zgłoś błąd lub sugestię

Tabletki uspokajające (Labofarm)

3.63
średnia ocena na podstawie 30 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Lek stosuje się w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach z zasypianiem. Przyjmuje się, że lek wykazywać będzie działanie uspokajające i łagodzące stany napięcia nerwowego. Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Zanim zastosuje się lek Tabletki uspokajające Labofarm®:

Nie należy stosować leku, w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Zachować szczególną ostrożność:
Istnieje możliwość wystąpienia nadwrażliwości na promieniowanie UV ze względu na obecność serdecznika. Należy zaprzestać stosowania leku na co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Alkohol może nasilać działanie preparatów z korzeniem kozłka.

Ciąża i karmienie piersią:
Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Nie zaleca się stosowania leku na 2 godziny przed prowadzeniem pojazdów w godzinach nocnych i przez osoby zmęczone, z uwagi na właściwości sprzyjające zasypianiu.

Stosowanie innych leków:
Preparat może nasilać działanie leków o działaniu depresyjnym na OUN oraz wykazywać interakcje z doustnymi lekami antykoncepcyjnymi i stosowanymi w hormonalnej terapii zastępczej oraz lekami hamującymi krzepnięcie. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Jak stosować lek Tabletki uspokajające Labofarm®?
2 tabletki 3 razy dziennie (dorośli, młodzież powyżej 12 lat). W trudnościach z zasypianiem 2 tabletki pół godziny do godziny przed snem lub jeśli konieczne dodatkowo 2 tabletki wieczorem. Lek popić wystarczającą ilością płynu.

 Filtruj: 
Użytkownik ~grindejka
Skuteczne i tanie!
dodano: 5-07-2017, 11:39
Według mnie tabletki są bardzo dobre jak na te, które można kupić bez recepty. Spełniają swoje zadanie, są w małym poręcznym opakowaniu, więc można je wszędzie schować, są małe i łatwe do połknięcia (a nie tak jak te w tych teraz modnych i wszechobecnych kapsułkach), a smak mają po prostu ziołowy - jak wszystkie ziołowe leki uspokajające, o wiele gorszy jest np. syrop nervosol, który aż pali w gardle i przyprawia o mdłości i w dodatku ma etanol w składzie. Podsumowując, to moje ulubione leki ziołowe na stany napięcia, lęk i stres. Wiadomo, że nie będą działać jak psychotropy, bo nimi nie są, więc nie rozumiem niektórych komentarzy...
Zalety:
- działanie
- cena
- dostępność
- małe tabletki, łatwe do połknięcia
- znośny smak
- małe opakowanie, które można wszędzie schować
Wady:
brak
Czy ta opinia jest pomocna? (2)
 
Użytkownik ~Nika2227
ziołowe, ale dobre
dodano: 7-09-2016, 10:00
Przyznam, że nie rozumiem niektórych wcześniejszych komentarzy. Tabletki te bardzo dobrze działają, ale nie zastąpią żadnych silniejszych leków. Szczególnie, jeśli ktoś się już od nich uzależnił. Nie po to one są. Na silną bezsenność (dałam radę przedtem spać max 2-3 g. na dobę) pomaga mi już jedna tabletka przed snem. Przesypiam tak spokojnie całą noc. Nie znalazłam dotąd lepszych specyfików bez dodatku melatoniny. Smak mają taki jak zioła, z których zostały zrobione, bo niby jaki mają mieć? Każdy dodatek poprawiający smak, to obciążenie dla organizmu. W przypadku silnego stresu też nie zadziałają wystarczająco skutecznie. Ja znalazłam w nich to czego potrzebowałam.
Zalety:
pomagają zasnąć, nie uzależniają
Wady:
brak
Czy ta opinia jest pomocna? (17)
 
Użytkownik ~WujekB
Jem, bo nie mam recki na zolpi i alpra :)
dodano: 25-11-2015, 0:35
Na stres to praktycznie zerowe działanie, bo jedząc 5 przed rozmowami o pracę nadal się telepałem, za to jak się zje przed snem z 6, czy 8 to idzie zasnąć i nawet przespać te 7h bez przebudzania się minimum 4 razy, co ostatnio mi się przez kilka tygodni nie zdarzało (potrafiłem przespać ledwo 3-4h z 9 spędzonych w łóżku i budzić się z 10x pomiędzy).
Zalety:
Nie uwala jak benzo.
Ułatwia zasypianie (przy dawkach 2-3x większych niż zalecane).
Wady:
Nie uwala jak benzo ;)
Nie likwiduje stresu.
Trzeba zjeść naprawdę dużo.
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Użytkownik ~Marcin
:}
dodano: 8-02-2015, 14:50
Witam stwierdzono u mnie nerwice lekowa jakkazdy nerwus boje się isc w leki psychotropowe typu mozarin hydroxyzyna czy inne czy ktoś z was brał lub bierze te tabletki ziołowe na nerwy???jak działają na was z góry dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich którzy walcza z nerwicami lekowymi Marcin
Zalety:
brak
Wady:
brak
Czy ta opinia jest pomocna? (19)
 
Użytkownik ~Katiea
Tabletki nie pomagają
dodano: 23-12-2014, 20:48
Niestety nie pomagają mi wogóle. Brałam je regularnie początkowo po 2 tabletki 3 razy dziennie ale gdy nic nie pomagały zwiększylam dawkę, niestety brak rezultatów. Zmagam się z dużym stresem i ona w tej walce nie pomogły. Poza tym maja paskudny smak i zapach.
Zalety:
Wady:
Brzydki zapach
Trudne do połknięcia
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie