zgłoś błąd lub sugestię

Debelizyna, pasta ziołowa (Herbapol Pruszków)

3.71
średnia ocena na podstawie 7 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Debelizyna-pasta ziołowa do sporządzania zawiesiny doustnej

Działanie: Debelizyna działa moczopędnie i rozkurczająco na drogi moczowe.
Wskazania i zastosowanie: Środek tradycyjnie stosowany jako pomocniczy w kamicy dróg moczowych i zapobieganiu nawrotom kamicy.

Skład: Wyciąg płynny z nasion fasoli indyjskiej - 65,45g (Dolichosi biflorum seminis extr. 65,45g); Składniki pomocnicze: Gliceryna (Glycerolum), Aseptyna M (Aseptina M), Aseptyna P (Aseptina P), Olejek pomarańczowy (Aurantii oleum), Kwas cytrynowy (Citricum acidum), Skrobia pszeniczna (Tritici amylum), Agar (Agar) - do 100g

Sposób użycia: Pić 3 razy dziennie po 1 łyżeczce pasty rozpuszczonej w 1/2 szklanki przegotowanej wody. W zależności od zaleceń lekarza, dotyczących poszczególnych rodzajów kamicy moczowej należy przestrzegać zaleconej diety oraz przyjmowania odpowiedniej ilości płynów.

 Filtruj: 
Użytkownik ~jacek
odradzam
dodano: 17-02-2014, 18:53
Zawiera parabeny.... Dokładnie - parahydroksybenzoesan metylu, który nawet w maści jest przeciwwskazany a co dopiero do zjedzenia.
Zalety:
Działa na nerki
Wady:
Szkodzi na całą resztę
Czy ta opinia jest pomocna? (11)
 
Użytkownik ~Wojtek
Wymaga zmiany opakowania
dodano: 29-04-2012, 22:36
Bardzo dobra pasta wykonywana z nasion fasoli indyjskiej, jednak niepokoi mnie opakowanie bezpośrednie z aluminium. Dodatkiem do debelizny jest kwas cytrynowy który łączy się z aluminium.
Aluminium jest odpowiedzialne na amnezję i chorobę Altzheimera....
Zalety:
Rozpuszcza kamienie nerkowe.
Poddana badaniom klinicznym.
Wady:
Wymaga zmiany opakowania.
Czy ta opinia jest pomocna? (19)
 
kiedyś mi pomogła może i teraz też
dodano: 1-12-2011, 23:48
Debelizynę zaczęłam używać kilkanaście lat temu gdy okazało się że w prawej nerce mam kamyczki. Po dłuższym stosowaniu jej i zrobieniu badań kontrolnych(usg nerek i kontrastowego prześwietlenia) okazało się że nie ma śladu po nich, byłam szczęśliwa skończyły się bóle. Aż do teraz gdy znowu zaczęło się na nowo,niesamowity ból, ataki kolki co pewien czas tylko że po przeciwnej stronie i znowu zaczęłam brać debelizynę. Piję ją 3 razy dziennie i mam nadzieję że i tym razem pomoże mi pozbyć się kamyków
Zalety:
pomaga w kamicy dróg moczowych
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (9)
 
precz z kamieniami
dodano: 27-11-2011, 6:13
Popieram opinię poprzedniczek, że jest to jeden z najlepszych leków w zwalczaniu kamicy nerkowej. Łyżeczkę pasty należy rozpuścić w szklance i tak przygotowana miksturę trzeba wypić. Kto powiedział, ze leki dobrze działające mają być smaczne. No właśnie taka jest Debelizyna. Ciemna brązowa maź może nie jest przyjemna dla oka, ale warto ja skosztować dla uniknięcia bólu jakim jest kolka nerkowa. Skutecznie rozpuszcza kamienie, wiec jeśli mamy słabe żeby to radzę uważać bo plomby mogą się nie co obluzować i powypadać.
Zalety:
skuteczny, łatwy sposób przyrządzania
Wady:
smak
Czy ta opinia jest pomocna? (12)
 
Użytkownik ~Rena
Nic specjalnego
dodano: 18-05-2011, 20:14
Cześć stosuje debelizynę około dwa miesiące i pomaga mi tylko chwilowo, ale strasznie przytyłam po tej paście nie wiem co może być powodem moze ktos ma takie same objawy jak ja więc proszę o poradę.
Zalety:
kamica ustępuje tylko na chwilkę
Wady:
strasznie po tym tyje
Czy ta opinia jest pomocna? (9)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie