zgłoś błąd lub sugestię

Aquafresh - specjalista w ochronie dziecięcych zębów

4 komentarze
Informacja prasowa, wtorek, 17 czerwca 2014

Szkliwo dzieci, w porównaniu do szkliwa dorosłych jest o połowę cieńsze, z tego powodu potrzebuje profesjonalnej ochrony. Marka Aquafresh® jako specjalista w ochronie dziecięcych zębów opracowała wyjątkową linię produktów do higieny jamy ustnej – pasty i szczoteczki do zębów oraz płyny do płukania jamy ustnej. Ponadto, aby umilić najmłodszym czas spędzony podczas mycia zębów oraz wyrobić w nich nawyk prawidłowego ich szczotkowania marka Aquafresh® stworzyła bezpłatną aplikację na telefony komórkowe – Czyste Ząbki z Aquafresh®.

Odpowiednia higiena jamy ustnej, jest niezwykle istotna w przypadku profilaktyki zdrowia oraz prawidłowego rozwoju dziecka. Zęby mleczne wymagają odpowiedniej pielęgnacji, gdyż pełnią bardzo ważną rolę – umożliwiają żucie, ułatwiają prawidłową wymowę oraz rozwój żuchwy, szczęki i całej twarzy. Pokrywająca je warstwa szkliwa jest o połowę cieńsza w porównaniu do szkliwa dorosłych co oznacza, że są bardziej podatne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.
Rodzice powinni więc zadbać o zdrowy uśmiech swojej pociechy już od chwili wyrżnięcia się  pierwszego mlecznego zęba – pomiędzy 3 a 12 miesiącem życia oraz po pojawienia się u dziecka pełnego uzębienia stałego.
Specjaliści Aquafresh®  w trosce o zdrowy uśmiech najmłodszych opracowali wyjątkową linię produktów do higieny jamy ustnej – past i szczoteczek do zębów oraz płynów do płukania jamy ustnej – dostosowanych do wieku i rodzaju uzębienia malucha.

Aquafresh® Milk Teeth – specjalista w ochronie zębów dzieci w wieku 0 – 2 lat.
Pasta wraz z szczoteczką do zębów z serii Aquafresh®  Milk Teeth przeznaczone są do stosowania dla dzieci w wieku 0 – 2 lat. Kolorowa szczoteczka z miękkimi włóknami  ustawionymi pod różnymi kątami skutecznie czyści zęby oraz pomaga zmniejszyć ryzyko uszkodzenia dziąseł, a nałożona na nią niewielka porcja fluoryzowanej pasty do zębów Aquafresh®  Milk Teeth zwalcza próchnicę i jest łagodna dla dziecięcych zębów, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłych past ma mniejsze właściwości ścieralne.

Aquafresh®  Little Teeth – specjalista w ochronie zębów dzieci w wieku 3 – 5 lat.
Około trzeciego roku życia dziecko ma już pełne uzębienie mleczne, które wymaga regularnego szczotkowania dwa razy dziennie, za każdym razem po 2 minuty. Kolorowa szczoteczka oraz pasta do zębów o łagodnym smaku i potrójnej formule ochronnej – Aquafresh® Little Teeth – zachęci malucha do szczotkowania zębów każdego ranka i wieczora.

Aquafresh® My Big Teeth – specjalista w ochronie zębów dzieci w wieku 6 lat.
W okresie od 6 do 12 roku życia w jamie ustnej dzieci występuje tzw. uzębienie mieszane – część zębów mlecznych i część stałych. Wypadanie zębów mlecznych to u dziecka ważny etap dorastania oraz istotny moment dla higieny jamy ustnej, bowiem stałe zęby będę musiały mu służyć do końca życia. Dobór odpowiedniej szczoteczki oraz pasty o łagodnym smaku, przeznaczonej dla dzieci w wieku 6 lat i starszych pomoże wyrobić nawyk codziennego szczotkowania zębów rano i wieczorem. Łagodna i pieniąca się pasta do zębów Aquafresh® My Big Teeth pomaga wzmocnić szkliwo i zawiera fluorek, który chroni przed próchnicą zarówno zęby mleczne jak i stałe natomiast miękkie włókna i elastyczna główka szczoteczki z serii Aquafresh® My Big Teeth chronią dziąsła, delikatnie czyszcząc zęby.

Szósty rok życia dziecka to także odpowiedni czas do wprowadzenia pierwszego płynu do płukania jamy ustnej, który dotrze do miejsc ominiętych przez szczoteczkę. Płyn Aquafresh® My Big Teeth ma działanie antybakteryjne, pomaga zapobiegać próchnicy i zawiera fluorek, który wzmacnia szkliwo zębów. Dostępny jest w dwóch smakach: świeżej mięty i owocowym.

Czyste ząbki z Aquafresh® to aplikacja, która zachęca dzieci do regularnego mycia zębów oraz uczy, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.
Przekonanie dziecka do dwuminutowego mycia zębów rano i wieczorem jest nie lada wyzwaniem dla rodziców. Dzięki darmowej aplikacji Czyste ząbki z Aquafresh®  zachęcenie dzieci do zadbania o prawidłową higienę jamy ustnej będzie o wiele łatwiejsze. Wpadające w ucho przebojowe piosenki, kolorowe postacie Pastusiów, punkty do zebrania i zabawne wskazówki, jak należy szczotkować sprawią, że mycie zębów stanie się świetną zabawą.

Tekst: Informacja prasowa
Do tego artykułu komentarze mogą pisać wyłącznie zalogowani użytkownicy.
Zaloguj się a jeżeli nie masz jeszcze konta zarejestruj się teraz.
dodano: 26-06-2014, 20:44
Przepraszam za powielenie komentarza, chciałam tylko ogonek doprawić przy "się" Tongue
dodano: 26-06-2014, 20:43
Bardzo mi się podobają opakowania tych past Smile
dodano: 26-06-2014, 20:43
Bardzo mi się podobają opakowania tych past Smile
dodano: 26-06-2014, 20:43
Bardzo mi sie podobają opakowania tych past Smile