zgłoś błąd lub sugestię

Wyprawka szkolna - gdzie najtaniej kupimy przybory szkolne?

dodaj komentarz
Redakcja Bangla.babyonline.pl/ mk, wtorek, 8 sierpnia 2017

fot. Fotolia

Chociaż do końca wakacji zostało jeszcze trochę czasu, wiele osób kupuje przybory szkolne dla swoich dzieci. Nie chcą tego odkładać na ostatnią chwilę (wtedy będą większe kolejki) lub – ze względów finansowych - wolą rozłożyć ten zakup na raty (część rzeczy kupić w sierpniu, a część na początku września).

Niestety nie wiedząc, czego nasze dziecko będzie naprawdę potrzebowało, kupujemy wiele rzeczy "na wszelki wypadek", wychodząc z założenia, że kilka dodatkowych złotych to niewielka kwota. To błąd. W ostatecznym rozrachunku zwykle okazuje się, że te niepotrzebne rzeczy stanowią sporą pozycję na liście wydatków.

Aby ułatwić wam zakupy, stworzyliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy dla ucznia, a następnie przejrzeliśmy gazetki reklamowe kilku sieci handlowych i sprawdziliśmy ceny poszczególnych produktów.

Czego potrzebuje uczeń?

Na liście najpilniejszych rzeczy do kupienia znajdują się zwykle:

  • plecak ,
  • worek na kapcie,
  • kapcie (np. tenisówki),
  • piórnik, a w nim: długopisy (najlepiej w dwóch kolorach: zielony i niebieski), ołówek, gumka, temperówka, flamastry, kredki),
  • blok rysunkowy,
  • zeszyty (60-kratkowe, 32-kratkowe, 16-kratkowe),
  • linijka,
  • farby (plakatowe lub akwarelowe),
  • nożyczki,
  • klej w sztyfcie.

To podstawa. Oczywiście ta lista może być modyfikowana. Na przykład możemy zrezygnować z kupna nowego plecaka, jeśli ten z zeszłego roku jest w dobrym stanie (czasem wystarczy dodać tylko fajną zawieszkę, by plecak miał inny wygląd). Z kupnem pozostałych rzeczy, typu bibułka, krepina, kolorowe zeszyty, okładki na książki  itp. warto poczekać do rozpoczęcia roku szkolnego. Nauczyciele zwykle na pierwszych lekcjach mówią, jaki rzeczy będą potrzebne na ich zajęciach (np. na matematykę cyrkiel).

Uwaga! Cześć z tych produktów może być już w sklepach niedostępna (w gazetkach znajduje się zwykle formułka "do wyczerpania zapasów".

 Wyprawka szkolna z Biedronki

Plecak  - macie do wyboru plecak z usztywnionymi plecami i wodoodporny za 99,90 zł (Premium) lub zwykły bez dodatkowych usztywniaczy za 49 zł (marki Semi Line).
Worek na kapcie – brak oferty.
Kapcie (np. tenisówki) – brak w ofercie.
Piórnik – do wyboru mamy piórnika z wyposażeniem (w środku: 9 kredek typu ECO, 7 pisaków, ołówek, długopis, linijka, gumka,  temperówka i plan lekcji) za 17,99 zł lub zwykły bez wyposażenia za 7,99 zł.

Jeśli wybieracie piórnik bez wyposażenia, musicie dokupić:

  • długopis i ołówek - możecie to kupić w dwupaku za 2,99 zł lub pojedynczo – dwa długopisy Pentela za 8,99 zł i pachnące ołówki Scentos (4 szt.) za 4,99 zł;
  • gumkę – w sprzedaży jest klej w płynie z gumką ołówkową za 8,99 zł;
  • temperówkę – za zestaw temperówka + gumka trzeba zapłacić 3,49 zł;
  • flamastry – dwustronne 12 sztuk za 4,99 zł;
  • kredki – 12 kredek ołówkowych w etui lub 12 kredek Bambino można kupić za 4,99 zł;
  • linijka – zestaw linijka i dwie ekierki za 2,99 zł;
  • nożyczki - za 3,49 zł;

Blok rysunkowy i/lub techniczny - 1 sztuka kosztuje 1,39 zł.
Zeszyty - za zeszyt 60-kartkowe zapłacimy 1,39 zł, za 32-kartkowe - 99 gr.
Farby -  farby plakatowe 12 kolorów można kupić za 9,99 zł.
Plastelina - za 18 kolorów zapłacimy 4,99 zł.

Więcej informacji o ofercie Biedronki znajdziesz w gazetce reklamowej: Szkoła jest wesoła

 Wyprawka szkolna z Tesco

Plecak  - W Tesco jest ogromny wybór plecaków (we wszystkich możliwych kolorach, ergonomiczne, nieergonomiczne). Przykładowo można kupić tam kupić plecak młodzieżowy Peso za 49,99 zł lub plecaki młodzieżowe sportowych marek (Reebok, Nike etc.) za 69,99 zł. Plecaki ergonomiczne są droższe - ceny zaczynają się od 120 zł.
Worek na kapcie – za worek z nadrukiem lubianych przez dzieci postaci filmowych zapłacimy 6,99 zł, za zwykłe bez żadnych nadruków tylko 1,39 zł.
Kapcie (np. tenisówki) – brak w ofercie.
Piórnik – Tesco ma spory wybór piórników, w różnych cenach. Za podwójny piórnik wyposażony z nadrukiem z filmowymi bohaterami zapłacimy 16,99 zł. Za piórnik bez wyposażenia, na suwak zapłacimy 12,99 zł, a za markowy bez wyposażenia Campus Coolpack - 29,99 zł. 

Jeśli wybieracie piórnik bez wyposażenia, musicie dokupić:

  • długopis - w podstawowych kolorach (czarnym lub niebieskim) można kupić za 1,49 zł (5 sztuk), a kolorowe za 4,99 zł (10 sztuk);
  • ołówek - za ołówek automatyczny z dodatkowymi wkładami marki PILOT trzeba zapłacić 4,69 zł; a za zwykłe ołówki HB marki BiC trzeba zapłacić 4,99 zł;
  • gumkę – za gumkę Maped Architecte w wygodnej plastikowej obudowie trzeba zapłacić 3,99 zł;
  • temperówkę – z dwoma otworami Shaker 2 zapłacimy 6,99 zł;
  • flamastry – Tesco oferuje duży wybór flamastrów. Za flamastry BIC 12 kolorów zapłacimy 12,79 zł, a za flamastry Kooh-i-Noor (24 kolory) - 10,99 zł;
  • kredki – ceny kredek zależą od marki. Za 24 kredki ołówkowe marki BIC zapłacimy 14,99 zł, tyle samo za 24 kredki firmy Astra. Natomiast za dwustrone kredki Colorino Kids (12/24) 21,99 zł.
  • linijka – za zestaw geometryczny, który składa się z 9 części (w tym linijka, ekierka etc.) zapłacimy 5,89 zł.
  • nożyczki - za 2,50 zł.
  • klej w sztyfcie - za 2,39 zł.

Blok rysunkowy i/lub techniczny - w Tesco możemy kupić zestaw bloków technicznych (w tym blok techniczny kolorowy, 2 bloki rysunkowe białe oraz 1 zeszyt kolorowy) za 9,99 zł.
Zeszyty - za 3 zeszyty 60-kartkowe w kratkę (Oxford) zapłacimy 8,99 zł, za 5 zeszytów 80-kartkowych w kratkę zapłacimy 5 zł, a za 32-kartkowe (różne rodzaje) - 1,49 zł.
Farby -  farby szkole (12 kolorów) kosztują w Tesco 5,99 zł.
Plastelina - za plastelinę kwadratową 16 kolorów zapłacimy 5,99 zł.

Więcej informacji o szkolnej ofercie znajdziesz w gazetce reklamowej Tesco

Wyprawka szkolna z Auchan

Plecak  - Auchan oferuje ogromny wybór plecaków dla dzieci i młodzieży. W zależności od potrzeb ceny kształtują się od 25 zł do 200 zł. Przykładowo za plecak młodzieżowy jednokomorowy zapłacimy 24,99 zł, za plecak wielokomorowy i kolorowy zapłacimy 69 zł, a za plecak z usztywnionymi plecami, ergonomiczny zapłacimy 128 zł
Worek na kapcie – brak informacji w gazetce.
Kapcie (np. tenisówki) – za tenisówki w Auchan zapłacimy od 20 do 35 zł
Piórnik – za piórnik jednokomorowy z wyposażeniem należy zapłacić 8,99 zł, a za dwukomorowy z wyposażeniem - 39,99 zł. Ceny piórników bez wyposażenia wahają się od 9,99 do 40 zł.

Jeśli wybieracie piórnik bez wyposażenia, musicie dokupić:

  • długopis – za automatyczny czarny lub niebieski długopis – 1,49 zł; natomiast za komplet 4 długopisów żelowych kolorowych – 2,49 zł;
  • ołówek – za 4 ołówki z gumką możemy zapłacić 4,29 zł, a za zestaw 2 ołówki i temperówka zapłacimy 3,99 zł;
  • gumkę – za gumkę do ścierania zapłacimy 1,19 zł, za gumkę wygodnym plastikowym opakowaniu natomiast zapłacimy 1,89 zł;
  • temperówkę – za temperówkę z dwoma otworami różnej wielkości zapłacimy 1,99 zł lub 2,59 zł (inne marki);
  • flamastry – za 12 flamastrów dwustronnych (z dwoma końcówkami) zapłacimy 5,99 zł lub za 24 kolorowe flamastry BICa zapłacimy 15,99 zł;
  • kredki – za kredki ołówkowe Colorino (24 sztuki) zapłacimy 11,90 zł, a za kredki świecowe Colorino (24 sztuki) zapłacimy 3,49 zł;
  • linijka – w Auchan można kupić linijkę bez potrzeby kupowania całego zestawu; kolorowa niełamliwa 20-centymetrowa kosztuje 1,79 zł;
  • nożyczki – w Auchan dostępne są nożyczki dla prawo- i leworęcznych – cena 3,59 zł;
  • klej – za klej w płynie zapłacimy 1,49 zł, natomiast za klej w sztyfcie 2,49 zł.

Blok rysunkowy i/lub techniczny – za blok rysunkowy 20-kartkowy musimy zapłacić 89 gr, a za blok techniczny biały (10 kartek) – 1,49 zł.
Zeszyty – za zeszyt 16-kartkowy należy zapłacić 49 gr, a 60-kartkowy 79 gr, za zeszyt 80-kratkowy trzeba będzie zapłacić 2,29 zł.
Farby -  za farby plakatowe 24 kolorów zapłacimy 17,89 zł, a za farby akwarelowe 21 kolorów – 2,99 zł.
Plastelina – w sklepie jest duży wybór plastelin, 12 kolorową plastelinę można kupić za 1,99 zł lub za 4,99 zł (Colorino). Cena zależy od marki.

Więcej informacji o szkolnej ofercie znajdziesz w gazetce reklamowej Auchan

Wyprawka szkolna z Carrefour

Plecak  - sklep ma bogaty wybór plecaków - ich ceny zależą od rozmiaru i marki. Przykładowo, plecak szkolny jednokolorowy, z wypukłymi wypustkami, dwukomorowy kosztuje 59,99 zł, a plecak szkolny 3 komorowy z elementami odblaskowymi można kupić za 119 zł.
Worek na kapcie – worek na kapcie dostaniemy tu za 4,99 zł (na worku są postacie z dziecięcych filmów) lub marki CoolPack za 26,99 zł
Kapcie (np. tenisówki) – trampki są w różnych cenach i rozmiarach. Sneakersy dziewczęce można kupić za 16,99 zł, a tenisówki za 40 zł
Piórnik – piórnik dwukomorowy za wyposażeniem dostaniemy za 32,99 zł, a piórnik saszetkę dwukomorową za 26,99 zł
Jeśli wybieracie piórnik bez wyposażenia, musicie dokupić:

  • długopis – długopis automatyczny można kupić za 1,99 zł, w dwupaku jest taniej - 2,49 zł;
  • ołówek – ołówek kupisz tu za 0,99 zł za 4 sztuki, 10 sztuk kosztuje 1,99 zł;
  • gumkę – gumkę Herlitz kupimy tu za 5,29 zł, a gumkę Beniamin z temperówką w zestawie za... 2,99 zł;
  • temperówkę – temperówka elektryczna jest za 11,99 zł, zwykłą z dwoma dziurkami za 2,70 zł;
  • flamastry – za flamastry marki BIC (12 kolorów) zapłacimy 19,99 zł, a za flamastry Astra (24 kolory) 12,99 zł. Natomiast flamastry Bambino (12 kolorów) są po 7,99 zł;
  • kredki – kredki ołówkowe kupimy za 6,99 zł (12 kolorów), natomiast woskowe (też 12 kolorów) za 1,99 zł;
  • linijka – za linijkę 30 cm zapłacimy 2,19 zł;
  • nożyczki – nożyczki firmy Sovpol kupimy za 3,99 zł, a firmy Scotch za 7 zł;
  • klej – można kupić już za 1 zł (Astra) lub za 4,50 zł (BIC).

Blok rysunkowy i/lub techniczny – blok techniczny biały (10 kartek) można kupić za 1,19 zł, za tę samą cenę dostaniemy blok rysunkowy (20 kartek).
Zeszyty – za zeszyt 32-kartkowy trzeba zapłacić 0,99 zł, a za zeszyt 60-kartkowy 1,69 zł.
Farby – farby plakatowe również można kupić za 6,99 zł.
Plastelina – plastelinę można kupić za 2,49 zł (12 kolorów), w wersji z brokatem - 4,99 zł lub bez brokatu za 6,99 zł.

Więcej informacji o ofercie szkolnej Carrefour znajdziesz w ich gazetce reklamowej

Uwaga! Podane ceny mogą się różnić, jeśli sklepy wprowadzą tuż przed rozpoczęciem roku promocje.

Napisz komentarz
Napisz komentarz jako gość lub zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta zarejestruj się teraz.
Użytkownik test2
Gość
Smile Big-Grin Confused Cool Angry Dizzy Heart Sad Smug Tongue Winking Crying Crying2 Don't-tell-Anyone Girl Goodbye Hug Drooling Laughing Ligthbulb Loser Music Nerd Love Not-Talking Party Sacred Scared Sick Sick2 Silly Sleeping Sleepy Smoking Straight-Face Thinking Whew Yawn Więcej
Imię lub nick:
Tak będzie podpisany Twój komentarz.
Jeżeli nic nie wpiszesz komentarz będzie podpisany jako "gość".
chcę otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach
chcę otrzymywać newsletter z informacjami o ciekawych opiniach, artykułach, produktach i zdjęciach