardzo łagodnie - 1 kupa , 1 wymioty lub tylko ból brzucha)
- zaoszczędzają stresu zw. z pobytem w szpitalu
- nie trzeba brać zwolnienia z pracy do chorego na rota dziecka
- wygodna bo doustna (nawet jak dziecko uleje to wirus po kontakcie ze śluzówką namnoży się)
Wady:
- cena- 2 dawki po 240 zł ( w przychodni 300!) pytajcie więc w różnych aptekach!
- trzeba uważać przy zmianie pieluchy (myć dokładnie ręce) bo wirus wydalany jest z kupą przez ok 10 dni i można się zarazić
- działa tylko na maluszki
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Skuteczna i bezbolesna
dodano: 4-11-2014, 15:14
Zaszczepiłam synka, doustne podanie przebiegło bez komplikacji, żadnych niepożądanych objawów poszczepiennych nie było, a synek to okaz zdrowia, odpukać żadna choroba się go nie ima :) Myślę, że po części dzięki szczepieniom.
Zalety:
Łatwe podanie
Wady:
Cena
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~anetowa1406
Sprawdza sie
dodano: 12-06-2014, 18:17
Polecam. Córkę szczepiłam ze wzgledu że teściowa i mąż są strasznie podatni na różne grypy żołądkowe. Mala ma już 2,5 roku i ani razu nie złapała nic, mimo że domownicy chorowali kilka razy. Teraz mamy synka i już otrzymał pierwszą dawkę.

Skutków ubocznych też nie zauważyłam. Rotarix'a podawałam razem z Hexa i córa nawet gorączki nie miała. Syn po pierwszej dawce tez:)
Zalety:
Nie jest potzebne wkłucie
Wady:
Niestety cena.
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
332 opinie, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
239 opinii, brak zdjęć
Pneumolan syrop
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
110 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
88 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie