zgłoś błąd lub sugestię

Ketonal Lek, żel 25mg/g; 2,5% (Sandoz)

4.50
średnia ocena na podstawie 5 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Skład1 g żelu zawiera 25 mg ketoprofenu. Wskazania i działanie Ból okolicy lędźwiowej, bóle reumatyczne, bóle mięśni, skręcenia, obrzęki oraz pourazowe bóle mięśniowo-szkieletowe, ból w zapaleniu stawów o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Niesteroidowy lek przeciwzapalny z grupy profenów (pochodna kwasów arylopropionowych) do stosowania zewnętrznego, o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Hamuje syntezę prostaglandyn i leukotrienów oraz uwalnianie enzymów lizosomalnych, wykazuje aktywność przeciwbradykininową. zastosowany na skórę w postaci żelu, szybko wchłania się, osiągając stężenie terapeutyczne w tkankach w okolicy miejsca podania (w tym w błonie maziowej). Miejscowe stosowanie preparatu nie wywołuje objawów ogólnego działania leku.


Dawkowanie
zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 15 rż.: około 5 cm żelu (co odpowiada 100 mg ketoprofenu) nanieść na skórę w obrębie bolesnego miejsca i delikatnie wcierać. Po użyciu leku umyć ręce. Stosować 1-2 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 300 mg ketoprofenu na dobę. Nie stosować pod opatrunki okluzyjne.

PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na składniki preparatu, salicylany i inne NLPz, astma oskrzelowa lub inne reakcje nadwrażliwości w wywiadzie. Nie stosować na błony śluzowe, skórę uszkodzoną lub zmienioną chorobowo (wyprysk, zmiany sączące, zmiany zapalne, zakażenie skóry, otwarte rany). Nie stosować u dzieci poniżej 15 rż. Nie stosować w III trymestrze ciąży (ze względu na możliwość zahamowania czynności macicy i/lub przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego oraz możliwość powodowania nadciśnienia płucnego u noworodków). W I i II trymestrze ciąży stosować tylko w zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią. Unikać kontaktu z oczami. W trakcie leczenia oraz 2 tyg. po jego zakończeniu należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV (słońce, solarium)

 Filtruj: 
Użytkownik ~annie
Bardzo dobry
dodano: 19-03-2014, 10:22
Ja też kupowałam ten żel bez recepty ale od jakiegoś czasu, może roku lub dwóch jest już na receptę i pani przede mną ma rację że lek można było kupić bez recepty. jeśli ktoś od niedawna używa to niech nie wypowiada się jak było 5-6 lat temu bo wtedy na bank był bez recepty. osobiście ja go używam mniej więcej tyle czasu z powodu bólów kręgosłupa w lędźwiach a to jedyny żel który mi pomagał. a mam to głęboko w poważaniu.. jak znowu będzie problem z korzonkami to idę na ostry dyżur i dostanę ketonal w zastrzyku i znów będzie spokój na x czasu.
Zalety:
Szybki w działaniu i wchłanianiu.
Wady:
Cena i brak możliwości kupna bez recepty.
Czy ta opinia jest pomocna? (8)
 
Użytkownik ~sylwia
Warto mieć go w domu!
dodano: 21-10-2013, 11:51
Kiedyś był bez recepty! Obecnie już nie. Bardzo dobra maść. Przynosiła ulgę w bólach szyi (jak przewiało) bólach mięśni itd. Polecam.
Zalety:
Uśmierza ból
Bardzo skuteczny
Wady:
Na receptę
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Użytkownik ~Ewa
Dobry produkt, wart wypróbowania przez osoby cierpiące .
dodano: 25-05-2013, 10:12
Ciekawe, gdzie Molunia kupiła Ketonal bez recepty ? Przy umiarkowanych bólach lędżwi, stawów i mięśni jest skuteczny - może zastąpić silne leki p/bólowe.
Zalety:
Możliwość zastąpienia leków opiatowych, przy umiarkowanym bólu. Niewątpliwie żel ma mniej skutków ubocznych niż tabletki.
Wady:
Nie zauważyłam - używam od niedawna.
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
ulga w bólu
dodano: 4-12-2011, 23:08
Ketonal żel zaczęłam stosować gdy dopadł mnie ból w okolicy lędźwiowej ,jak się później okazało, że to była rwa kulszowa. Żel przepisał mi lekarz wraz z tabletkami i zastrzykami. Jest bardzo skuteczny i po posmarowaniu następuje ulgą.Żel wciera się delikatnie do 2 razy na dobę, ponieważ jest silnym lekiem. Można stosować go też przy bólach reumatycznych i bólach mięśni
Zalety:
skuteczny
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (7)
 
Badzo dobra maść
dodano: 4-12-2011, 21:41
Na wyjeździe zagranicznym, ciut dłuższym spadłam ze schodów i się potłukłam porządnie. I nie wiem jakim aniołem jest moja mama ale jakimś sposobem maść mi spakowała. Przede wszystkim dobrze że choć ma swoją moc jest bez recepty. O jej działaniu łagodzącym ból mogę tylko pisać w superlatywach - mi pomogła przetrwać trudny czas. Dziękuję mamie i ketonalowi za pomoc.
Zalety:
mocna
łagodzi ból
bez recepty
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie