zgłoś błąd lub sugestię

Polskie przedszkolaki z Akademii Aquafresh pobiły Rekord Guinnessa w myciu zębów!

3 komentarze
Informacja prasowa, wtorek, 30 września 2014

Przedszkolaki z Akademii Aquafresh pobiły Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby jednocześnie.
Inicjatorem wydarzenia była Akademia Aquafresh, największy w Polsce program profilaktyki i higieny jamy ustnej dla dzieci, który od 2011 roku objął już ponad 700 tysięcy dzieci. Ustanowienie Rekordu Guinnessa miało na celu zwrócenie uwagi na problem próchnicy wśród polskich dzieci i wywołanie dyskusji na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

Akademia Aquafresh jest jedną z nielicznych inicjatyw, które wpływają na poszerzanie wiedzy dzieci i ich opiekunów na temat higieny jamy ustnej w naszym kraju. Zasadność prowadzenia takich działań podkreśla fakt, iż Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z najwyższym odsetkiem dzieci chorujących na próchnicę. W Polsce tylko 14,4% dzieci w wieku 6 lat jest wolnych od próchnicy . - zaznacza dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, konsultant krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej.
Z rekomendacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że próchnicę zębów można skutecznie zwalczać stosując równolegle kilka metod.

Należy utrzymywać prawidłową higienę jamy ustnej, odżywiać się racjonalnie, uzupełniać związki fluoru, jak najwcześniej leczyć objawy próchnicy oraz zwiększać swoją wiedzę w zakresie edukacji zdrowotnej . We wszystkich tych obszarach aktywnie działa Akademia Aquafresh, której podstawowym celem jest poszerzanie wiedzy rodziców i kształtowanie prawidłowych nawyków wśród dzieci w zakresie higieny jamy ustnej.

Ze zleconych przez nas badań, wykonanych przez TNS Polska dla Akademii Aquafresh, wynika, że aż 56% badanych rodziców nie pomaga dziecku w pielęgnacji zębów lub robi to sporadycznie . To potwierdza konieczność istnienia rozbudowanych programów edukacyjnych w zakresie higieny jamy ustnej dzieci. – komentuje Bartosz Olejarski, Dyrektor Rynku Masowego GSK CH.
Uruchomiony przez Akademię Aquafresh program społeczny realizowany jest w przedszkolach w całym kraju. Przedszkolaki uczestniczą w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli oraz korzystają z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych dzięki silnemu wsparciu programu przez higienistki oraz lekarzy dentystów. Tematyka zajęć dotyczy różnych aspektów dbania o higienę jamy ustnej, takich jak techniki szczotkowania oraz racjonalna dieta.

Do dorosłych Akademia Aquafresh dociera za pomocą materiałów edukacyjnych przekazywanych im w przedszkolu przez pedagogów oraz za pośrednictwem strony internetowej akademia-aquafresh.pl.

Tekst: Informacja prasowa
Do tego artykułu komentarze mogą pisać wyłącznie zalogowani użytkownicy.
Zaloguj się a jeżeli nie masz jeszcze konta zarejestruj się teraz.
dodano: 1-10-2014, 11:04
Jak wszyscy to wszyscy Big-Grin
dodano: 1-10-2014, 11:02
Moje równieżSmile
dodano: 1-10-2014, 0:57
I moje dziecko brało udział :-)