zgłoś błąd lub sugestię

Tussidrill, syrop (Pierre Fabre)

3.00
średnia ocena na podstawie 5 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Opioidowy lek przeciwkaszlowy. Preparat zawiera substancję dekstrometorfan (pochodną morfiny), która hamuje odruch kaszlowy poprzez działanie ośrodkowe. W dawkach terapeutycznych bromowodorek dekstrometorfanu nie działa hamująco na czynność ośrodka oddechowego, nie powoduje przyzwyczajenia lub powstania nałogu.

Skład:

5 ml syropu zawiera:
bromowodorek dekstrometorfanu 5 mg.

substancje pomocnicze:
maltitol ciekły, metylu parahydroksybenzoesan sodowy, propylu parahydroksybenzoesan sodowy, zapach karmelowy 28A 103, kwas mlekowy, woda oczyszczona.

Wskazania

Doraźnie w ostrym, suchym kaszlu.

Dawkowanie:

Lek przeznaczony dla dzieci powyżej 6 lat. Zwykła dawka wynosi 1 mg na kilogram masy ciała na dobę, podzielona na 4 dawki podawane w odstępach 6 godzinnych. Np. dla dziecka o masie ciała 20 kg 1 łyżeczka miarowa 4 razy na dobę. Nie stosować dawki jednorazowej większej niż 0,25 mg/kg masy ciała. Leczenie objawowe powinno być krótkotrwałe (do 5 dni). 1 łyżeczka (1 miarka) zawiera 5 ml syropu (5 mg bromowodorku dekstrometorfanu).

 

 Filtruj: 
Użytkownik ~ob
dobry ,sprawdzony lek
dodano: 5-03-2014, 10:05
Przede wszystkim jest to lek objawowy,który tylko hamuje kaszel,ale nie leczy tzn.zmniejsza liczbę napadów kaszlu(nie hamuje go całkowicie po kaszel to odruch fizjologiczny!) nie działając na jego przyczynę.Jest idealny w suchym kaszlu w przebiegu przeziębień.Poza tym bardzo dobry w smaku-ma wiele odpowiedników.Wybór zalezny od zasobności portfela.Ważna informacja-po otwarciu butelki zachowuje trwałośc przez długi okres czasu
Zalety:
smak,siła działania
Wady:
dośc wysoka cena(francuski producent,koniecznośc utrzymywania sieci przedstawicieli handlowych w Polsce)
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~Alicja
nigdy bym go nie kupiła wiecej
dodano: 29-11-2011, 23:13
Nie polecam ! Ponieważ stosuje go już pare miesięcy na moje dzieci on działa .
Na mnie wogóle nie podziałał !
Choruje już z dobre 3 miesiące i nadal nie wyzdrowiałam . !
Zalety:
Nie ma żadnych !
Wady:
Po prostu okropny . !
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~sikoreczka
sprawdzony - skuteczny
dodano: 20-08-2011, 20:18
a ja mam bardzo dobre doświadczenia jeśli chodzi o ten syrop (TussiDrill), zwłaszcza, jak mam problem z kaszlem, i nie mogę przez to spać....albo w przypadku napadów suchego kaszlu, łyżka syropu hamuje kaszel i mogę działać dalej.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~MISKA
SYROP O KROTKIEJ DACE PRZYDATNOSCI DZLALA SZYBKO TRZEBA Z NIM OSTROŻNIE
dodano: 6-06-2011, 22:59
dodkonale usuwa uporczywy kaszel ALE ma jedna wade wplywa na uklad nerwowy dlatego nie usuwa ale dziala chamująco na układ na czynnosc osrodka oddechowego.. wiec jak mozna sie domyślić to niestety pomaga nam w kaszlu który jest zdrowy bliznowate zmiany na oskrzelach kupiła bym go po raz 2 ale jednak stawiam na wziewy ktore działaja troche wolniej .. szkoda dziecka...
Zalety:
szybko usuwa uporczywy kaszel trzeba byc madrym i wiedziec ze dziala na uklad oddechowy wiec dziala jak narkotyk.... TO WAZNE
Wady:
DUZA DAWKA LKU DZIALA JAK NARKOTYK I TO JEGO WADA BO W MALEJ ILOSCI TEZ NIM JEST
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~gość
NIE WARTO
dodano: 12-12-2010, 14:24
Nie polecam w żadnym przypadku. Nie zrobił nic- nie złagodził kaszlu, nie dał nawet ulgi, średni w smaku, BEZNADZIEJA. Po kilku dniach wróciłam do świetnego i prostego syropu z cebuli.
Zalety:
-
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie