zgłoś błąd lub sugestię

Camilia - homeopatia na bolesne ząbkowanie (Boiron)

3.43
średnia ocena na podstawie 111 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
Informacje o produkcie

Camilia®  łagodzi i zapobiega przykrym objawom związanym z ząbkowaniem i towarzyszącym im komplikacjom. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom zwalcza najczęściej występujące problemy: ból, stany zapalne dziąseł i biegunkę. Camilia® zawiera w swoim składzie 3 leki pojedyncze, z których każdy wykazuje korzystne działanie w problemach związanych z wyrzynaniem się mleczaków. Chamomilla vulgaris (dziki rumianek) łagodzi w szczególności ból, ma działanie przeciwgorączkowe i doskonale radzi sobie z nadpobudliwością, irytacją i niepokojem wywołanymi bólem związanym z ząbkowaniem. Phytolacca decandra (szkarłatka) łagodzi ból i stan zapalny dziąseł oraz ma dobroczynne działanie na rozpulchnienie dziąseł. Natomiast Rheum (rzewień) ma działanie przeciwbiegunkowe.

Camilia® jest lekiem w postaci bezsmakowego, bezbarwnego płynu. Poza opisanymi wcześniej składnikami zawiera wyłącznie wodę oczyszczoną – nie zawiera cukru, konserwantów ani barwników.

Camilia® to:

  • łatwość wyboru leku na ząbkowanie – kompleksowe działanie dzięki składnikom łagodzącym wszystkie najczęściej występujące objawy towarzyszące ząbkowaniu (gorączka, ból, biegunka) oraz stany zapalne dziąseł
  • higieniczne zastosowanie leku w każdych okolicznościach, również poza domem (na przykład na spacerze) – nowoczesna i sterylna forma podania – lek w postaci jednorazowych pojemniczków (minimsów)
  • bezproblemowa aplikacja – nie ma potrzeby zakraplania na bolące dziąsło – zawartość minimsa należy wkroplić bezpośrednio do buzi dziecka, a lek wchłaniany jest przez błony śluzowe – minims umożliwia aplikację leku bez kontaktu z bolącym dziąsłem
  • pewność wyboru leku bezpiecznego –  Camilia® nie zawiera lidokainy (środka znieczulającego).

We Francji matki stosujące ten lek zaufały mu na tyle, że w ciągu kilku lat od wprowadzenia na rynek stał się on liderem w grupie leków stosowanych na ząbkowanie. W 2009 roku kupiły aż 1 800 000 opakowań (!) tego leku. Co druga matka we Francji zna i stosuje Camilię®, natomiast aż 91 proc. spośród nich poleca ten lek innym mamom

W Kanadzie – podobnie, jak we Francji – ten nowoczesny lek cieszy się niezwykłym zaufaniem rodziców. Przeprowadzone już w 2001 roku badanie wykazało, że aż 97 proc. spośród 200 zapytanych matek, było zadowolenych z zastosowania tego leku.

Postać farmaceutyczna: Roztwór doustny.

Skład jakościowy i ilościowy

1 pojemnik jednodawkowy (minims – 1 ml) zawiera:

Chamomilla vulgaris 9 CH 333,3 mg

Phytolacca decandra 5 CH 333,3 mg

Rheum 5 CH 333,3 mg

Wskazania do stosowania

Bolesne ząbkowanie u niemowląt.

Dawkowanie i sposób podawania

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej należy stosować następujący schemat dawkowania: 2 – 3 razy dziennie wkraplać doustnie zawartość całego pojemniczka (minimsa).

Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po trzech dniach leczenia wskazane jest zasięgnięcie porady lekarza.

Sposób użycia

Otworzyć saszetkę. Oderwać jeden pojemniczek. Zamknąć dokładnie saszetkę zawierającą pozostałe minimsy. Przekręcić u ułamać końcówkę. Zawartość pojemniczka wprowadzić do jamy ustnej dziecka, utrzymując je w pozycji siedzącej.

Boiron

 Filtruj: 
Użytkownik ~Supela
Nie polecam, nie działa
dodano: 17-07-2016, 9:59
Nie działa wcale! Homeopatia. Camilia to właściwie H2O. Czyści tylko portfel.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~niza
na razie dziala super
dodano: 10-04-2016, 16:29
Polecamy. Dalismy mojej coreczce I dwa pierwsze zabki wyskoczyly prawie bez placzu...latwy do podania ...nie wiem jak bedzie z pozostalymi ale Na razie rewelacja :).
Zalety:
Latwy do podania
Dziala
Latwy do przechowywania
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~EWELINA
Szkoda pieniędzy
dodano: 8-04-2016, 12:51
Ja nie polecam! Żadych efektów.
Zalety:
Brak
Wady:
Nie pomaga
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~ada5159
Raczej nieskuteczna
dodano: 28-11-2015, 19:23
Na początku wydawało mi się, że działa bo pierwszą noc po zastosowaniu wyłącznie jednej ampułki przed zaśnięciem córeczka pięknie przespała, jednakże przy dłuższym stosowaniu (i to 3ech ampułek dziennie) przestałam zauważać jakiekolwiek efekty. Mam jeszcze pół trzeciego opakowania, ale zrezygnowałam z podawania Camilii na rzecz Pedicetamolu, który skutecznie uśmierzał ból przy wyrzynaniu sie górnych dwójek, z czym Camilia sobie juz nie poradziła.
Zalety:
Wady:
Wysoka cena
Brak skuteczności przy dłuższym stosowaniu
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~córcia
Polecam
dodano: 18-08-2015, 19:44
Polecam... Podałam córeczce i widać, że jej pomogło. Troche drogie ale widać, że skuteczne. Już nie wiedziałam jak pomóc mojej małej bo cierpiała i cierpiała syropek tylko pomagał na chwile a Camilia jak narazie nie zawodzi.
Zalety:
łatwy w podaniu
przedewszystkim pomaga
Wady:
trochę drogi no ale cóż wszystko się zrobi dla naszego maleństwa
Czy ta opinia jest pomocna? (7)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
333 opinie, 17 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
241 opinii, brak zdjęć
Pneumolan, Syrop na kaszel i wzmacnianie odporności
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek-wersja do 01.2016
111 opinii, 18 zdjęć
Wózek Marita
89 opinii, 5 zdjęć
Ostatnie opinie