zgłoś błąd lub sugestię

Broncho vaxom, kapsułki. Szczepionka doustna (OM Pharma)

3.27
średnia ocena na podstawie 22 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Leczenie wspomagające bakteryjnych infekcji dróg oddechowych, oskrzeli, gardła, krtani, nosa, zatok przynosowych i uszu. Preparat zalecany jest do stosowania w powikłaniach bakteryjnych zakażeń wirusowych układu oddechowego, zwłaszcza u dzieci i osób w podeszłym wieku. Lek stosuje się również w zapobieganiu nawrotom infekcji układu oddechowego i ich przejściu w stan przewlekły.

Dawkowanie: Doustnie. Preparat należy przyjmować na czczo. Kapsułki dla dzieci można otworzyć i zawartość zmieszać z napojem. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zwykle w leczeniu ostrych infekcji lek podaje się do ustąpienia objawów, lecz co najmniej 10 dni. W infekcjach przewlekłych podaje się przez 10 dni w miesiącu, przez 3 kolejne miesiące. Gdy konieczne jest podanie antybiotyku, najlepiej jest dołączyć Broncho-Vaxom na początku leczenia.  

Możliwe skutki uboczne: Zazwyczaj lek jest dobrze tolerowany. Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, biegunka), reakcje skórne (rumień, wysypka, świąd), podrażnienie gardła, ból głowy. Długo utrzymujące się zaburzenia żołądkowe lub wystąpienie reakcji alergicznych są wskazaniem do przerwania przyjmowania preparatu. Jeżeli podczas leczenia nastąpi zaostrzenie objawów infekcji, należy skontaktować się z lekarzem.

1 kaps. Broncho-Vaxom dla dzieci zawiera 3,5 mg; 1 kaps. Broncho-Vaxom dla dorosłych zawiera 7 mg liofilizowanego lizatu Haemophilus influenzae, Streptococcus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae i K. ozaenae, Moraxella catarrhalis, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes i S. viridans.

 Filtruj: 
Użytkownik ~Eeweela
Zdecydowanie polecam
dodano: 17-01-2017, 15:46
Nam bardzo pomogło. Syn po pójściu do żłobka cały czas chorował. Tydzień chodził, a dwa siedział w domu. Stosowaliśmy wiele leków. W styczniu tamtego roku zaczęliśmy kuracje Broncho-Vaxom, skończyliśmy w kwietniu i do stycznia tego roku nie mial nawet kataru. Teraz znowu cos złapał, zaczęliśmy nową kuracje. Cena za nią nie jest wysoka porównując do wydatków na leki.
Zalety:
- sa efekty
- cena przystępna
- łatwe w podaniu, my rozpuszczamy rano razem z piciem
Wady:
Brak
Czy ta opinia jest pomocna? (7)
 
Użytkownik ~Ola
Nie polecam
dodano: 5-01-2017, 23:46
Mam dwoch synow 7 i 5 lat obaj sa po szczepionce bronchovaxom. Poprawy nie widze. Caly czas choruja. Moze ktos z Was cos poradzi. W ciagu miesiaca mamy 2 razy zapalenie pluc. Prosze o porade. Na starszego syna antybiotyki nie dzialaja. Pierw dostal klacid a pozniej zinnat i dalej szmery na plucach.
Zalety:
Nie ma
Wady:
Nie dziala
Komentarze do opinii:
Użytkownik Ewedoma1
9 miesięcy temu

Proponuję rozważyć badanie w kierunku obecności ciała obcego w drogach oddechowych. Przerabialam to niedawno. Czasem nawet nie wiemy że dziecko się zaksztusilo i coś siedzi w drogach oddechowych. Moje dziecko miało robione usg oraz rentgen i udało się akurat wykluczyć ze coś tam jest. Czasem trzeba zrobić bronchoskopie.

Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~Aga O.
Z czystym sumieniem polecam!
dodano: 28-10-2016, 9:21
Zastosowałam szczepionkę u mojej 2-letniej córeczki, która chodzi od roku do żłobka. Oczywiście cały pierwszy rok była chora: katar, kaszel, oskrzela, ucho! Podałam jej szczepionkę w 3 dawkach po 10 kapsułek w odstępach 2 tygodniowych, skończyła ja brać na początku września 2016 r., a jest 28 października 2016 r. i dziecko jest zdrowe, nie ma nawet katarku (gdzie ja już załapałam grypę).
Polecam każdemu, ta szczepionka jest też w wersji dla dorosłych.
Zalety:
zamierzony efekt działania
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Polecam jako forma przeciwdziałania wielu poważnym chorobom bakteryjnym.
dodano: 9-05-2016, 8:43
Preparat ma bardzo dobre założeni i działa właściwie :)
Dla osób, które nie mają pojęcia o funkcjonowaniu organizmu. Podanie jakichkolwiek, czy bakterii czy bakterii martwych lub innych antygenów (w tym elementów budowy ściany komórkowej bakterii) powoduje reakcję organizmu. W ten sposób organizm uczy się reagować na te bakterie. Dawki rozłożone na trzy tury są właściwie dobrane. W taki sam sposób tworzy się surowicę na jad wielu węży.
Jeżeli ktoś boi się szczepionek z powodu niewiedzy, to najlepiej się nie wypowiadać i siać panikę u innych.

Jedyną wadą jest cena. Jednak podejrzewam, że w przyszłości będzie to tańsze.
Zalety:
Składniki bakterii 8, które mogą w normalnej chorobie wywołać ostre zapalenie płuc, które może prowadzić do bardzo poważnych powikłań.

Szczepionka pomaga organizmowi uodpornić się i nauczyć go walczyć w przyszłości ze szczepami. jest to o wiele lepsze niż antybiotykoterapia przy każdym stanie zapalnym.
Wady:
Cena
Czy ta opinia jest pomocna? (26)
 
Użytkownik ~Aguś
Polecam wszystkim choruszkom
dodano: 3-03-2016, 13:25
Ja jak najbardziej polecam córeczka bez przerwy chorowała była na antybiotyku praktycznie co miesiąc brała 3 serie broncho vaxon i odpukać niebo do ziemi
Zalety:
Skuteczny
Wady:
Nie zauważyłam
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
335 opinii, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
242 opinie, brak zdjęć
Pneumolan, Syrop na kaszel i wzmacnianie odporności
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
112 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
89 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie
 • Jestem użytkowniczką tego wózka od 16 miesięcy. Prowadzenie, amortyzacja, składanie wózka wszystko na najwyższym poziomie. ... »
  gość
  dodano: 22.10.2017
 • Jestem bardzo zadowolona z tego wózka. Przewyższył moje oczekiwania. Jest solidny, nic się nie psuje, koła nie skręcają, ... »
  gość
  dodano: 22.10.2017
 • Idealny do wzrostu powyżej 170. Pojedyncza rączka - można prowadzić 1 ręką. Bardzo zwrotny i niewywrotny nawet gdy jest ... »
  gość
  dodano: 21.10.2017
 • Lekko się prowadzi, jakby płynął i jest bardzo zwrotny. Materiał wygląda jak nowy, chociaż buda lekko wypłowiała na ... »
  gość
  dodano: 21.10.2017
 • Nie nosidło, a wisiadło. Nie polecam mamom dbającym o zdrowe bioderka maluszków Winking »
  gość
  dodano: 21.10.2017