zgłoś błąd lub sugestię

Alte, syrop prawoślazowy (Gemi)

3.88
średnia ocena na podstawie 4 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie
Substancja czynna: 100 g syropu zawiera 36 g wodnego maceratu z 5 g korzenia prawoślazu lekarskiego (Althaeae radicis maceratio 5:36), ekstrahent –mieszanina wody i etanolu (47,9:1), substancja pomocnicza – kwas benzoesowy.
Produkt zawiera nie więcej niż 1,0% (v/v) etanolu.
Działanie: Lek -syrop prawoślazowy ALTE zawiera wodny macerat z korzenia prawoślazu wykazujący działanie łagodzące kaszel oraz osłaniające błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Działanie to związane jest z zawartością śluzu roślinnego z korzenia prawoślazu, konsystencją preparatu oraz jego lepkością. Śluz korzenia prawoślazu tworzy roztwory koloidalne, które pokrywają błony śluzowe cienką warstwą i działają na nie ochronnie. Ponadto śluz, działając osłaniająco na zmienioną zapalnie, przekrwioną rozpulchnioną błonę śluzową gardła, łagodzi także odruch kaszlowy.
Jest to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w podanych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Wskazania:
Stosowany jest tradycyjnie jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel, np. w przebiegu przeziębienia.
Pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować syropu jeśli występuje nadwrażliwość na składniki preparatu. Uczulenie na kwas benzoesowy.
Dawkowanie:

Dzieci powyżej 3 roku życia do 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml) dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 3 razy dziennie).
Dzieci powyżej 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml) dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 5 razy dziennie).
Młodzież od 13 roku życia i dorośli 1 miarkę (10 ml) dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 6 razy dziennie).

 Filtruj: 
Użytkownik ~maluszek
Nie polecam
dodano: 19-09-2016, 10:07
Aptekarka mi go poleciła, bo pewnie chciała się go pozbyć, bo nikt inny go nie chciał kupić. Drugie tyle droższy od tych dobrych syropów
Zalety:
słodki
Wady:
mała objętość
drogi
lekarze polecają inne
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
wart polecenia
dodano: 6-11-2011, 15:52
bardzo dobry syrop prawoślazowy, chyba jeden z najlepszych na rynku. Jest skuteczny, niedrogi i nawet smaczny: ) a i co najważniejsze jest lekiem a nie suplementem diety jak obecnie większość syropów prawoślazowych w Polsce.
Zalety:
skuteczny
dobry w smaku
w dobrej cenie
lek a nie suplement diety
estetyczne opakowanie
Wady:
brak
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Przynosi ulgę w przeziębieniu
dodano: 16-10-2011, 21:40
Poleciłam mi go pani w aptece na pierwsze przeziębienie mojego synka. Byłam przerażona on był jeszcze taki malutki. Sprawdził się w 100%. Synuś ładnie go połykał jest smaczny, opracowany na bazie miodu i ziół. Ułatwia odkrztuszanie co było widoczne już na początku, dodatkowo łagodzi ból gardła, przynosi ulgę.Jest bardzo delikatny a zarazem skuteczny
Zalety:
Pomocny,
Cena
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Chwalę sobie
dodano: 5-07-2011, 11:53
Syrop prawoślazowy, zwłaśzcza ten z firmy Alte jest u mnie w domu zawsze, podaję go córce zawsze przy pierwszych objawach przeziębienia, bo zawiera miód i działa osłonowo na drogi oddechowe i gardło. Stosuję go również po skończonej terapi syropem wykrztuśnym, w celu wygaszenia kaszlu.

Smaczny, naturalny syropek, bardzo skuteczny i niedrogi.
Zalety:
skuteczny
smaczny
naturalny
osłania drogi oddechowe i gardło
osłonowo w przeziębieniu
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Zdrowie TOP 5
Linea 40+
94 opinie, 1 zdjęcie
Pulneo, syrop
85 opinii, 5 zdjęć
Sinupret tabletki
63 opinie, 4 zdjęcia
Sinulan Forte, tabletki
40 opinii, 5 zdjęć
DUOMOX amoxicillina, antybiotyk
129 opinii, 2 zdjęcia
Ostatnie opinie