zgłoś błąd lub sugestię

Linia profesjonalnych peelingów z zastosowaniem kwasów Iwostin Perfectin

3 komentarze
Informacja prasowa, czwartek, 9 października 2014

„Jestem niezadowolona z wyglądu mojej skóry (trądzik, zmarszczki, przebarwienia), a kosmetyki do rutynowej pielęgnacji są niewystarczające, nie są tak intensywne i skuteczne jak kuracja w gabinecie dermatologicznym. Potrzebuję profesjonalnie zadbać o skórę w domu tak, aby osiągnąć efekt świeżej, wygładzonej i rozjaśnionej skóry” – tak określają swoje potrzeby pielęgnacyjne świadome, polskie konsumentki. To dla nich w Laboratorium Iwostin powstała pierwsza kompleksowa gama profesjonalnych peelingów do pielęgnacji domowej IWOSTIN PERFECTIN.

Z nową linią marka Iwostin doskonale wpisuje się nie tylko w potrzeby nowoczesnej kobiety, ale również w aktualne trendy konsumenckie, do których zalicza się m.in. wzrost roli profesjonalnej pielęgnacji domowej jako alternatywy dla wizyt w gabinecie dermatologicznym, wzrost popularności preparatów multifunkcyjnych, konieczność posiadania idealnej skóry w dobie „selfie”.

Preparatami, które wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom są niewątpliwie powierzchowne peelingi chemiczne, które stają się niezbędnym elementem rutyny pielęgnacyjnej. Jak mówi dr n. med. Maria Noszczyk z lecznicy Melitus: „To wspaniała wiadomość zarówno dla pacjentów jak i dla lekarzy że właśnie w znanej i cenionej polskiej marce Iwostin, powstała profesjonalna linia peelingów do pielęgnacji domowej, dających efekt jak po zabiegu w gabinecie kosmetycznym i w niektórych przypadkach dermatologicznym. To doskonały element codziennej pielęgnacji, dla osób w różnych grupach wiekowych, ze skórą zdrową, ale także z niektórymi dolegliwościami dermatologicznymi. Linia stanowi uzupełnienie zabiegów i kuracji przeprowadzanych w gabinecie, a w przypadku lżejszych postaci konkretnych problemów skórnych może nawet je zastąpić. Co nie jest bez znaczenia, biorąc pod uwagę ograniczenia czasowe, ale również finansowe dzisiejszych konsumentek”. I dodaje: „Są trzy główne rodzaje cer i problemów gdzie peelingi, zarówno w kuracjach profesjonalnych jak i codziennych w domu sprawdzają się najlepiej. Do wskazań tych zalicza się przede wszystkim cerę dojrzałą z cechami starzenia i fotostarzenia i cerę osób młodych z problemami trądzikowymi oraz łojotokiem. Bez peelingów nie sposób sobie także wyobrazić usuwania różnego typu przebarwień skórnych”.

Nowa linia IWOSTIN PERFECTIN to profesjonalne peelingi, oparte o formułę zabiegu dermatologicznego z zastosowaniem kwasów. Zarówno składniki pielęgnujące jak i rodzaje kwasów w każdym preparacie są dostosowane odpowiednio do potrzeb trzech typów cery: trądzikowej, z przebarwieniami, dojrzałej. O tym jak ważne jest połączenie tych dwóch grup składników mówi dr M. Noszczyk: „Substancje złuszczające często stosuje się w połączeniu z innymi związkami o działaniu złuszczającym, stymulującym czy rozjaśniającym. Mieszanki takie mają wielorakie zalety. Przede wszystkim chodzi w nich o wykorzystanie złuszczenia jako procesu ułatwiającego wnikanie innych substancji aktywnych w głąb skóry, mają one wtedy szansę zadziałać głębiej i mocniej”.

W rezultacie peelingi zapewniają dwupoziomowe działanie: 1.Złuszczające i 2.Pielęgnujące, co gwarantuje maksymalny efekt odnowionej skóry już po pierwszej aplikacji, podobny do tego, jaki można uzyskać po profesjonalnym zabiegu dermatologicznym, przy zachowaniu bezpieczeństwa pielęgnacji domowej.

W linii znajdują się trzy produkty:
Iwostin Perfectin Purritin profesjonalny peeling na noc dla skóry tłustej i trądzikowej
Iwostin Perfectin  Lucidin profesjonalny peeling na noc dla skóry z przebarwieniami
Iwostin Perfectin Re-Liftin profesjonalny peeling na noc dla skóry dojrzałej

Skuteczność preparatów została potwierdzona badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi w Niezależnym Laboratorium Badawczym. Formuły opracowane zostały dla cer problemowych we współpracy z dermatologami i w oparciu o starannie wyselekcjonowane surowce.
Pojemność: 30 ml, cena: ok. 50 zł.

Peelingi – numer 1 wśród zabiegów estetycznych u pacjentów z przebarwieniami*.

„W wielu przypadkach ostuda i wiele plam posłonecznych zlokalizowanych jest dość płytko w naskórku i nie trzeba bardzo agresywnych metod, aby się ich pozbyć. Wystarczy do nich dotrzeć z wybielającą kuracją, na którą zawsze powinny się składać dwie grupy terapeutycznych składników.  Pierwsza to składniki złuszczające. Pełnią podwójną rolę. Intensyfikują złuszczanie, przyspieszając usuwanie nagromadzonego w naskórku barwnika. Częste stosowanie peelingu pomaga dotrzeć do głębszych warstw naskórka, gdzie naturalne procesy złuszczania mogą okazać się zbyt wolne na samoistne usunięcie przebarwienia. Drugie działanie peelingu to ułatwianie wnikania i działania innych aktywnych składników, które są równie ważne w procesie usuwania przebarwień, jak substancje złuszczające” – wyjaśnia dermatolog dr n.med. Urszula Kozłowska z lecznicy Melitus.

Iwostin Perfectin Lucidin profesjonalny peeling na noc dla skóry z przebarwieniami
Wskazania: Profesjonalna pielęgnacja rozjaśniająca skórę z przebarwieniami.

Już po 1. użyciu skóra jest widocznie odmłodzona, a po 7 dniach odzyskuje młody i świeży wygląd o wyrównanym kolorycie.**

Sposób użycia: należy wieczorem, na oczyszczoną skórę nałożyć peeling omijając okolice oczu i ust. Po wchłonięciu nałożyć Serum na noc redukujące przebarwienia z linii Iwostin Lucidin. W trakcie kuracji zaleca się stosowanie na dzień kremu z filtrem SPF 50+ z linii Iwostin Lucidin. Peeling stosować co wieczór przez 3-4 tyg., a następnie 1-2 razy w tygodniu.

Peelingi – numer 2 wśród zabiegów estetycznych u pacjentów ze zmarszczkami i objawami starzenia się skóry*.
Dr M. Noszczyk o roli peelingów domowych w przypadku skóry dojrzałej mówi tak: „Powierzchniowe peelingi pełnią dwa zadania. Przede wszystkim usuwają z naskórka warstwę zrogowaciałą, dzięki czemu skóra nabiera blasku, wygładza się. Złuszczenie martwych warstw powierzchniowych przyspiesza odnowę młodego naskórka i jednocześnie normalizuje kluczowe dla zdrowia skóry dojrzewanie komórek. Lepiej odtwarza się bariera ochronna i powstaje więcej naturalnego czynnika nawilżającego. Skóra staje się bardziej nawilżona i elastyczna. Spłyceniu ulegają drobne zmarszczki linijne, wynikające z kruchości i odwodnienia naskórka. Systematycznie stosowane peelingi powierzchniowe przyspieszają także procesy odnowy w skórze właściwej, co decyduje o napięciu i gęstości skóry”.

Iwostin Perfectin Re-Liftin profesjonalny peeling na noc dla skóry dojrzałej
Wskazania: Profesjonalna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa skóry tracącej jędrność.

Już po 1. użyciu skóra jest widocznie odmłodzona, a po 7 dniach zmarszczki są zredukowane.**

Sposób użycia: należy wieczorem, na oczyszczoną skórę nałożyć peeling omijając okolice oczu i ust. Po wchłonięciu nałożyć krem na noc Iwostin Re-Liftin. W trakcie kuracji zaleca się stosowanie na dzień kremu z filtrem SPF 50+ Iwostin Solecrin. Peeling stosować co wieczór przez 2 tyg., a następnie 1-2 razy w tygodniu.

Peelingi – numer 1 wśród zabiegów estetycznych u pacjentów z problemem trądziku*.
Jak mówi dr Anita Tarajkowska - Olejnik, dermatolog z lecznicy Melitus: „U osób ze skórą trądzikową peelingi domowe są jednym z istotniejszych elementów codziennej pielęgnacji skóry. Ułatwiają ewakuację wydzieliny z gruczołów łojowych, głęboko oczyszczają pory skóry, zapobiegając tym samym nawrotom po leczeniu i zmniejszając tendencję do powstawania zmian u osób nie leczonych. Stosowane niezależnie od profesjonalnych terapii normalizują procesy rogowacenia naskórka co długotrwale ogranicza tendencję do powstawania nowych zmian. Poprawia się jednocześnie nawilżenie, koloryt i wygładzenie skóry”.

Iwostin Perfectin Purritin
profesjonalny peeling na noc dla skóry tłustej i trądzikowej
Wskazania: Profesjonalna pielęgnacja skóry tłustej i trądzikowej

Już po 1. użyciu skóra jest widocznie odnowiona, a po 7 dniach odzyskuje zdrowy wygląd, pory są odblokowane i wyraźnie zwężone. **

Sposób użycia: należy wieczorem nałożyć peeling na oczyszczoną skórę twarzy, omijając okolice oczu i ust. Po wchłonięciu nałożyć krem na noc z linii Iwostin Purritin. W trakcie kuracji zaleca się stosowanie na dzień kremu z filtrem SPF 50+ z linii Iwostin Solecrin. Peeling powinno się stosować co wieczór przez 3-4 tyg., a następnie 1-2 razy w tygodniu.
 

*Segmenter Dermokosmetyki 2012, Sequence HC Partners Sp. z o.o.
**Badanie aparaturowe w Niezależnym Ośrodku Badawczym.

Tekst: Informacja prasowa
Do tego artykułu komentarze mogą pisać wyłącznie zalogowani użytkownicy.
Zaloguj się a jeżeli nie masz jeszcze konta zarejestruj się teraz.
dodano: 18-10-2014, 21:43
Ja tam bym się skusiła :p
dodano: 18-10-2014, 17:47
Szczerze mówiąc obawiam się podrażnień po zastosowaniu silnych preparatów.
dodano: 11-10-2014, 20:22
Nie ukrywam,że bardzo zainteresowały mnie te produkty. Muszę przyjrzeć się im bliżej Smile